סיקור המשחק: הפועל חיפה נגד עירוני איתוראן קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שלישי) באיצטדיון 'סמי עופר' אצל הפועל חיפה במסגרת המחזור ה-15 בליגת "הבורסה לניירות ערך" וקיוותה לרשום ניצחון שני ברציפות שידביק אותה חזק אל צמרת הטבלה בייחוד לאור העובדה כי לקבוצה משחק חסר. המשחק נפתח בסערה וכבר בדקה ה-10 היה זה מוחמד שכר שבמהלך מרהיב כבש את שער היתרון שהחזיק מעמד עד לההתקפה האחרונה, בה יוג'ין אנסה כבש מקרוב את השני של האריות הכחולים וקבע כי חניכיו של קובי רפואה ירשמו ניצחון שני ברציפות.
בתוך כך, הקבוצה פותחת את הסיבוב השני ברגל ימין עם שלוש נקודות סופר יקרות שמרחיקות את הקבוצה מעט מאמצע הטבלה הצפופה ומקבעת את מעמדה חזק בקרב על הכרטיס לפלייאוף העליון שהיא ניצבת במקום ה-6 עם 21 נקודות בקופה ומשחק חסר.

מהלך המשחק:
דקה 10: קריית שמונה עולה ליתרון 1-0!!!! התקפה מסודרת ראשונה במשחק, הסתיימה במסירה של סאקו טורה למוחמד שכר שדהר אל תוך הרחבה ובמהלך אישי התגבר על שלושה שחקנים וסובב באומנות אל הפינה הרחוקה וקבע יתרון מהיר לקבוצתו.

דקה 24: לרגע היה נדמה כי האריות הכחולים הכפילו את יתרונם כשזיו מורגן מצא בכדור עומק את יוג'ין אנסה וזה באחד על אחד הכניע את סואירי הצעיר. אך, השופט פסל את השער בגלל עמדת נבדל שאכן הייתה.

דקה 28: התקפה רודפת התקפה מצד חניכיו של קובי רפואה, סאקו טורה הרים כדור לתוך הרחבה כשלוסיו המשיך בראש אך, סואירי הדף לקרן.

דקה 35: הקבוצה היחידה שמאיימת על השער במחצית הראשונה היא האורחת, כשהפעם היה זה סאקו טורה כשבבעיטה חדה ועוצמתית מ-30 מטרים מצא את קורת שערו של שוער הפועל חיפה.

דקה 35: ההתקפה הראשונה במשחק מצד המארחת, כשרז שטיין השאיר בעקב לסער פדידה וזה המשיך בבעיטה מתוך הרחבה אל מחוץ למסגרת.

מחצית שנייה:
דקה 54: שוב היה זה פדידה שניסה את כוחו הפעם בבעיטה מתוך הרחבה אך, ברטקוש היה במקום והדף את הכדור ומנע את שער השוויון.

דקה 70: עבדאללה חליחל המחליף כבר ראה את שער הבכורה שלו העונה שתי דקות בלבד מהרגע שעלה מן הספסל. כשבעיטה חדה שלו מתוך הרחבה פגעה בשחקן הגנה מקומי וחלפה מעל השוער החיפאי אך, גל אראל הרחיק מהקו ברגע האחרון.

דקה 74: התקפה מתפרצת נוספת הפעם ברשותו של מוחמד שכר שדהר לבד באגף שמאל וניסה לסובב לפינה הרחוקה מחוץ לרחבה אך בעט מעל לשערו של עמית סואירי.

דקה 85: ניסיון נוסף מצידה של הפועל חיפה כשחנן ממן ניסה בעיטה מ-20 מטרים אך, היא חלפה גבוה גבוה מעל לשערו של ברטקוש.

דקה 90+5: שופט המשחק אוראל גרינפלד הרחיק את מאמן הקבוצה קובי רפואה לאחר שזה יצא מהאזור הטכני שלו, בהחלט הרחקה מיותרת שתימנע ממנו לעמוד על הקווים במשחק הבא.

דקה 90+6: קריית שמונה מכפילה את היתרון ועולה ל2-0!!! התקפה מתפרצת מושלמת ברשותו של המחליף אמיר בן שמעון שמצא בכדור רוחב את יוג'ין אנסה וזה המשיך בנגיעה מול שער ריק אל הרשת וקבע את תוצאת המשחק!

כאמור, הקבוצה אמורה לארח כבר ביום שבת הקרוב ה-9.1.21 את בית"ר ירושלים למשחק נוסף במסגרת הליגה. אך, מאחר ובממשלת ישראל צפויים להודיע על סגר מהודק נצטרך להמתין ולראות האם מנהלת הליגות ומשרד הספורט יצליחו להחריג את הכדורגל בישראל. במידה ואכן כך יהיה מצפה לקבוצה משחק נוסף בעוד ארבעה ימים בתקווה להמשיך במומנטום החיובי.

כתב: דור ביטון