הכירו את המאמן החדש: תומר קשטן

הכירו את המאמן החדש: תומר קשטן

 

tomer_k

חלקכם קרוב לוודאי זוכרים את תומר קשטן מהקנדציה הקודמת בה עמד על הקווים בקריית שמונה, אך, למי מכם שאינו זוכר בדיוק בשביל זה אנו כאן על מנת ולערוך לכם היכרות קצרה עם מאמנה החדש-ישן של הקבוצה.
כאמור, קשטן היה למאמן האחרון שהדריך את הקבוצה לפני שזו עברה לידיו של חיים סילבס, ועתה לאחר ההיפרדות ממאמן הקבוצה בעונה וחצי האחרונה, שוב יהיה זה אותו קשטן שייקבל בחזרה את המושכות ליידיו במטרה להוציא את האריות הכחולים לדרך חדשה ומוצלחת יותר.

תומר קשטן בן ה-47 יליד העיר כפר סבא, הינו בן למאמן עבר גדול בתולדות הכדורגל הישראלי דרור קשטן. קשטן הבן, החל את קריירת האימון שלו בגיל צעיר לכל הדעות עבור מאמן כדורגל, בהיותו בן 22 בלבד. את צעדיו הראשונים כמאמן ערך במסגרת מחלקות הנוער ולאחר שהוביל את קבוצת הנוער של הפועל ת"א לזכייה בגביע המדינה בסיומה של עונת 2008-2009 החליט קשטן שזה הטיימינג הנכון עבורו לעבור אל הזירה האמיתית אימון קבוצות בוגרים, המעבר התרחש לאחר 16 שנות אימון של דור העתיד. בתוך כך, קבוצת הבוגרים הראשונה שהעניקה לתומר את המושכות הייתה קבוצת עירו הפועל כפ"ס אשר בסופה של עונה מוצלחת למידי הצליח המאמן הצעיר להוביל את הקבוצה אל המקום בשני ורק לאחר הפסד דרמטי במשחקי המבחן מול הפועל ר"ג לא הצליחו הירוקים מהשרון להעפיל אל ליגת העל, אך העונה המוצלחת העניקה לקשטן חוזה נוסף במועדון.

לאחר שנתיים על ה'קווים' בלויטה המשיך קשטן אל היעד הבא הפועל הרצליה בה אימן כחצי עונה בסיומה של אותה עונה. קיבל לידיו את מלאכת האימון בהפועל רעננה גם אותה אימן במשך עונה אחת. קשטן, החליט לשוב אל הרצליה הפעם אל מכבי הרצליה וגם בה אימן כחצי עונה (לסיכום שלוש קבוצות בשלוש עונות). בעונת 2014-2015 שב קשטן לאמן קבוצת נוער שקיבל את דור העתיד בקבוצה מעיר היהלומים מכבי נתניה. בסיומה של עונה מוצלחת בנתניה, הגיעה ההצעה ממוטי איווניר לחבור אליו ולעשות את המעבר צפונה על מנת לשמש כעוזרו בקריית שמונה. כמובן, שקשטן קפץ על ההזדמנות והצטרף אל איווניר צפונה כעבור שמונה מחזורים איווניר סיים את תפקידו בקבוצה אך, במועדון ביקשו מעוזרו להמשיך בצפון וזה הסכים. כמו כן, לאחר ארבעה מחזורים בהם שימש כעוזרו של בני בן זקן החליט הבעלים איזי שרצקי להיפרד מבני והפעם היה ברור לכלל אנשי המועדון כי קשטן יקבל את הקרדיט. הקנדציה הראשונה של קשטן בקבוצה הסתיימה במקום שביעי עם רצף תוצאות מצויינות. במהלך הקיץ הגיע המאמן להסכם עם שרצקי כי זה לא ימשיך על הקווים, ובאמצע העונה שעברה אימן בהפועל פ"ת אותה הוביל להישרדות הירואית בליגה הלאומית עם סגל קצר ואלמוני שסבלה מבעיות תקציביות רבות.

העונה, קשטן שב אל ק"ש הפעם על מנת לאמן את קבוצת הנוער של המועדון ועתה לאחר 14 מחזורים הוליך המאמן את הדור הצעיר אל המקום השלישי בטבלה. יתרה מכך, הקבוצה הפסידה בפעם אחת בלבד ב-14 מחזורים וללא הפסד ביתי, דבר המעיד על ההצלחה האדירה העונה היוצאת הדופן בנוער בראשותו של קשטן. אם לא די בכך, הנוער ספגו כשתשעה שערי חובה בלבד נתון הממקם אותם בצוותא עם מכבי ת"א כהגנה החזקה בליגה. אם נסתכל לרגע התקפית, תחת קשטן הבקיעה הקבוצה כשתשעה עשר שערים נתון המדרג את הקבוצה כקבוצת ההבקעה הרביעית באיכותה בליגה.

לאחר המינוי אמר המאמן הנכנס "אני מודה לאיזי על ההזדמנות הנוספת לאמן את הקבוצה הבוגרת של קריית שמונה. מועדון שמאוד התחברתי אליו , החיבור הזה גרם לי לקבל על עצמי בתחילת העונה את קבוצת הנוער, נהנתי מאוד עם העבודה של הדור הצעיר במועדון. אני שמח מאוד על המנוי ומלא אנדרנלין, מוכן לעבודה הקשה ומאתגרת שיש לכולנו על מנת לנסות ולהחזיר את המועדון למקום שהוא ראוי להיות בו".

כתב: דור ביטון