,

סיקור המשחק: מכבי פתח תקווה נגד עירוני קריית שמונה – גביע המדינה | סיבוב ח'

סיקור המשחק: מכבי פתח תקווה נגד עירוני קריית שמונה - גביע המדינה | סיבוב ח'

עירוני "איתוראן" קריית שמונה התארחה היום (שישי) במושבה אצל מכבי פ"ת במסגרת סיבוב ח' של גביע המדינה, וקיוותה להעפיל לשלב שמינית הגמר ולהמשיך לחלום כל הדרך אל הנשיא. אך, בתום משחק מותח ומלא אירועים שכלל הארכה מוליכת הליגה הלאומית מכבי פ"ת יצאה עם ידה על העליונה והדיחה את האריות הכחולים.

מחצית ראשונה שהתנהלה בשליטתם מצד חניכיו של קובי רפואה לא השכילו למצוא את הרשת ובדקה ה-30 דווקא המארחת עלתה ליתרון מפנדל. כמו כן, מחצית שנייה מחוף לחוף הניבה דרמה של ממש כשיואל אבוחצירה השווה בדקה ה-85 ושלח את המשחק להארכה. אך, בחצי הראשון של ההארכה היו אלה דווקא חניכיו של גיא לוזוו שכבשו פעמיים מצמד של דור חוגי.
נגמר? ממש לא! יואל אבוחצירה הוכשל ברחבה ושריקה של ריינשרייבר לפנדל אותו תרגם ג'יימס אדניי לשער מצמק. עד הסיום לא הצליחו האריות הכחולים למצוא את השוויון וסיימו את דרכם במפעל השני בחשיבותו.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:

דקה 30: נגיחה של תאי בריבו פגשה את ידו של מרכוס דיניז , ריינשרייבר שרק לכדור עונשין מ-11 מטרים אותו תרגם גיא חדידה ליתרון מקומי.

מחצית שנייה:
דקה 85: הגבהה מצויינת של אורי צעדון מצאה את יואל אבוחצירה שבנגיחה יפיפיה כבש וקבע שיוויון דרמטי.
דקה 92: רגע לפני שהמשחק להארכה היה זה שוב אבוחצירה שיכל להכריע את התמודדות בצורה דרמטית. אך, הנגיחה שלו חלפה סנטימטרים ספורים מעל משקוף שערו של צחי גיגי.

הארכה:

דקה 97: הגבהה של ברננדו המחליף המקומי מצאה מחליף אחר דור חוגי שהמשיך בנגיעה מהאוויר והחזיר את היתרון לקבוצה ממלאבס.

דקה 100: מוחמד שכר רשם את ההחמצת העונה כשנגח משני מטר מול שער ריק לחלוטין למשקוף.

דקה 105: חור בהגנת קריית שמונה הותיר את דור חוגי לרוץ לבדו חצי מגרש ולקבוע צמד מהיר וזה כבר 3-1.

דקה 108: הכשלה על יואל אבוחצירה ברחבה הובילה לפנדל לטובת חניכיו של קובי רפואה. ג'יימס אדניי שחוגג היום את יום הולדתו כבש וצימק ל3-2.
עד לסיום ניסתה הקבוצה לשלוח את המשחק לדו קרב פנדלים אך, צחי גיגי ביום טוב שלח את קבוצתו לשמינית הגמר ואת קריית שמונה עם המחמאות על משחק מצויין בידיים ריקות.

כאמור, הקבוצה מסיימת את דרכה במפעל גביע המדינה וכעת, תתפנה למאבקי הליגה וכבר ביום שלישי תתארח שוב במושבה הפעם אצל הפועל כפ"ס במסגרת המחזור ה-15 בליגת "הבורסה לניירות ערך".

 

כתב: דור ביטון