סיקור המשחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד מ.ס אשדוד

סיקור המשחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד מ.ס אשדוד

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (חמישי) את מ.ס. אשדוד למשחק השלמה שנדחה מהמחזור ה-14 בליגת "הבורסה לניירות ערך", כשקיוותה להשלים סוויפ עונתי על יריבתה וחשוב מכך לצבור נקודות חשובות מאוד שימנעו מהתחתית להתקרב ומאידך להתקרב בשנית לפלייאוף העליון לאחר התבוסה בתחילת השבוע. כאמור, בסיומו של משחק גשום מאוד עם מלא אירועים היו אלה חניכיו של קובי רפואה שיצאו עם ידם על העליונה בזכות צמד בזק של החלוץ הצעיר עבדאללה חליחל שסידר ניצחון יקר 2-1 על חניכיו של רן בן שמעון.

המחצית הראשונה התנהלה רובה בשליטה של האורחת מעיר הנמל שהגיעה פעם אחר פעם למצבים מסוכנים בתוך רחבת ה-16 של דז'וגאס ברטקוש אך, חלוצה אדג'י הייפורד בצוותא עם רמזי ספורי החמיצו פעם אחר פעם כשגולת הכותרת הייתה ההחמצה המשמרת שיער של ספורי מול שער ריק בסיומה של המחצית דבר שהוריד את שתי הקבוצות להפסקה בתיקו מאופס.
למחצית השנייה, עלתה המארחת יותר חדה ויותר לוחמת כש-17 דקות מפתיחת המחצית היא כבר הוליכה 2-0 מצמד בזק של עבדאללה חליחל. מכאן ואילך, האורחת הימרה על כל הקופה ויצאה כולה להתקפה כשמנגד האריות הכחולים ממשיכים לייצר התקפות מתפרצות כשבדקה ה-77 טוריאל המחליף צימק עד התוצאה וגרם לדפיקות לב מואצות אצל אנשי המועדון עד שנשמעה שריקת הסיום שהבטיחה ששלושת הנקודות היקרות מאוד יישארו בבית.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:
דקה 17: הגיעה ההזדמנות הראשונה במשחק והיו דווקא לזכות המארחת למרות שליטה של היריבה, כשהיה זה מוחמד שכר שניסה את כוחו בבעיטה חדה מתוך הרחבה אך, ג'ראפי היה במקום והדף את הכדור.

דקה 25: לאחר דקות רבות בהן היא מחזיקה בכדור בשליטה מוחלטת הגיעה האורחת להזדמנות ממשית, כשהתקפה ברשותו של מוחמד כנעאן מצאה את אדג'י הייפורד שבעט מזווית קשה כדור שנהדף מצויין על ידי ברטקוש לקרן.

דקה 31: מסע ההחמצות של הייפורד נמשך, כשהפעם ספורי מצא בכדור עומק חכם את החלוץ שבעט מזווית מעולה חזק מעל לשער.

דקה 35: מוחמד כנעאן דהר אל תוך הרחבה של קריית שמונה דרך האמצע הפרוץ ומשפת הרחבה בעט חופשי כדור חלש שנקלט אצל ברטקוש ללא בעיה, מזל גדול.

דקה 45: ממש על סף הירידה להפסקה אשדוד הייתה חייבת לעלות על לוח התוצאות כשפריצה נהדרת של הייפורד הפעלתן הותירה את רמזי ספורי לבדו מול שער ריק במרחק של כעשרה מטרים אך, זה המשיך בנגיעה רעה ובעט מעל למשקוף השער החשוף, החמצת המשחק!

מחצית שנייה:
דקה 49: איש המשחק עד לדקות אלה מבחינת המאחרת היה דווקא החלוץ האורח אדג'י הייפורד שהחמיץ ללא הפסקה, והגיע שוב להזדמנות טובה כשבעיטה שלו אל עבר השער נבלמה אצל עידן נחמיאס רגע לפני שחדר אל הרשת.

דקה 60: הקלישאה שלא כובשים סופגים הוכיחה את עצמה גם הערב באיצטדיון הצפוני, כשחילופי מסירות נאים בין שכר את קהת וחליחל הסתיים בשער יתרון של האחרון! נגיעה רכה ונהדרת של קהת הותירה את חליחל לבדו מעבר להגנת האורחת וזה בבעיטה חדה מחוץ לרחבה אל הפינה הקרובה הכניע את ג'רפי.

דקה 62: קריית שמונה עולה ליתרון 2-0!!!! פריצה נהדרת של מוחמד שכר באגף ימין הסתיימה במסירת רוחב אל חליחל החופשי שהמשיך בנגיעה אל הפינה החשופה וקבע יתרון כפול מהיר וחשוב מאוד עבור קבוצתו.

דקה 77: צמד המחליפים של רן בן שמעון זסנו את טוריאל החזירו את מ.ס. אשדוד למשחק. זסנו פרץ באגף ימין והעביר מסירת רוחב כשראשון להגיע אל הכדור היה זה טוריאל שבגלישה בעט אל הרשת העליונה וצימק את התוצאה.

דקה 90+3: דין דוד פספס הזדמנות נהדרת לקבוע חלוקת נקודות דרמטית. דוד שקיבל מסירה טובה מגורדנה בעט חופשי מתוך הרחבה אל הפינה הרחוקה אך, הכדור יצא לחוץ.

כעת, הפנים של האריות הכחולים הם אל עבר המשחק הקרוב ביום ראשון ה-21.2.21 במסגרת סיבוב ח' בגביע המדינה, כשהקבוצה תתארח אצל בית"ר ת"א/בת ים מצמרת הליגה הלאומית. המשחק ייערך באיצטדיונה הביתי בנס ציונה. ההתמודדות תחל בשעה 19:30 כשהמשחק יועבר בשידור ישיר ומלא בספורט 5 stars.
בתוך כך, אל הליגה תשוב הקבוצה ביום רביעי הבא 24.2.21 כשתפגוש את בני יהודה בבלומפילד למשחק השלמה נוסף.

כתב: דור ביטון