סיקור המשחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד מכבי חיפה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב את מכבי חיפה במסגרת המחזור הראשון של גביע הטוטו, ולמשחק הרשמי הראשון לעונת 2020/2021. חניכיו של קובי רפואה קיוו לפתוח עונה חדשה ברגל ימין אך, לצערה יצאה מנוצחת בידי הירוקים מהכרמל שהשכילו לכבוש באחד מהמצבים אליהם הגיעו. יחד עם זאת , היו לא מעט דקות חיובית מאוד עבור האריות הכחולים.

בתוך כך, המחצית הראשונה התאפיינה בשליטה של הקבוצה האורחת שגם השכילה לעלות ליתרון מהיר כעבור תשע דקות מראשו של עופרי ארד לאחר בלבול בהגנת קריית שמונה. כמו כן, המחצית השנייה נפתחה עם הרבה אנדרנלין מצד המארחת אך, ברגע שהתחילה שרשרת החילופים של שתי הקבוצות כמעט ולא ראינו כדורגל אלא בעיקר חילופים שנמשכו לאורך מרבית המחצית השנייה, אף על פי שלקריית שמונה היו שתי מצבים טובים להשוות את התוצאה.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:
דקה 9: מכבי חיפה עולה ליתרון 1-0, מוחמד עוואד הרים כדור חופשי מטעה לתוך הרחבה ואכן הצליח לבלבל את ההגנה של המארחת כשעופרי ארד נותר לבדו בתוך הרחבה ונגח לאחור כדור מדוייק שהכניע את ברטקוש והעלה את קבוצתו ליתרון מהיר.

דקה 11: מכבי חיפה כמעט עולה ל2-0 אך, הקפצה של מוחמד עוואד מעל לברטקוש מזווית קשה פגשה את משקוף השער ואילו הריבאונד נחת על קו השער עד שהורחק על ידי נחמיאס.

דקה 17: שוב היו אלה הירוקים שהגיעו להזדמנות כשהפעם דולב חזיזה בעט מחוץ לרחבה כדור שפגע בקורת השער ויצא לחוץ.

דקה 21: הזדמנות גדולה לחניכיו של ברק בכר להגדיל את התוצאה כשניקיטה רוקאביצה במבצע אישי יפה סחט הדיפה מברטקוש, ועל הריבאונד עט מוחמד עוואד שבעט בנגיעה כדור שטוח שהורחק על ידי עידן נחמיאס ברגע האחרון.

דקה 40: הזדמנות ראשונה לזכותה של קריית שמונה כשאדריאן רוצ'ט חטף כדור בתוך הרחבה ובעט בסיבוב לפינה הרחוקה כדור שחלף במעט מעל לשערו של ג'וש כהן.

דקה 43: הגבהה של דור אלו מצא את אותו לוגסי שנגח אך, הכדור פגע בלוסיו ויצא לחוץ בסמוך לקורת השער.

מחצית שנייה:
דקה 47: עבדאללה חילחל קיבל כדור טועה בתוך הרחבה והמשיך בוולה מהאוויר ממרחק של כשבעה מטרים מהשער כדור שנעצר על ידי שוער מכבי חיפה. החמצה גדולה, זה היה חייב להיות שער השיוון של קריית שמונה.

דקה 84: אופיר מזרחי המחליף הכניס כדור עומק גאוני לחלוץ הצעיר רון פרץ שאיחר בהגעה שלו אל הכדור ואיפשר לשוער האורחת לקלוט את הכדור רגע לפני שהוא בועט אל הרשת ומאזן את התוצאה.

דקה 86: מכבי חיפה מוצאת את הרשת בפעם השנייה להערב הפעם מרגלו של המחליף יאניק ווילדסחוט אך, השער נפסל בטענה לעבירה שביצע ירדן שועה על ברטקוש בחטיפת הכדור בתוך רחבת החמש.

שריקת הסיום בקריית שמונה, מכבי חיפה מנצחת 1-0 את עירוני 'איתוראן' קריית שמונה.

הרכב ראשון: דז'וכאס ברטקוש, דור אלו, עידן נחמיאס, אורי דהן, אמיר בן שמעון, סמואל בראון, אדריאן רוצ'ט, ידין לוגסי, רועי קהת, עבדאללה חילחל ולוסיו מרניאו. כן שותפו: ניר דרורי, אופיר מזרחי, רון פרץ, גיא בן לולו ויובל לוין.

כאמור, המשחק השני בשלב הבתים של גביע הטוטו ייערך כבר בעוד כשלושה ימים ביום רביעי הקרוב באיצטדיון סמי עופר כשנתארח אצל הפועל חיפה שהפסידה הערב 2-0 לבני סכנין.

כתב:דור ביטון