סיקור המשחק: מכבי תל אביב נגד עירוני איתוראן קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה נעלה הערב (ראשון) את עונת המשחקים 2020/2021 בליגת "הבורסה לניירות ערך" במשחק חוץ באיצטדיון 'בלומפילד' אצל מכבי ת"א. בתוך כך, הקבוצה נפרדה גם לאחר המשחק ממאמנה בשנתיים האחרונות קובי רפואה שסיים את דרכו במועדון לאחר החלטה משותפת עם בעלי הקבוצה איזי שירצקי.
האריות הכחולים הגיעו להתמודדות על מנת לנסות לקלקל ליריבתם את חלום האליפות בפעם השלישית ברציפות ולצערם הפעם זה לא צלח כשהקבוצה סיימה בתוצאת תיקו דרמטית מול טוענת נוספת לכתר האליפות רק שהפעם בעקבות תוצאת התיקו היא ניפצה את חלומות האליפות של הצהובים וסיימה עונה נפלאה מבחינתה בצורה הירואית.

בנוגע למשחק שנערך בכר בדשא באיצטדיון 'בלומפילד', המחצית הראשונה התנהלה כולה בשליטה מוחלטת של הצהובים שעלו ליתרון בדקה ה-19 משער פשוט ענק של דן ביטון שנכבש לאחר התנגשות ראשים בין רועי קהת לדן גלזר שספק אם המהלך לא היה צריך להיעצר. כעבור מספר דקות היה זה יוג'ין אנסה שבבעיטה הראשונה לשער מכבי ת"א הרעיד את הקורה של טננבאום וכמעט איזן את התוצאה. אך, בדקה ה-39 שער מצחיק מרגלי דן ביטון שהשלים צמד קבע את תוצאת המחצית. כמו כן, מחצית שנייה שקולה עם עליונות של הלבנים מהצפון הובילה לכך ששערים של לוסיו ואנסה ניפצו לואן לוון את חלום האליפות.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 12: כדור קרן של דן ביטון מצא את אדוארדו גררו שנגח מעל לדור אלו אך, ברטקוש בזינוק גדול הדף את הכדור ברגע האחרון.

דקה 19: כדור גובה הוביל להתנגשות ראשים בין רועי קהת לדן גלזר אך, באופן תמוהה בניגוד לחוקה השופט לירן ליאני הורה להמשיך לשחק ושרן יניי מצא את דן ביטון שדהר אל השער ושיגר פצצה מ-25 מטרים שמצאה רק את בין חיבורי הקורות וקבע יתרון לקבוצתו.

דקה 22: שוב הייתה זו מכבי ת"א שניסתה את כוחה הפעם מתן חוזז ניסה בבעיטה מתוך הרחבה אך, ברטקוש קלט כדור חלש.

דקה 32: הזדמנות ראשונה לזכות קריית שמונה במשחק כמעט והובילה לשער השיוויון. כשיוג'ין אנסה קיבל כדור באגף שמאל ושיחרר בעיטה אדירה מ-19 מטרים אך, לרוע מזלו הכדור נעצר רק בקורת השוער לאחר שטננבאום כבר נכנע.

דקה 39: מכבי ת"א עולה ליתרון 2-0. גררו קיבל כדור בתוך הרחבה ומצא במסירת רוחב את דן ביטון שהמשיך בנגיעה קלה אל עבר השער כדור חלש מאוד שהתגלגל בין רגליו של אורי דהן ולאחר מכן מתחת לידיו של דז'וגאס ברטקוש שער שהיה חייב להימנע על ידי האורחת.

מחצית שנייה:
דקה 53: לוסיו מצמק את התוצאה ל2-1!!! לוסיו הוביל התקפה מתפרצת וניסה למצוא את אנסה באגף השני אך, הרחקה רעה של איתן טיבי החזירה ללוסיו את הכדור שבבעיטה פנטסטית מתוך הרחבה סובב לחיבורים הרחוקים וצימק את התוצאה.

דקה 71: הזדמנות ממשית ראשונה במחצית השנייה מצד המארחת כשבעיטה של איילון אלמוג המחליף נהדפה היטב אצל ברטקוש. כעבור דקה אחת בלבד שוב הייתה זו מכבי ת"א שניסתה להגדיל את התוצאה כמסירה של אלמוג מצאה את פיבן מחליף נוסף שהמשיך בבעיטה ליד קורת השער.

דקה 73: לוסיו כמעט איזן את התוצאה , כשמבצע סולו סובב את הבלמים הצהובים ובעט חזק מזווית טובה אך, טננבאום הוציא לקרן ומנע את שער השוויון.

דקה 83: הצהובים ניצלו חור בהגנת האורחת כשבלקמן ניסה את מזלו מתוך הרחבה בבעיטה חזקה אך, ברטקוש ירד היטב והדף עם החזה את הכדור על הריבאונד אט איילון אלמוג אך, מורגן הרחיק בזמן רגע לפני שאלמוג כובש מול שער ריק.

דקה 85: שוב היה זו לוסיו שכמעט איזן את התוצאה כשבעט מהאוויר כדור עומק של מורגן אך, טיבי עמד בדרך והרחיק לקרן רגע לפני שער השיוויון.

דקה 90+2: אנסה משווה ל2-2!!! בפעם המי יודע כמה הוכיחה הקבוצה שמדובר בקבוצה ספורטיבית שלא מוותרת על שום משחק בשום מצב!! כדור קרן של אריאל שירצקי (נכדו של איזי שירצקי הבעלים) בהופעת הבכורה הרים כדור קרן אל ראשו של אורי דהן שהמשיך בנגיחה לתוך הערבוביה שם חיכה אנסה שנגח מקרוב לרשת החשופה וקבע תוצאת תיקו דרמטית.

כעת, הקבוצה תצא לפגרת הקיץ שתהא העונה קצרה מאוד בניגוד לשנים עברו מאחר והעונה הסתיימה בשלב מאוחר מאוד כשבעוד פחות מחודש יחלו האימונים לעונת המשחקים 2021/2022.

כתב: דור ביטון