סיקור המשחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד מכבי תל אביב

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (שבת) את מכבי ת"א וקיוותה לחבר ניצחון שני ברציפות לראשונה העונה ולייצר מומנטום חיובי. מנגד, היריבה הגיעה לאחר ההפסד למ.ס. אשדוד ולאחר שפיטרה את מאמנה מתחילת העונה פטריק ואן לוון. חניכיו של נוסבאום הגיעו להתמודדות מלאי ביטחון לאחר הניצחון על בני סכנין והמשחק נפתח עבורם בדיוק כפי שרצו כשהם שולטים בנעשה על כר הדשא וללא מצבים מיוחדים ליד השערים, ואף עלתה ליתרון בדקה ה-28 משערו השני של איתמר שבירו. היתרון החזיק 17 דקות כשעמוק בתוך שתי דקות תוספת הזמן של המחצית הראשונה מכבי ת"א מצאה את השיווין בבעיטה הראשונה למסגרת מצידה מרגליו של בראנדלי קוואס.

המחצית השנייה נפתחה בדיוק כפי שהמחצית הראשונה נפתחה כשמי שהגיעה להזדמנויות הגדולות היא המארחת שהחמיצה בענק מספר הזדמנויות נהדרות בתוך הרחבה. כמאמר הקלישאה מי שלא כובש סופג כך היה, כשתרגיל קרן של האורחת הסתיים בשער של הבלם לואיס הרננדס שניצל בלבול בהגנת קריית שמונה. עד לסיום חניכיו של נוסבאום הימרו על התקפה וטעות ענק מצידם של הבלם סטפן אקה והשוער דז'וגאס ברטקוש איפשרו בדקה האחרונה של תוספת הזמן למחליף אוסמה חלאיילה שנכנס דקה קודם לגלגל את הכדור מול רשת חשופה ולקבוע בסיום 3-1 לקבוצתו.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:
דקה 2: התקפה ראשונה במשחק מצידה של מכבי ת"א הסתיימה במסירת רוחב של ג'ראלדש לפריצה שבעט בנגיעה לחוץ מתוך הרחבה.

דקה 14: הזדמנות ראשונה לזכותה של קריית שמונה, הגבהה של מוחמד שכר מצאה את ראשו של רועי קהת שנגח למרכז השער ומצא את פרץ במקום שקלט ללא קושי.

דקה 28: קריית שמונה עלתה ליתרון 1-0, מהלך כדורגל יפה מאוד הסתיים בשער של איתמר שבירו. ידין לוגסי הצעיר מצא במסירת עומק חכמה את זיו מורגן באגף השמאלי וזה הגבייה למרכז הרחבה שם המשיך שבירו מהאוויר כדור הטעה את פרץ וחדר לרשת.

דקה 45+2: מכבי ת"א השוותה את התוצאה ל1-1, בהתקפה האחרונה של המחצית הראשונה , המארחת איבדה כדור שהוביל להתקפה מתפרצת מצד הצהובים, בסיומה הגיע הכדור לקוואס שעבר עת מורגן על קו שמאל וחדר למרכז המגרש משם שיחרר בעיטה מ-20 מטרים לפינה של ברטקוש שלא הצליח להדוף את הכדור.

מחצית שנייה:
דקה 62: קריית שמונה הייתה חייבת להשיב לעצמה את היתרון עם הזדמנות כפולה ענקית בתוך הרחבה. כשמוחמד שכר קיבל כדור ממורגן מאגף שמאל ושיחרר פצצה לשער אך, פרץ בהצלת ענק הדף את הכדור הישר לרגליו של ידין לוגסי שנותר לא מכוסה עשרה מטרים מהשער, וזה המשיך בנגיעה אחת למרכז השער כדור חלש שנקלט אצל פרץ. השוער האורח בהצלה כפולה משאיר את קבוצתו במשחק.

דקה 66: כעבור ארבע דקות בלבד מאז ההחמצה הענקית של המארחת, מכבי ת"א עלתה ליתרון 2-1. תרגיל קרן לא טוב מצד הצהובים הוביל לבלבול בהגנת קריית שמונה שהרחיקה רע היישר לרגליו של הרנדדס שחיכה על שפת הרחבה ובעט בנגיעה אל הרשת העליונה והעלה את קבוצתו ליתרון.

דקה 71: קריית שמונה יצאה קדימה על מנת להשוות את התוצאה, וכמעט עשתה זאת. כדור רוחב של עלא גע'פר מצא את שבירו שהמשיך בנגיעה אל הפינה הרחוקה כדור שחלף סנטימטרים ספורים מקורת שערו של פרץ. זה היה חייב להיות השיווין.

דקה 76: החמצת ענק מצידו של המחליף מתן חוזז. החלוץ הצעיר קיבל כדור עומק חכם מפריצה וזה רץ אחד על אחד כל הדרך אך, בעט ברשלנות בעיטה חזקה שחלפה מעל משקוף השער.

דקה 90+4: אוסמה חלאיילה העלה את מכבי ת"א ל3-1, המחליף שעלה רק דקה קודם לכן מהספסל ניצל הרחקה רעה של אקה המקומי לכיוון שוערו וזה עט על הכדור החלש והקפיץ בקלות לפינה הרחוקה וקבע את האקורד הסיום למשחק.

כאמור, במחזור הבא תצא הקבוצה למשחק חוץ ב'סמי עופר' אצל האלופה מכבי חיפה למשחק חשוב במסגרת המחזור התשיעי של ליגת "הבורסה לניירות ערך". כמו כן, לאחר משחק זה תצא הליגה לפגרת בת שבועיים עקב פגרת נבחרות ושבוע לאחר מכן תתרחש פגרה עקב שיזרוע חורף במגרשי הכדורגל.

כתב: דור ביטון