סיקור המשחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד מכבי חיפה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (רביעי) את מכבי חיפה למה שעשוי היה להיות משחק האליפות של הירוקים מהכרמל. אך, לאריות הכחולים היו תוכניות אחרות ובזכות משחק מצוין מצידם כולל הרבה ספורטיביות ואופי הצליחו לחלץ תוצאת תיקו בדקה האחרונה שדחתה את חגיגות האליפות של יריבתה.
קבוצתו של ברק בכר ידעה כי כל תוצאה פרט לניצחון היא עשויה שלא להיות מוכתרת לאלופה הערב וניצחון של מכבי ת"א בתוספת התיקו 1-1 הביאו לכך שטרם הוכרתה אלופה בליגת "הבורסה לניירות ערך".

המחצית הראשונה הייתה שקולה למדי עם עדיפות קלה לקבוצה של קובי רפואה אך, ללא מצבים מיוחדים ליד שני השערים כשמרבית המשחק מתנהל במרכז המגרש, הלחץ נתן את אותותיו בקרב שחקני הקבוצות. לעומת זאת, המחצית השנייה התנהלה בשליטת כמעט מוחלטת מצד קריית שמונה שהחמיצה בתחילה שער ודאי כשמוחמד שכר פספס אחד על אחד מול ג'וש כהן. לאחר מכן היה זה גודסווי דוניו המחליף בדקה ה-72 שהעלה את קבוצתו ליתרון חשוב מאוד. כאן הדרמה רק החלה כשבדקה ה-90 קרן של אמיר בו שמעון מצא את עידן נחמיאס שבעט מהאוויר כדור שפגע בקורת השער. בדקה ה-93 הגיע רגע השיא של הערב כשבעיטה אדירה של מייק אמאנגה המחליף מצאה את הרשת וקבע חלוקת נקודות סופר מוצדקת.

מהלך המשחק:

מחצית ראשונה:
דקה 7: ההזדמנות הראשונה במשחק נפלה לזכותה של מכבי חיפה כשכדור עומק של נטע לביא מצא את עומר אצילי שחדר לרחבה ובעט כדור חסק ושטוח אך ברטקוש היה במקום והדף היטב.

דקה 35: כדור חופשי של מוחמד שכר מ-30 מטר חלף מעל כל השחקנים כמעט והפתיע את ג'וש כהן שזה הגיב ברגע האחרון והדף מקו השער לקרן.

דקה 45+1: על סף השריקה להפסקה המגן השמאלי של האורחת סאן מנחם ניסה את כוחו מחוץ לרחבה ובעט כדור שטוח לפינה אך , ברטקוש קלט ללא קושי.

מחצית שנייה:
דקה 59: הזדמנות ראשונה במחצית השנייה והיא לזכות המארחת כשיוג'ין אנסה בעט מסף הרחבה בעיטה חזקה שנקלטה אצל כהן.

דקה 60: כדור עומק של ידין לוגסי מצא את מוחמד שכר שניצל מעידה של אבו פאני המחליף ורץ כל הדרך לשער לבדו מול ג'וש כהן אך, בעט רע וכהן הדף לקרן, החמצה גדולה.

דקה 72: בניגוד למהלך המשחק במחצית השנייה , כדור רוחב של סאן מנחם מצא את ראשו של דוניו המחליף שנגח בצורה מוזרה כדור שהפתיע את ברטקוש והתגלגל לפינה וקבע יתרון ירוק שמעניק אליפות.

דקה 90: כדור קרן של אמיר בן שמעון מצא את עידן נחמיאס שבעט מהאוויר כדור שחלף מעל כל שחקני ההגנה הירוקה ופגע בקורה ויצא לחוץ. מזל גדול למכבי חיפה.

דקה 90+3: קריית שמונה משווה את התוצאה ל1-1 ודוחה את חגיגות האליפות של מכבי חיפה!!!!!! המחליף גיא בן לולו מסר למחליף אחר מייק אמאנגה ששיחרר בעיטה אדירה מ-20 מטרים שמצאה רק את הרשת של מכבי חיפה וקבעה תוצאת תיקו סופר דרמטית ומשמעותית בליגת "הבורסה לניירות ערך".

כאמור, ביום ראשון הקרוב בשעה 20:00 (שעה משוערת) תצא הקבוצה למשחק האחרון לעונה כשתתארח אצל מכבי ת"א טוענת אחרת לכתר ותקווה לשחזר את ההישג מהערב.

כתב: דור ביטון