סיקור המשחק: הפועל באר שבע נגד עירוני איתוראן קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (ראשון) אצל הפועל ב"ש באיצטדיון 'טוטו טרנר' וקיוותה לצאת עם נקודות בקרב על הכרטיס לאירופה אך, הפסד אכזרי בשניית הסיום הרחיק את הקבוצה רבות עד כדי חיסל את הסיכויים לאור צמד המשחקים הקשים שנותרו לקבוצה.
המחצית הראשונה התנהלה באופן שקול למדי כשאף אחת מן הקבוצות לא מצליחה להשתלט על הנעשה בכר הדשא. הקבוצה שהייתה מסוכנת יותר היא חבורתו של קובי רפואה שיכלה לכבוש מספר פעמים לפני שאקלוטסה העלה את היריבה מבאר שבע ליתרון, ורגע לפני ההפסקה היה זה רועי קהת שדייק מהנקודה הלבנה וקבע שיוויון מוצדק בהפסקה. בתוך כך, המחצית השנייה התנהלה בעצלתיים ובדקה ה-54 הייתה זו שוב המארחת שהוליכה אך, שער שיוויון של אנסה סימן את הדרך לחלוקת נקודות צודקת אלא שבשנייה האחרונה המחליף קלטינס חשב אחרת וקבע ניצחון להפועל ב"ש אף על פי שנכבש מעבר לתוספת החוקית.

מהלך המשחק
מחצית ראשונה:
דקה 11: ההזדמנות הראשונה במשחק נפלה לזכותה של האורחת, כשכדור קרן מצידו של מוחמד שכר מצא את לויטה שאיגרף לא טוב למרכז המגרש שם חיכה ידין לוגסי שבמהלך יפה השתחרר לבעיטה מתוך הרחבה אך, שוער ב"ש היה במקום והדף לקרן נוספת.

דקה 13: דקותיים בלבד מאותה הזדמנות של לוגסי. הפעם היה זה מורגן שחטף כדור בסמוך לרחבה והעביר רוחב לאנסה שחדר לרחבה ובעט חזק בעיטה שנעצרה אצל מרואן קבהא שהציל שער ודאי. על הריבאונד אט שוב אנסה שבעט פעם נוספת לחוץ הזמדנות גדולה לעלות ליתרון.

דקה 14: המשחק תופס תאוצה, התקפה רודפת התקפה הפעם הייתה זו המארחת שניסתה את כוחה, כשפריצה יפה של אור דדיה מאגף ימין הסתיימה בבעיטה חזקה מעל לשער של ברטקוש.

דקה 24: הפועל ב"ש עולה ליתרון 1-0, כדור קרן של ז'וסוואה מצא את מיגל ויטור שניסה לנגוח לשער אך, נגח רע לכיוון החוץ אך, למזלו אקולטסה נותר לא מכוסה ודחק משלושה מטרים לרשת החשופה וקבע יתרון אדום.

דקה 29: ידין לוגסי הוציא התקפת מתפרצת אדירה והשאיר כדור עומק נפלא ליוג'ין אנסה שדהר אל השער במקום למסור ללוסיו שנותר חופשי באחד על אחד בחר לנסות את מזלו לבדו ולאחר שחדר לרחבה בעט חזק לידיו של לויטה, החמצה גדולה מצד האריות הכחולים.

דקה 45+1: קריית שמונה משווה את התוצאה ל1-1 מפנדל מוצלח של רועי קהת. כדור חופשי של שכר מצא את אנסה שהמשיך בנגיעה מהאוויר למרכז הרחבה ובעיטה של דדיה בגופו של טורה הובילה לבעיטת עונשין מ-11 מטרים ממש עם הירידה להפסקה.

מחצית שנייה:
דקה 54: הפועל ב"ש עולה ליתרון 2-1, עבירה טיפשית מצידו של מורגן בתוך הרחבה על קבהא שכלל לא סיכן את השער ולאחר התערבות ה-var הורה שופט המשחק אביעד שילוח על הנקודה הלבנה. את הפנדל בעט ז'ווסואה לפינה הימנית של ברטקוש שלא זז ממקומו.

דקה 71: הצלת ענק של דז'וגאס ברטקוש! כדור עומק מצוין של המחליף ג'ונתן אגודלו הותירה את שון גולדברג לבד עשרה יטרים מהשער אלכסונית וזה בעט חזק אך, ירידה פנטסטית של ברטקוש עם הרגל מנעה את כיבוש השער השלישי והותירה את קבוצתו במשחק.

דקה 78: קריית שמונה משווה ל2-2!!!! הגבהה נהדרת של מוחמד שער מצאה את יוג'ין אנסה שנגח משני מטרים מצויין מעל דוד קלטינס לרשת.

דקה 90+4: כדור עומק חכם של ז'ווסואה מצא את חטואל חופשי מחמישה מטרים אך , זה בהחמצה אומללה נגח מחמישה מטרים לחוץ.

דקה 90+8: כדור קרן לזכותה של הפועל ב"ש מעבר לתוספת הזמן הוביל לנגיחה שהלכה לחוץ לאחרייה בהיה חייב שופט המשחק לשרוק לסיום. אך, בחר משום מה להמשיך לשחק. בסיומה של אותה התקפה מלאה בערבוביית ענק היה זה דוד קלטינס שנגח מעל לכל שחקני ההגנה אל הרשת וקבע ניצחון באר שבעי מעבר לזמן החוקי. דבר אשר הוביל למהומת ענק!

המשחק הבא של הקבוצה יתקיים ביום רביעי הקרוב ה-26.5 בשעה 20:00 (שעה משוערת) למשחק ביתי אחרון לעונה בו תארח את מכבי חיפה למה שעשוי להיות משחק ההכתרה שלה כאלופת המדינה לראשונה מזה עשור בדיוק.

כתב: דור ביטון