סיקור משחק: עירוני איתוראן קריית שמונה נגד מכבי פתח תקווה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (רביעי) את מכבי פתח תקווה למשחק הראשון במסגרת הסיבוב השני של ליגת "הבורסה לניירות ערך". חניכיו של סלובודאן דראפיץ' קיוו להמשיך במומנטום החיובי ולרשום ניצחון חמישי ברציפות בכל המסגרות דבר שלא זכור המון זמן בעיר הצפונית, לאחר 95 דקות מורטות עצבים ולא עם כדורגל גדול הגיע הרגע של ידין לוגסי שכבש בבעיטה אדירה מרחוק וקבע ניצחון ענק כחול חשוב מאין כמותו.

המשחק נפתח לא טוב עבור חניכיו של דראפיץ' שכעבור 3 דקות חשבה שהיא נקלעת לפיגור אך, השופט פסל את השער בעקבות עמדת נבדל גבולי אך למזלם ה-var לא עבד עקב תקלה והתוצאה נותרה מאופסת. לקראת סיום המחצית כמעט ראינו את שער העונה כשבעיטת מספרת אדירה של איתמר שבירו מצאה את המשקוף. המחצית השנייה הייתה שקולה ללא מצבים מיוחדים כשלקראת הסיום שתי הקבוצות יצאו קדימה לחפש הכרעה. מצד אחד היה זה המחליף ניקו אולסק שבעט כדור אדיר למשקוף שנחת על קו השער. ומנגד, היה זה ידין לוגסי שבדקה האחרונה הכריע את המשחק בבעיטה פנטסטית לחיבורים של ינקו והעניק לקבוצתו ניצחון יקר.
בעקבות הניצחון הקבוצה עלתה למקום ה-6 בטבלה עם 20 נקודות כשהיא במרחק של 2 נקודות מהמקום השלישי.וגם 2 נקודות מעל למקום שמוביל לפלייאוף התחתון. לראשונה העונה האריות הכחולים מתבצרים במקום המוביל לפלייאוף העליון. חשוב מכך, הפער מהקו האדום עומד על 8 נקודות.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 3: המשחק נפתח בסערה מצד האורחת שחשבה שעלתה על הלוח כעבור שלוש דקטת בלבד, כשבעיטה חופשית של מצאה את ראשו של הבלם אור בלוריאן שנגח לרשת שער שנפסח בטענה לנבדל. ה-var שהיה מושבת באותם רגעים עקב תקלה לא יכל לסייע והשער בוטל.

דקה 22: בעיטה חזקה של בנדה מחוץ לרחבה הלכה למרכז השער וברטקוש היה במקום להדוף לקרן.

דקה 31: האורחת לא הפסיקה לאיים על שערו של ברטקוש בחצי שעה הראשונה, הפעם היה זה לאמק בנדה שניסה את כוחו אך, שוב ברטקוש במשחק גדול הציל והדף את הכדור.

דקה 33: בהתקפה הראשונה הממשית שלה במשחק, כמעט וקיבלנו את שער העונה מרגליו של איתמר שבירו. המגן עלא ג'עפר הגביה כדור לרחבה ושבירו התעופף לבעיטת מספרת שלא רואים כל יום, והכדור זעזע את משקוף השער ויצא לחוץ.

מחצית שנייה:
דקה 51: הזדמנות ראשונה במחצית השנייה לזכות המארחת, כשקהת השאיר במסירה קצרה כדור לגיא מזרחי וזה בעט כדור מסובב שחלף מעל למשקוף שערו של ינקו.

דקה 56: מכבי פ"ת יצאה קדימה לראשונה במחצית השנייה, בעיטה של ג'יימס אדניי מחוץ לרחבה חלפה בסמוך לקורה ויצאה לחוץ.

דקה 88: שתי דקות לסיום כמעט וחניכיו של גיא לוזון הכריעו את ההתמודדות. החזרה רשלנית של המחליף סטפן מילוסביץ' הובילה להתקפת מתפרצת של פ"ת בסיומה שיחרר אולסק בעיטה אדירה שפגעה במשקוף השער ונחתה על קו השער מזל גדול.

דקה 90: הפעם הייתה זו קריית שמונה שכמעט הכריעה את המשחק, אדריאן רוצ'ט המחליף הכניס כדור עומק נפלא למחליף אחר מילוסביץ' וזה בעט בסיבוב מעל למשקוף השער החמצת ענק.

דקה 90+5: קריית שמונה עולה ליתרטן 1-0!!!! האריות הכחולים יצאו קדימה בפעם האחרונה במשחק על מנת לנסות למצוא את השער והיא מצאה גם מצאה. ידין לוגסי מצא עצמו חופשי כעשרים מטרים מהשער וסובב עם הפס כדור אדיר אל בין חיבורי הקורות של ינקו כדור שמצא רק את הרשת. לוגסי העניק במו רגליו לקבוצתו 3 נקודות סופר חשובות.

כאמור, המחזור הבא יתקיים כבר בעוד 3 ימים ביום שבת (17:30, שידור ישיר בספורט 3) הקבוצה תצא לאיצטדיון 'בלומפילד' להתארח אצל הפועל ת"א ומאמנה החדש אקס הקבוצה קובי רפואה ותקווה להמשיך במומנטום החיובי ולרשום משחק 6 ברציפות ללא הפסד.

כתב: דור ביטון