,

סיקור המשחק: הפועל רעננה נגד עירוני קריית שמונה

סיקור המשחק: הפועל רעננה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) אצל הפועל רעננה האחרונה בטבלה וקיוותה להמשיך במגמה החיובית מהשבוע שעבר ולצבור נקודות חשובות להמשך מאבקי ההישרדות, וכך היה לא במשחק גדול אבל עם המון אופי ידעו חניכיו של קובי רפואה להכריע את התמודדות הצמודה הזאת בדקה ה-93 משער של הבלם הצעיר אורי דהן שבשער בכורה העלה את קבוצתו ליתרון עמוק בתוך תוספת הזמן. אך, דקה לאחר מכן שופט המשחק אוראל גרינפלד פסק לפנדל לזכות רעננה ולמרות בדיקת ה-var בחר שלא לשנות את החלטתו אך, דז'וגאס ברטקוש במשחק הטוב ביותר שלו העונה הציל את הפנדל וקבע כי הנקודות יסעו צפונה ואף כי היריבה הפועל רעננה ירדה הערב באופן רשמי אל הליגה הלאומית.
כמו כן , זהו ניצחון החוץ השני בלבד העונה של הקבוצה ואף הניצחון השני ברציפות בפעם הראשונה בשנת 2020.
בסיום המשחק מאמן הקבוצה קובי רפואה תיאר זאת היטב כשאמר זה לא היה משחק לבעלי לב חלש , קרב תחתית אמיתי.

בתוך כך, כל הקבוצות שנמצאות בקרב נגד הירידה שיחקו את משחקן השלישי במסגרת הפלייאוף התחתון ומצב הקבוצה הוא כזה: קריית שמונה נותרה במקום ה-12 עם 28 נקודות במאזנה והפרש שערים של (9-) הטוב מבין כל קבוצות התחתית. כמו כן, היריבה העיקרית סקציה נס ציונה הפסידה למ.ס. אשדוד 2-0 ונותרה אף היא במקום ה-13 בטבלה עם 25 נקודות במאזנה והפרש שערים של (24-). בנוסף, האחרונה בטבלה הפועל רעננה הפסידה כאמור להאריות הכחולים וירדה ליגה באופן רשמי וסופי. יחד עם זאת, הפועל כפ"ס הממוקמת במקום ה-11 בטבלה נמצאת עם 31 נקודות בקופה והפרש שערים של (11-) כך, שבשבוע הבא במשחק בין קריית שמונה להפועל כפ"ס יכול להיווצר מצב שגם היא תיכנס בצורה משמעותית אל מאבק הירידה. אין ספק כי בסיומו של ערב דרמטי הקבוצה עשתה צעד משמעותי שצריך לתת לה רוח גבית והרבה ביטחון אל המשך.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 15: הזדמנות ראשונה במשחק נופלת לרגלייה של קריית שמונה, כשאחמד עאבד בעט כדור אדיר מ-30 מטרים שנעצר רק במשקוף שערו של אסף צור.
דקה 24: שוב היה זה אחמד עאבד הפעלתן שבמצב אישי מרהיב חלף על פני שלושה שחקנים ובעט חזק ושטוח לפינת השער אך, הפעם צור היה שם כדי למנוע ממנו את שער היתרון.
דקה 44: שוער המארחת אסף צור נפצע במהלך יציאה לכדור עומק ושבר את הבוהן ברגלו ונאלץ לפנות את מקומו לניב אנטמן המחליף.

מחצית שנייה:
דקה 47: שניר שוקר קשר הפועל רעננה מצא עצמו חופשי ברחבה אך, בעט כדור חזק שפגע בקורה ויצא לחוץ.
דקה 49: שתי דקות בלבד אחרי המצב הקודם ושוב זו רעננה שמגיעה להזדמנות אחרי שפתחה בסערה את החצי השני. החלוץ הצעיר כארם ארשיד קיבל כדור ברחבה ובעט מזוית אלכסונית כדור שחלף סנטימטרים ספורים מקורת שערו של ברטקוש.
דקה 63: יוג'ין אנסה המהיר קיבל כדור באגף וחלף על פני זיו מורגן וזה שיחרר בעיטה אדירה שסחטה הצלה מברטקוש שהרחיק לקרן. ממנה הגיעה המארחת להזדמנות נוספת אך, הפעם ההגנה הרחיקה לקרן נוספת.
דקה 67: הזדמנות ראשונה לזכות קריית שמונה במחצית השנייה שוב , היה זה אחמד עאבד שבבעיטה חזקה מ-20 מטרים כדור שנהדף רע על ידי אנטמן שלמזלו הכדור פגע בקורה ויצא לקרן.
דקה 68: מאליק פוסטר המחליף קיבל כדור עומק ומצא את איסמעיל ריאן חופשי ברחבה וזה בעט רע מחמישה מטרים כדור שחלף במעט מעל למשקוף השער החמצה גדולה.
דקה 69: החמצת העונה בחסות מאליק פוסטר! הפעם היה זה איסמעיל ריאן שבכדור רוחב הותיר את פוסטר מול שער ריק כשאנטמן נמצא על הרצפה וזה בעט נורא משלושה מטרים כדור שנהדף על ידי אנטמן שסיפק הצלה ענקית מצידו.
דקה 72: החמצה רודפת החמצה , הפעם היה זה מאליק פוסטר שמצא את מוחמד שכר פנוי ברחבה וזה בעט מעשרה מטרים כדור חזק לפינה הקרובה שנעצר בהצלה ענקית על ידי אנטמן.
דקה 79: החמצת העונה בחסות הפועל רעננה! הפעם היה זה שניר שוקר שניצל חוסר תיאום בהגנת קריית שמונה אך, מול שער ריק בעט מארבעה מטרים לקורה ולחוץ.
דקה 89: יוג'ין אנסה ניצל את המהירות שלו פעם נוספת ובעט חזק מתוך הרחבה לחיבור הרחוק של ברטקוש אך, האחרון בהצלה הירואית מרחיק לקרן.
דקה 93: כדור חופשי לזכות קריית שמונה הוביל לערבוביה ברחבה ומי שהגיע ראשון אל הכדור זהו הבלם אורי דהן שבבעיטה חזקה וחדה אל הפינה הרחוקה קובע יתרון חשוב מאין כמוהו עמוק עמוק בתוספת הזמן.
דקה 94: שופט המשחק אוראל גרינפלד זיהה הכשלה של אורי דהן על עידן שמש (הכשלה שלא הייתה). השופט נקרא על ידי צוות ה-var לבדוק את החלטתו וזה החליט להותיר את ההחלטה בעינייה. הקשר שניר שוקר לקח את האחריות ובדקה ה-97 בעט כדור עונשין מ-11 מטרים שנעצר אצל ברטקוש הטוב בשורת קריית שמונה. שמביא לקבוצתו ניצחון חשוב ביותר שפותח פער משמעותי של שלוש נקודות מהקו האדום.

כמו כן, בשבוע הבא ( יום שבת ה-20.6 בשעה 19:45) תצא הקבוצה למשחק חוץ נוסף הפעם באיצטדיון 'המושבה' אצל הפועל כפ"ס שנמצאת מקום אחד מעליה בטבלה בהפרש של שלוש נקודות אך, עם הפרש שערים נחות. בתוך כך, ראוי לציין כי סקציה נס ציונה תשחק את משחקה כבר ביום חמישי ה-18.6 נגד הפועל רעננה שירדה ליגה הערב.

 

כתב: דור ביטון