,

סיקור המשחק: מכבי נתניה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה שבה הערב (שלישי) אל כר הדשא לאחר שלושה חודשים ומאז הליגה יצאה לפגרה עקב מגפת 'הקורונה' אך, לא לחזרה הזו פיללו בקבוצה. חניכיו של קובי רפואה נחלו את הפסדם ה-17 העונה כשנוצחו 3-1 בידי מכבי נתניה ונותרה מסובכת עמוק עמוק בתחתית הטבלה. המחצית הראשונה התנהלה רובה ככולה בשליטת המארחת , ללא מצבים מיוחדים ליד שערו של דז'וגאס ברטקוש. אך, בשמונה הדקות האחרונות לפני השריקה למחצית צמד טעויות קשות ביותר מצד הבלם מרכוס דיניז הובילו לשני שערי בזק שהורידו את הקבוצה בפיגור כפול.

המחצית השנייה, נפתחה עם צמד חילופים מצד רפואה ואלה הובילו לשער מצמק מרגליו של מוחמד שכר. אך, בדקה ה-72 נגוז החלום לצאת עם נקודה יקרה מפז מהמשחק כשטעות קשה נוספת הפעם מצידם של אורי דהן וזיו מורגן איפשרו לגבי קניקובסקי לקבוע את תוצאת המשחק. בתווך, לאריות הכחולים היו מספר הזדמנויות להשוות את התוצאה אך, דני עמוס היה במקום כדי למנוע זאת מהם.

בתוך כך, הפער מהקו האדום נותר על נקודה אחת בלבד מנס ציונה הנמצאת מתחת לקו האדום לה יש משחק חסר אותו תשחק מחר (רביעי) נגד הפועל חדרה. כמו כן, נקודת האור היחידה שיכלה הקבוצה לראות הערב היא הפסדה הדרמטי של הפועל רעננה האחרונה בטבלה למ.ס. אשדוד (היריבה הבאה של קריית שמונה כבר ביום שבת הקרוב) דבר אשר הותיר את הפער על שש נקודות.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:

דקה 5: כעבור חמש דקות בלבד מפתיחת המשחק, וכבר טעות ראשונה בהגנת האורחת אך, למזלה אביב אברהם שנותר חופשי בתוך הרחבה בעט רע כדור שפגע באורי דהן ויצא רק לקרן.

דקה 30: שוב היה זה אביב אברהם שנותר חופשי הפעם מחוץ לרחבה ושיחרר בעיטה חזקה שנהדפה היטב על ידי ברטקוש.

דקה 38: גבי קניקובסקי העביר כדור רע לתוך הרחבה אך, דיניז לא הצליח להרחיק כדור פשוט שחמק מתחת לרגלו ומי שעט על הכדור היה חלוץ מכבי נתניה גיא מלמד שבעט מקרוב למשקוף ופנימה.

דקה 45: טעות קשה נוספת מצידו של מרכוס דיניז , איפשרה לחן עזרא לבעוט חופשי מסף הרחבה בעיטה חדה שמצאה את הפינה השמאלית של ברטקוש שלא יכל להושיע וקבע יתרון כפול.

מחצית שנייה:
דקה 57: איסמעיל ריאן המחליף העביר כדור עומק מצד שמאל לצד ימין וזה מצא את מוחמד שכר שנותר ללא כיסוי וזה המשיך בנגיעה הישר אל הרשת וצימק את התוצאה.

דקה 63: עדן קארצב קיבל מסירת רוחב ממוחמד שכר ובעט חזק מחוץ לרחבה אך, דני עמוס היה במקום וקלט היטב.

דקה 72: נגוזה התקווה לשיוויון מצד קריית שמונה, הגבהה רעה מצידו של כארם ג'אבר הובילה לבלבול מצד צמד בלמי הקבוצה אורי דהן וזיו מורגן אלה לא הצליחו להרחיק כדור פשוט, שנחת הישר לרגליו של גבי קניקובסקי שבעט משמונה מטרים לרשת חשופה וקבע את תוצאת המשחק.

לקבוצה צפוי מאבק קשה ועיקש עד לשריקה האחרונה של העונה ולקבוצה מצפה 'מלחמת עולם' נוספת כבר בעוד ארבעה ימים כשתארח את מ.ס. אשדוד ביום שבת הקרוב בשעה 20:00. ותקווה להגיע אל התמודדות שהיא עדיין מעל לקו האדום אך, הקבוצה תאלץ לחכות לראות מה יריבתה המרכזית סקציה נס ציונה תעשה במשחקה נגד הפועל חדרה.

 

כתב: דור ביטון