,

סיקור המשחק: מ.ס. אשדוד נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) באיצטדיון הי"א אצל מ.ס. אשדוד במשחק שפתח את עונת הכדורגל בליגת "הבורסה לניירות ערך" בתקווה לרשום ניצחון ראשון במחזור הפתיחה מזה כארבע עונות ובדיוק כך עשתה שגברה 2-0 על יריבתה מעיר הנמל ופתחה את העונה בליגה ברגל ימין. בפעם הקודמת בה ניצחה הקבוצה במחזור הפתיחה הייתה זו בדיוק אותה מ.ס. אשדוד.

בתוך כך, המחצית הראשונה התאפיינה התנהלה בשליטה של הקבוצה המארחת אך, ללא מצבים מסוכנים ליד שערו של דז'וגאס ברטקוש מנגד, הייתה זו דווקא האורחת שאומנם החזיקה פחות אך סיכנה יותר את שערה של היריבה. הקבוצות ירדו למחצית בצדק בתוצאה מאופסת במשחק שאיכזב מאוד ב-45 הדקות הראשונות שלו. יחד עם זאת, משחק הקרבה ולחימה הירואי מצד חניכיו של קובי רפואה בתוספת שתי מתפרצות קטלניות הובילו לכך שהאריות הכחולים מצאו את הרשת פעמיים ויצאו עם שלוש הנקודות כבר במחזור הראשון.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 6: לאחר שש דקות בלבד מהפתיחה המארחת הגיעה להזדמנות ראשונה במשחק כשסמואל אלאבי בעט רע מתוך הרחבה כדור שהלך לחוץ.

דקה 25: מצב מצוין לזכות האריות הכחולים כשכדור גובה של דור אלו מצא את אופיר מזרחי בצד השני וזה המשיך בנגיעה מהאוויר לפינה הקרובה במקום למסור אחורה ללוסיו שנותר ללא כיסוי. פספוס גדול!

דקה 31: שוב הייתה זו האורחת שהגיעה להזדמנות ליד שערה של היריבה כשכדור רוחב של סמואל בראון מצא את אופיר מזרחי שהמשיך בנגיחה אל הפינה הקרובה אך, משפתי היה במקום והרחיק לקרן.

מחצית שנייה:
דקה 49: ארבע דקות בלבד מפתיחת המחצית השנייה אשדוד רשמה אולי את החמצת המחזור, כשדין דוד הגיע ראשון לכדור שנהדף לא טוב על ידי ברטקוש אך, למזלה של קריית שמונה הוא בעט לחוץ מול שער חשוף משלושה מטר.

דקה 68: קריית שמונה עולה ליתרון 1-0!!! התקפה מתפרצת מושלמת בחסות לוסיו את אנסה, הראשון מסר פס קצר אל האחרון וזה דהר חצי מגרש לבדו ללא שמירה ומתוך הרחבה בעט חזק כדור שנעצר רק ברשת של משפתי והעלה את קבוצתו ליתרון בניגוד למשחק.

דקה 90+2: קריית שמונה מכפילה את היתרון ועולה ל2-0!!! מתפרצת נהדרת מצד חניכיו של קובי רפואה כשלוסיו, אנסה וגיא בן לולו המחליף משלימים ביניהם מסירות נאות. כשבן לולו סיים בכדור עומק נהדר אל לוסיו וזה המשיך בהקפצה קטנה מעל לשוער אשדוד היישר לרשת וקבע את תוצאת המשחק וניצחון ראשון במחזור הפתיחה לעונת 2020/2021.

בתוך כך, הקבוצה תצא לפגרה בת שבועיים ותארח במחזור השני (12.9) בביתה את הפועל חיפה בתקווה להמשיך במומנטום מפתיחת העונה.

 

כתב: דור ביטון