,

סיקור המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מ.ס. אשדוד

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב את מ.ס. אשדוד למשחק דירוג על המקום ה-11 במסגרת גביע הטוטו, כששתי הקבוצות יודעות שזו שתנצח בהתמודדות תצא עם בונוס של כ-320 אלף שקלים. חניכיו של קובי רפואה לא הציגו משחק גדול אך, בזכות מספר מהלכים יפים בחלק הקדמי ולצד יכולת מעולה של שוערה דז'וגאס ברטקוש השכילו לגבור על יריבתה ולרשום ניצחון בכורה לעונה רגע לפני שהליגה יוצאת אל הדרך.

בתוך כך, המחצית הראשונה נפתחה בסערה וכעבור חמש דקות בלבד עלתה קריית שמונה על לוח התוצאות לאחר חילופי מסירות נאים מצד ניר דרורי ואדריאן רוצ'ט הסתיימו במסירת רוחב נהדרת של האחרון אל לוסיו וזה המשיך בנגיעה אל הרשת של משפתי וקבע יתרון מהיר לאריות הכחולים. מכאן ועד למחצית הייתה זו דווקא האורחת שהגיעה למצבים והשתלטה על המשחק אך, נתקלה ביום גדול מצידו של ברטקוש שהותיר את התוצאה בעינייה. כמו כן, המחצית השנייה נפתחה באותה מגמה שאשדוד היא זו ששולטת ואף זעזעה את משקוף השער. אך, בדקה ה-61 לוסיו המשיך במשחקו הטוב כשהעביר כדור רוחב שמצא את גיא בן לולו בשער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת העלה את קבוצתו ליתרון כפול. מכאן ועד לסיום עיקר המשחק התאפיין בחילופים מצד שני המאמנים.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:

דקה 5: קריית שמונה עולה ליתרון 1-0 על מ.ס. אשדוד!!! כעבור חמש דקות בלבד של כדור חילופי מסירות בין אדריאן רוצ'ט לניר דרורי השאירו את הראשון חופשי באגף וזה העביר כדור רוחב מצוין ללוסיו שמתוך הרחבה המשיך בנגיעה על הרשת העליונה וקבע יתרון מהיר.

דקה 8: הזדמנות ראשונה לאורחת כשכדור גובה של שלומי אזולאי מצא את שגיב יחזקאל וזה המשיך בנגיחה מקרוב לחוץ.

דקה 18: הזדמנות נוספת לזכותה של אשדוד , שוב היה זה שגיב יחזקאל שהגיע להזדמנות ונגח מחמישה מטרים בסמוך לקורת השער, החמצה גדולה מצידו.

דקה 30: כדור קרן של שלומי אזולאי מצא שוב את יחזקאל וזה נגח חזק מתוך הרחבה אך, ברטקוש היה במקום והדף לקרן נוספת.

דקה 34: מצעד ההחמצות של שגיב יחזקאל נמשך, שלומי אזולאי הכניס כדור עומק לחלוץ וזה בעט מקרוב אל הפינה הקרובה אך, שוב ברטקוש היה במקום ובהצלה גדולה הרחיק לקרן.

מחצית שנייה:
דקה 57: כמעט שער השיוויון של מ.ס. אשדוד, חילופי מסירות בין צמד החלוצים יחזקאל את דוד הסתיים בבעיטה אדירה של האחרון מתוך הרחבה וזו זעזעה את משקוף שערו של ברטקוש ומשם ייצא לחוץ.

דקה 61: קריית שמונה עולה ליתרון 2-0!!!! כמאמר הקלישאה מי שלא כובש סופג כך היה גם הערב . ולאחר החמצות רבות מצד האורחת, היה זה כובש השער הראשון לוסיו שהעביר כדור רוחב אל מרכז הרחבה ראשון להגיע אל הכדור היה המחליף הצעיר גיא בן לולו שהמשיך בנגיעה אל הרשת וקבע 2-0 לקבוצתו בשער הבכורה עבורו במדי הקבוצה הבוגרת.

דקה 74: התקפה יפה מאוד מצד המארחת, הסתיימה בהכנסת כדור רוחב של בן לולו אל אופיר מזרחי אך, זה שנותר חופשי ברחבה לא הצליח להשתלט על הכדור לרוע מזלו. הזדמנות גדולה.

דקה 80: כובש השער השני גיא בן לולו קיבל מסירה קצרה ממרסל סמארה וזה המשיך בבעיטה טובה מחוץ לרחבה אך, זו חלפה במעט מעל למשקוף שערה של אשדוד.

הרכב פותח: דז'וגאס ברטקוש, דור אלו, עידן נחמיאס, אורי דהן, ניר דרורי, יואב הופמייסטר, סמואל בראון, אדריאן רוצ'ט, רועי קהת, אופיר מזרחי ולוסיו מרניאו. כן שותפו: גיא בן לולו, מרסל סמארה, זיו מורגן ויובל לוין.

כאמור, כעת לאחר סיומו של מפעל גביע הטוטו כל העיניים יהיו נשואות אל הליגה שתפתח ביום שבת הקרוב (29.8, בשעה 19:00) כשהקבוצה תצא למשחק חוץ שייפתח את הליגה באופן רשמי באיצטדיון הי"א אצל אותה מ.ס. אשדוד עליה גברה הערב.

 

כתב: דור ביטון