,

סיקור המשחק: מכבי נתניה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה יצאה הערב (שבת) למשחק חוץ בנתניה, בתקווה להשאיר לעצמה סיכוי לפלייאוף העליון ומאידך להבטיח כמעט באופן סופי את הישארותה בליגה. אך, בסיומו של משחק קצבי נכנעה 3-1 למכבי נתניה המקומית. בעקבות ההפסד נקבע סופית כי הקבוצה תשחק בפלייאוף התחתון ותנסה להבטיח את ההישארותה בליגה מוקדם ככל הניתן על מנת לא להסתבך במאבקי התחתית. בעקבות ההפסד הערב ולפני תום המחזור הפעקר מהקו האדום עומד על 10 נקודות.

בתוך כך, המחצית הראשונה הייתה ללא מצבים מיוחדים מצד שתי הקבוצות כשהקבוצה המקומית הייתה מעט מסוכנת יותר אף על פי כי האריות הכחולים החזיקו יותר בכדור. לעומת זאת, המחצית השנייה נפתחה בסערה עם שער מהיר מצידו של עדן קארצב, בהמשך חניכיו של סלובודאן דראפיץ' איזנו את התוצאה מרגליו של מורגן פרייר (בתווך שער של איתמר שבירו נפסל עקב נבדל). לאחר השיוויון חניכיו של בני לם פתחו בבליץ' בסיומו כבשו צמד שערים תוך 4 דקות והכריעו את ההתמודדות. לפני הסיום המגן זיו מורגן הורחק בצהוב שני.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 6: הזדמנות ראשונה במשחק והיא לזכות האורחת, החזרת כדור רשלנית מצידו של המגן עידו וייר המקומי ומי שעט על המציאה הוא שבירו האורח שניסה את כוחו מחוץ לרחבה והכדור חלף בסמוך לקורה.

דקה 13: הזדמנות ראשונה גם לזכות המארחת, כשבעיטה של פטריק טומאסי מחוץ לרחבה נקלטה ללא קושי אצל ברטקוש.

דקה 24: כמעט וראינו את אחד משערי העונה, שוב היה זו טומאסי שניסה את כוחו הפעם בבעיטה מסובבת מ-20 מטרים אלכסונית כדור שנעצר רק במשקוף השער ויצא לחוץ.

דקה 43: שוב הייתה זו מכבי נתניה עם הזדמנות הפעם היה זה בוריס אינו שבעט מ-18 מטרים כדור שטוח שחלף בסמוך לקורת שערו של ברטקוש ויצא לחוץ.

מחצית שנייה:
דקה 48: המחצית השנייה נפתחה בסערה מבחינת המארחים, כשכעבור פחות מ-120 שניות על הלוח, עדן קארצב עלה את קבוצתו ליתרון. כדור קרן של חן עזרא המחליף הורחק לא טוב על ידי ההגנה, וקארצב בבעיטה חזקה מ-23 מטרים מצא את הפינה הרחוקה וקבע יתרון מהיר.

דקה 54: מכבי נתניה כמעט הכפילה את התוצאה, פריצה גדולה של פטריק טומאסי לתוך הרחבה הסתיימה בבעיטה חזקה אל הפינה הקרובה אך, ברטקוש היה במקום והרחיק לקרן.

דקה 57: קריית שמונה כבר ראתה את הכדור ברשת וחשבה שמצאה את שער השוויון בסיומה של התקפה נהדרת, שנגמרה במסירת רוחב של שכר לשבירו שכבש בנגיעה אל הרשת העליונה. אך לאחר בדיקת var השער נפסל בעקבות נבדל של מוחמד שכר בטרם קיבל את הכדור.

דקה 70: הפעם זה כבר היה חוקי, קריית שמונה איזנה את התוצאה ל1-1, פריצה נהדרת של רועי קהת הסתיימה במסירה קצרה לאדריאן רוצ'ט שבנגיעת עומק חכמה מצא את מורגן פרייר זה הסתובב ובעט חזק מתוך הרחבה אל הפינה הרחוקה וקבע שיוויון.

דקה 75: מכבי נתניה שבה ליתרון מהיר כעבור חמש דקות בלבד. פארפה גויאגון חדר לרחבה וספק הכשלה של זיו מורגן ספק צלילה זכתה לשריקה משופט המשחק שזכה לגיבוי משופטי המסך. את האחריות לקח איגור זלטאנוביץ' שכבש בקלילות ועלה את קבוצתו ליתרון נוסף.

דקה 79: בליץ' מהיר מצד חניכיו של בני לם, התקפה מתפרצת מרשימה מצד שחקניו הסתיימה בכדור רוחב של חן עזרא לפטריק טומאסי שבעט בנגיעה אל הפינה של ברטקוש וקבע 3-1 מהיר.

דקה 87: קריית שמונה נותרה בעשרה שחקנים, החלטה הזויה מצד שופט המשחק ששלף למגן זיו מורגן כרטיס צהוב שני ואת האדום. לאחר עבירה שבכלל בוצעה עליו, החלטה שערותיית.

תוצאת סיום: מכבי נתניה מנצחת 3-1 את עירוני 'איתוראן' קריית שמונה.

כאמור, במחזור הבא תארח הקבוצה את מ.ס. אשדוד למחזור האחרון במסגרת העונה הסדירה בליגת "הבורסה לניירות ערך" ובסיומו יחל שלב הפלייאוף התחתון, אותו ככל הניראה תפתח הקבוצה במשחק ביתי נוסף.

 

כתב: דור ביטון