,

סיקור המשחק: מכבי פתח תקווה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב באיצטדיון 'המושבה' אצל מכבי פתח תקווה במשחק פתיחת העונה של ליגת "הבורסה לניירות ערך" לעונת 2021/22.
חניכיו של נוסבאום קיוו לפתוח את העונה ברגל ימין ולפי המחצית הראשונה הייתה באמת בדרך לשם כשירדה להפסקה ביתרון 1-0 משער בכורה של חלוץ הרכש סטפן מילושביץ' שהיה הטוב בשחקני הקבוצה על כר הדשא הערב. בתוך כך, האריות הכחולים הגיעו ללא מעט הזדמנויות מעולות בחצי הראשון שהיו חייבות להסתיים בשער ואף להגדיל את יתרונה.
לעומת זאת, למחצית השנייה עלתה המארחת נחושה יותר ורעבה להשיג את שער השוויון ובדקה ה-60 לאחר פארסת פנדלים השיגה את מבוקשה כשהמחליף שלו דניאל בשער בכורה בליגת העל קבע שוויון. מכאן ועד לסיום חניכיו של גיא לוזון לחצו על הדוושה על מנת להשיג מהפך אך, ברטקוש בכמה הצלות גדולות שמר על חלוקת נקודות צודקת.
חלוץ הקבוצה מוחמד שכר הוחלף כבר בדקה ה-18 לאחר שמתח את השריר הירך האחורי כמה דקות קודם לכן ובמועדון מקווים כי השחקן יהיה כשיר למשחק הבא בעוד כשבועיים לאחר פגרת הנבחרות הקרובה.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 1: כעבור 48 שניות מהפתיחה הזדמנות מעולה לקריית שמונה, מילושביץ' העביר כדור לאגף ימין שם המתין מוחמד שכר שהגביה לתוך הרחבה ומורגן פרייר התרומם ונגח חלש לידיו של ינקו החמצה גדולה כבר בפתיחה.

דקה 18: מוחמד שכר נפצע ומוחלף על ידי שליו דסטה לאחר שהראשון מתח את שריר הירך האחורי.

דקה 22: מהלך יפהפה של נדב נידם הצעיר שהקפיץ על המקום מעל שני שחקני מכבי פ"ת ושיחרר בעיטה אדירה מהאוויר שחלפה במעט מעל משקוף שערו של ינקו.

דקה 23: קריית שמונה עולה ליתרון 1-0!!! כעבור דקה אחת בלבד האורחת כבר מצאה את הרשת, הגבהה של עלא גע'פר הובילה להרחקה רעה של הגנת פ"ת על הכדור עט חלוץ הרכש סטפן מילושביץ' שבבעיטה חדה מתוך הרחבה מצא רק את הרשת! המונטנגרי כבש את שערו הראשון בקבוצה ואת השער הראשון הרשמי בליגת "הבורסה לניירות ערך" בעונת המשחקים החדשה שנפתחה היום.

דקה 28: רק קבוצה אחת הייתה קיימת על המגרש בחצי הראשון, שוב זו קריית שמונה שהגיעה להזדמנות גדולה. הגבהה מצויינת של ג'עפר מאגף ימין מצאה את ראשו של מילושביץ' שבנגיחה מצויינת לפינה סחט הצלת ענק מינקו שהדף מקו השער ומנע יתרון כפול.

דקה 44: הזדמנות רודפת הזדמנות במצד האורחת בחצי הראשון, מילושביץ' קיבל כדור במרכז המגרש מסר לרועי קהת שדהר על פני 25 מטרים ושיגר פצצה משפת הרחבה כדור שחלף סנטימטרים ספורים מקורת שערו של ינקו.

מחצית שנייה:
דקה 60 מכבי פ"ת עלתה אחרת למחצית השנייה וכעבור רבע שעה חילופי מסירות בין לאמק בנדה לג'יימס אדניי הותירו את האחרון בתוך הרחבה אך, גלישה של יובל לוין שספק הרחיק את הכדור ספק פגע בשחקן המארח הובילו את פוקסמן להרות על הנקודה הלבנה. כאן התחילה פארסה אמיתית! תחילה אדניי ניגש לבעוט כבש אך, הבעיטה נפסלה בעקבות עצירה לא חוקית. שוב היה זה אדניי שניגש לבעוט הפעם ברטקוש הדף אך, פוקסמן הורה שוב על בעיטה נוספת עקב יציאה מוקדמת מקו השער. אל הבעיטה השלישית ניגש כבר המחליף שלו דניאל הצעיר שבעט למרכז השער וקבע שיוויון בהתמודדות.

דקה 76: כמעט מהפך מצד חניכיו של גיא לוזון ג'יימס אדניי העביר כדור רוחב לשלו דניאל שמשבעה מטרים בעט בנגיעה לדער אך, ברטקוש בעצירה גדולה מנע שער נוסף.

דקה 87: אקס ק"ש ג'יימס אדניי היה הטוב בשורות מכבי פ"ת במבצע אישי חלף על פני שלושה שחקנים לבנים וחדר אל הרחבה אך לבסוף שיחרר בעיטה חלשה שנעצרה בקלות אצל דז'וגאס ברטקוש.

דקה 90+3: שוב אותו אדניי הפעם הקשר קיבל כדור חוזר על שפת רחבת 16 המטרים ושיחרר בעיטה חדה ומסובבת אל בין חיבורי הקורות אך, ברטקוש שוב היה במקום וקלט את הכדור וקבע חלוקת נקודות מוצדקת ב'מושבה'.

תוצאת סיום: מכבי פ"ת ועירוני 'איתוראן' קריית שמונה נפרדות בתיקו 1-1 במחזור הפתיחה.

כאמור, כעת תצא הקבוצה לפגרה בת שבועיים עקב פגרת נבחרות וחג ראש השנה ותשוב למחזור השני בליגת "הבורסה לניירות ערך" בתאריך 11.9.21 למשחק ביתי מול הפועל ת"א.

 

כתב: דור ביטון