,

סיקור המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי פתח תקווה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (שבת) בביתה את מכבי פ"ת במסגרת משחקי הדירוג של גביע הטוטו בתקווה לסיים במקום ה-11 שמקנה 170 אלף שקלים אך, בתצוגת כדורגל חלשה למדי נכנעה בקלות 3-0 ליריבתה שעשתה במגרש ככל העולה על רוחה.

המחצית הראשונה התנהלה כולה בשליטה של האורחת כשפרט למצב בודד מצד מורגן פרייר בתחילת המשחק המארחת פשוט לא הייתה קיימת. בדקה ה-23 עלתה ליתרון משער נהדר של ארד בר ושתי דקות להפסקה טעות פטאלית של ברטקוש עלתה בשער נוסף. המחצית השנייה נפתחה בדיוק כפי שהראשונה הסתיימה כשהמחליף לאמק בנדה בשער מרהיב העלה את קבוצתו ליתרון 3-0 כעבור 90 שניות בלבד. עד לסיום היה משחק לפרוטוקול בלבד.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 8: ההזדמנות הראשונה במשחק נפלה דווקא לזכותה של המארחת כשבאחת ההזדמנויות היחידות שלה במשחק יכלה לעלות ליתרון מוקדם. רועי קהת קיבל כדור עומק ברחבה הוריד עם החזה למורגן פרייר שהמשיך בבעיטה חזקה מהאוויר מתוך הרחבה אך, ינקו בעצירה גדולה עם הרגל מנע את שער היתרון.

דקה 25: מכבי פ"ת עלתה ליתרון 1-0, התקפה מתפרצת נהדרת בראשתו של ארד בר הסתיימה בבעיטה של האחרון מעשרים מטרים שמצאה רק את הפינה וקבע יתרון לחניכיו של גיא לוזון.

דקה 44: מכבי פתח תקווה עולה ליתרון 2-0! טעות קשה ביותר מצד דז'וגאס ברטקוש שניסה לחלוף ברחבה על פני ג'יימס אדניי אקס ק"ש שחטף לשוער את הכדור ומול רשת חשופה משני מטר קבע יתרון כפול.

מחצית שנייה:
דקה 47: מכבי פ"ת עולה ליתרון 3-0, המחליף לאמק בנדה בהתקפה הראשונה של קבוצתו במשחק פרץ נהדר באגף שמאל החליף מסירות עם בן רייכרט, ובעט מחוץ לרחבה כדור מסובב אל בין חיבורי הקורות והעלה את קבוצתו ליתרון מבטיח.

דקה 86: הזדמנות נדירה לאורחת כשסטפן מילושביץ' השתחרר ברחבה בעט כדור חזק לפינה הקרובה אך, ינקו שוב היה במקום ומנע שער מצמק.

דקה 90+3: מזל גדול לקריית שמונה, מסירת רוחב מצד ג'יימס אדניי מצאה את מיקו ממן שנותר חופשי וממרחק של חמישה מטרים בעט ברשלנות אל הרשת החיצונית התקפה שהייתה חייבת מצידם להיגמר בשער הרביעי של מכבי פ"ת.

כאמור, בשבוע הבא ביום שבת ה-28.8.21 הקבוצה תפגוש שוב את אותה מכבי פ"ת הפעם במסגרת המחזור הראשון בליגת "הבורסה לניירות ערך" רק הפעם באיצטדיון. 'המושבה' בשעה 19:00 ותקווה לחזור עם תוצאה טובה בהרבה מהתוצאה שהושגה הערב.

 

כתב: דור ביטון