,

סיקור המשחק: עירוני 'איתוראן' קריית שמונה נגד מכבי פתח תקווה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (ראשון) את מכבי פתח תקווה וקיוותה להשיג ניצחון שיבטיח באופן מעשי את הישארותה בליגת "הבורסה לניירות ערך", ואף להיצמד להפועל חדרה במאבק על המקום הראשון בפלייאוף התחתון לקראת המפגש בין השתיים לאחר הפגרה. אך, בסיומו של משחק שקול עם עליונות מקומית בחלקים נרחבים מהמשחק נפרדו השתיים בשיוויון 1-1.
בתוך כך, לאור הנקודה המרחק מהקו האדום נשמר בסטטוס קוו כשהפער עומד על 12 נקודות כשבקופה נותרו 18 נקודות בלבד.

המשחק נפתח בסערה מצד המארחת שמצאה את הרשת כעבור פחות משלוש דקות למן שריקת הפתיחה אך, לאחר התערבות של מערכת ה-var השער נפסל בעקבות נבדל במהלך שקדם לשער. מכאן ואילך לא אירעו מצבים מסוכנים למי מהקבוצות כשהאריות הכחולים מחזיקים יותר בכדור. בהתקפה האחרונה של המחצית הראשונה מכבי פ"ת זכתה בכדור עונשין מ-11 מטרים לאחר הכשלה מיותרת מצידו של אריאל שרצקי על לאמק בנדה. עידו שחר לקח את האחריות כפי שעשה בפנדלים האחרונים ומצא את הרשת והעלה את קבוצתו ליתרון יחד עם השריקה לההפסקה.
כמו כן, המחצית השנייה הייתה קצבית בהרבה כשנפתחה עם מומנטום של הקבוצה ממלאבס שהחמיצה הזדמנות ענק להכפיל את יתרונה, וכעבור דקותיים בלבד ספגה את שער השוויון מרגליו של איתמר שבירו לאחר התקפה יפייפיה מצד חניכיו של סלובודאן דראפיץ'. עד לסיום ניסתה המארחת להכריע את ההתמודדות אך, חוסר ריכוז בכדור האחרון מנע זאת ממנה. לזכות חניכיו של קלינגר הייתה הזדמנות ענק לצאת עם כל הקופה בתוספת הזמן אך, פספסה מצב קורץ.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 3: קריית שמונה חשבה שהיא עולה ליתרון מהיר מרגליי איתמר שבירו שכבש מקרוב לאחר כדור רוחב של מורגן פרייר. אך, צוות ה-var אותת לשופט המשחק לפסול את השער בעקבות נבדל צודק של פרייר עוד בטרם מצא את שבירו.

דקה 20: הזדמנות ראשונה במשחק לזכות האורחת, החלוץ איאון ניקולסקו פרץ לרחבה מהאגף הימני ולאחר שהתגבר על המגן נותר לבדו מול ברטקוש אך, זה בעט חזק ומצא את ברטקוש מוכן שהדף לקרן.

דקה 32: חצי מצב נוסף לזכות חניכיו של ניר קלינגר, אור אינברום ניסה את כוחו מעשרים מטרים כדור שהלך למרכז השער אך, גבוה מידי וחלף במעט מעל למשקוף השער.

דקה 45: מכבי פ"ת עולה ליתרון 1-0, לאמק בנדה פרץ לרחבה מהאגף הימני והוכשל ברחבה על ידי אריאל שרצקי בגליץ' חסר אחריות מאחר ובנדה לא סיכן את השער. עידו שחר ניגש לבעוט את הפנדל עם השריקה להפסקה וזה מצא את הרשת והעלה את קבוצתו ליתרון.

מחצית שנייה:
דקה 47: חניכיו של סלובודאן דראפיץ' יצאו נחושים מחדר ההלבשה להשיג את השיוויון וכעבור דקותיים בלבד הגיעו להזדמנות גדולה כשאיתמר שבירו הגיע ראשון לכדור רוחב ובעט מקרוב חזק לעבר השער אך, ינון אליהו האורח בגלישה הירואית הרחיק לקרן רגע לפני שהכדור נכנס לשער.

דקה 53: החמצת ענק מצד עידו שחר! אולי החמצת העונה שיכולה לעלות לקבוצתו במקום בליגה! הקשר הצעיר קיבל כדור עומק נהדר שהותיר אותו לבדו מול ברטקוש וזה רץ באין מפריע לעבר הרחבה אך, בעט כדור רע היישר לגופו של ברטקוש שהציל שער ודאי.

דקה 57: קריית שמונה איזנה את התוצאה ל1-1!!! כעבור דקות אחדות, הפתגם הידוע "מי שלא כובש, סופג" יצא אל הפועל. כדור עומק של ניר דרורי מצא את ראשו של רועי קהת שבחוכמה גדולה נגח לאחור לעבר איתמר שבירו, וזה הקפיץ בנגיעה מעל לבלם האורח והמשיך בבעיטה אדירה ישר אל הרשת ואיזן את התוצאה. מהלך יפייפיה מצד חבורתו של סלובודאן דראפיץ'.

דקה 80: הזדמנות מעניינת לזכות המארחת להכריע את ההתמודדות, רועי קהת השאיר כדור קצר אחורנית למחליף אדריאן רוצ'ט שניסה את מזלו בבעיטה עם החיצון מחוץ לרחבה אך, ינקו היה במקום וקלט את הכדור שהלך למרכז השער.

דקה 90+4: הגבהה מצד מכבי פ"ת אל הרחבה בניסיון אחרון להכריע את ההתמודדות, מצאה את עמית מאיר שנגח מקרוב היישאר לידיו של ברטקוש. קלינגר יכול להיות מתוסכל לנוכח העובדה ששחקניו הפריעו אחד לשני ומנע הזדמנות טובה עוד יותר.

כאמור, לאחר המחזור הערב לקבוצה יש 34 נקודות במאזנה והיא מתבססת במקום השני בפלייאוף התחתון וחשוב מכך שומרת על פער 12 הנקודות מהקו האדום. כעת, הליגה תצא לפגרת נבחרות ותשוב לפעילות בעוד שבועיים במשחק חוץ באצטדיון בנתניה, כשנתארח אצל הפועל חדרה בקרב ישיר על המקום הראשון בפלייאוף התחתון.

 

כתב: דור ביטון