,

סיקור המשחק: מכבי פתח תקווה נגד עירוני קריית שמונה

סיקור המשחק: מכבי פתח תקווה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב באיצטדיון 'המושבה' אצל מכבי פתח תקווה וקיוותה לצאת עם נקודות שישמרו אותה במקום הרביעי ובמקום המוליך לאירופה בסוף העונה, מנגד חבורתו של גיא לוזון הגיעה להתמודדות מהמקום החמישי כשהיא במרחק נקודה ודולקת אחרי האריות הכחולים.
המשחק נפתח בשליטה של האורחת שאף החמיצה מצב קורץ שהיה חייב להסתיים בשער יתרון של רועי קהת, כעבור דקה אחת בלבד הייתה זו המארחת שעקצה במתפרצת קטלנית ולאחר מבצע נאה של אור אינברום שניצל טעות קשה של אורי דהן. אם לא די בכך, רגע לפני הירידה למחצית מכבי פ"ת עקצה פעם נוספת לאחר שמסירת רוחב של גיא חדידה מצאה את החזה של עידן נחמיאס ומשם המשיכה לרשת החשופה. המחצית השנייה, התנהלה ללא אירועים מיוחדים עד לדקה ה-90 אז חלה מהומה שבסיומה ירדן כהן הורחק באדום ישיר, וכעבור דקותיים בלבד ארמנדו קופר המחליף ביצע עבירה גסה על דור אלו וראה אדום ישיר אף הוא.
כאמור, הקבוצה מהמלבאס חולפת על פני הקבוצה ועולה על חשבונה למקום הרביעי בטבלה וביתרון של שתי נקודות על פנייה, כך שהכל עדיין פתוח בשמונת המחזורים שנותרו.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 8: הזדמנות ראשונה במשחק נפלה לרגלייה של המארחת כשכדור רוחב של ארד בר מצא את אור אינברום שהמשיך בבעיטה חזקה מתוך הרחבה אל עבר השער אך , ברטקוש היה במקום והדף. על הכדור החוזר אט בר ששוב הוציא רוחב הפעם לעבדה וגם הוא נעצר בהצלת ענק אצל ברטקוש.

דקה 20: החמצת ענק מצידו של רועי קהת כשקיבל כדור טועה שהוחזר רע על ידי מגן פ"ת ירדן כהן וזה הקפיץ בנגיעה אל עבר השער כדור חלש שהתגלגל לרשת אך, אותו כהן הספיק לחלץ מהקו ולהרחיק את הכדור החלש שבעט קהת.

דקה 23: מכבי פ"ת עולה ליתרון 1-0, הרחקה סתמית של הגנת פ"ת מצאה את מורגן פרייר שניצל מיקום רע מצידו של אורי דהן שלא הצליח להרחיק כדור פשוט וזה מסר לאינברום שבמבצע יפה חלף על פני אותו דהן ועל פני אלו ובעט מזווית קשה לרשת וקבע יתרון מקומי.

דקה 39: יוג'ין אנסה חדר לרחבה וניסה את כוחו בבעיטה חזקה מתוך הרחבה אך, ינקו היה במקום והדף ברגלו את ההזדמנות.

דקה 42: סמואל בראון אט על כדור חוזר מחוץ לרחבה ובעט משפת ה-16 כדור חזק ומדוייק לפינת שערו של ינקו שהיה במקום וקלט את הכדור רגע לפני שמצא את הרשת.

דקה 45+2: מכבי פ"ת מכפילה את התוצאה, התקפה מתפרצת רגע לפני הירידה למחצית מצאה את חדידה באגף ימין וזה ניסה להעביר רוחב אך, למזלו הכדור פגע בחזה של הבלם האורח עידן נחמיאס ומשם חדר לרשת דל ברטקוש שנותר חסר אונים.

מחצית שנייה:
דקה 64: האורחת נעלמה לחלוטין לאחר השער השני, שוב הייתה זו המארחת שניסתה את מזלה כשהפעם עבדה בעט מ-16 מטרים ומצא את ברטקוש מוכן שקלט ללא קושי.

דקה 86: החמצת גדולה גם מצד קבוצתו של גיא לוזון, כשצמד המחליפים הגיעו להזדמנות בתוך הרחבה של קריית שמונה כשארויו העביר רוחב טוב לקופר וזה בעט ברשלנות מחמישה מטרים כדור שחלף לחוץ.

דקה 88: תקרה מיותרת בין שתי הקבוצות הובילה לקטטה שבסופה הורחק מגן מכבי פ"ת ירדן כהן באדום ישיר לאחר שדחף את דור אלו. המארחת דרשה להרחיק את אלו או מזרחי שהיו מעורבים אף הם אך, יצאו עם כרטיס צהוב.

דקה 90+4: כניסה מכוערת ופראית של המחליף ארמנדו קופר בדור אלו, כמשהו שניראה כמו סגירת חשבונות זכר לתגרה הקודמת זיכתה אותו בכרטיס אדום ישיר מוצדק לחלוטין.

הקבוצה תשוב לאחר שני משחקי החוץ האחרונים אל ביתה כבר ביום שבת הקרוב (10.4) כשתארח את הפועל ב"ש. חניכיו של רוני לוי יגיעו לאחר שני הפסדים רצופים מפתיחת הפלייאוף כשהערב הפסידו בביתם 2-1 למ.ס. אשדוד דבר אשר הותיר אותם במקום השישי בטבלה במרחק שתי נקודות מאלו של קובי רפואה במקום החמישי.

 

כתב: דור ביטון