,

סיקור המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי נתניה

לאחר הניצחון באמצע השבוע על הפועל ירושלים, חזרה הערב (מוצ"ש) עירוני 'איתוראן' קריית שמונה לביתה למפגש מול מכבי נתניה ובתקווה לחבר לראשונה העונה 2 ניצחונות ברציפות ואף חשוב מכך להתרחק מהקו האדום עד כדי 4 נקודות. לאחר תשעים דקות מורטות עצבים ומלאות אירועים יצאו חניכיו של סלובודאן דראפיץ' עם שלושת הנקודות ושער ניצחון במהלך האחרון של המשחק. מדובר בניצחון סופר משמעותי עבור הקבוצה שכן את הניצחון הקדישו השחקנים לחברם הבלם סטפן אקה שנפצע קשה במשחק האחרון.

המשחק נפתח רע עבור האריות הכחולים כשכעבור פחות משתי דקות על השעון כבר מצאו עצמם בפיגור לאחר שער נאה של הקשר הנתנייתי אביב אברהם. ההלם ניכר על משחקם כשיכלה האורחת להוליך 2-0 לאחר פחות מעשר דקות אך, חלוצה איגור זלאטנוביץ' החמיץ ברשלנות מול שער ריק. מכאן המארחת החלה להתעורר ובדקה ה-42 מצאה את שער השוויון לאחר התקפה מתפרצת מבית היוצר של איתמר שבירו וידין לוגסי, האחרון סיים מצוין בשער גדול וקבע שיוויון בהפסקה. אל המחצית השנייה עלתה קבוצה אחת שרצתה יותר וזוהי קריית שמונה שלאחר מצבים רבים בהם החמיצה השכילה בדקה האחרונה למצוא את שער הניצחון מרגליו של הבלם זיו מורגן שבשער בכורה העניק שלוש נקודות, וקבע כי לראשונה מזה שלוש שנים הקבוצה מנצחת משחק לאחר שספגה ראשונה.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 2: מכבי נתניה עולה ליתרון 1-0, כדור סתמי של כארם ג'אבר לכיוון מרכז המגרש הגיע לאביב אברהם שניצל בלבול רב בהגנת המארחת ובעט מ-18 מטרים כדור חזק שמצא את הפינה הרחוקה הגבוהה והעלה את קבוצתו ליתרון מהיר.

דקה 10: החמצת ענק אולי החמצת העונה עד כה מצידו של איגור זלטאנוביץ', כדור רוחב של מבשל השער הראשון ג'אבר הורחק בצורה רשלנית על ידי הגנת קריית שמונה, אל הכדור החוזר הגיע זלטאנוביץ' שמול שער ריק לחלוטין בעט בצורה עוד יותר רשלנית החוצה מארבעה מטרים.

דקה 30: שוב היו אלה חניכיו של בני לם שסיכנו את השער, כששוב אביב אברהם בעט מרחוק וסחט הצלה טובה מברטקוש, שהותיר את התוצאה על כנה.

דקה 39: כמעט ובהזדמנות הרצינית הראשונה במשחק הצליחה קריית שמונה להשוות את התוצאה. איתמר שבירו ניצל הרחקה רעה של אלמוג כהן לדני עמוס וזה חלף על פני השוער אך, מזווית אפס בעט לחוץ, הזדמנות גדולה.

דקה 42: קריית שמונה משווה את התוצאה ל1-1!!!! כדור קרן לזכות מכבי נתניה הורחק על ידי הגנת המארחת, איתמר שבירו הוביל התקפת מתפרצת מושלמת כשבכדור עומק חכם הותיר את ידין לוגסי לאחד על אחד מול אלמוג כהן. האחרון היטל בבלם ובעט חזק אך, עמוס היה במקום והדף את הריבאונד לוגסי לא התבלבל ושלח בנגיעה למשקוף ופנימה.

מחצית שנייה:
דקה 49: האריות הכחולים עלו מצוין למחצית השנייה, וכעבור ארבע דקות זכו לבעיטה חופשית מ-23 מטרים. ביק לקח את הבעיטה ובעט מצוין אך, עמוס בהצלת הענק הדף לקרן.

דקה 72: כמעט יניב מזרחי בשער ענק מחזיר את היתרון לנתניה. הגבהה של שחוביץ' הלכה למרכז הרחבה ומזרחי בבעיטת מספרת מהאוויר בעט מצוין כדור שפגע במשקוף השער והורחק על ידי ההגנה.

דקה 87: כמעט מהפך דרמטי, התקפת מעבר טובה מצד קריית שמונה הסתיימה במסירה של לוגסי למחליף מורגן פרייר שבעט חזק בנגיעה רק לרשת החיצונית.

דקה 90+4: הפעם זה כבר נכנס, מהפך דרמטי ומתוק לקריית שמונה!!!!!! כדור חופשי מצד ימין הוגבהה לרחבה על ידי ביק, הגנת נתניה הצליחה להרחיק רק עד לפרייר, זה מצא בנגיעה את המחליף השני בן לולו שבמסירה גדולה עם העקב מצא מחליף שלישי אדריאן רוצ'ט שבחוכמה גדולה נתן פס רוחב לזיו מורגן שנותר חופשי ומול שער ריק בעט לפינה וקבע ניצחון גדול!!!

כאמור, לאחר צמד הניצחונות האחרונים הקבוצה מתמקמת במקום התשיעי עם 14 נקודות ומאזן שערים של 5, עוד בטרם הסתיים המחזור הפער מהקו האדום עומד על ארבע נקודות. במחזור הבא היא תצא למשחק חוץ באצטדיון הי"א אצל מ.ס. אשדוד שרשמה שלושה ניצחונות ברציפות. המפגש בין השתיים יינעל את הסיבוב הראשון בליגת "הבורסה לניירות ערך".

 

כתב: דור ביטון