,

סיקור המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי תל אביב – גביע המדינה | שמינית גמר

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (שלישי) את מכבי ת"א במסגרת שלב שמינית גמר גביע המדינה, וקיוותה להעפיל לשלב רבע גמר ולהדיח את מחזיקת גביע המדינה אך, בסיומו של ערב סופר דרמטי שכלל דו קרב פנדלים נכנעה 5-3 (לאחר בעיטות מהנקודה הלבנה) והודחה ממפעל גביע המדינה. חניכיו של סלובודאן דראפיץ' הציגו משחק הירואי שלמרות שהסתיים בהדחה כל שנותר הוא להוריד בפני השחקנים את הכובע על הלחימה, ההקרבה והלב והנשמה שהותירו על כר הדשא.

המשחק נפתח בסערה מצד חניכיו של סלובודאן דראפיץ' כשלאחר 10 דקות עלתה ליתרון מראשו של מורגן פרייר אך, כעבור 3 דקות בלבד טעות בהגנה איפשרה לעדן שמיר שנותר ללא כיסוי לכבוש מקרוב ולאזן את התוצאה שנשמרה עד להפסקה. המחצית השנייה נפתחה בלחץ של האורחת אך, כעבור רבע שעה מפתיחתה מורגן פרייר כבש את השני שלו מקרוב וקבע צמד ענק. האריות הכחולים ניסו לשמור על התוצאה בכל כוחם אך, בדקה ה-85 המחליף אבי ריקן באחד משערי העונה בעט כדור וולה מהאוויר וכבש מעשרים מטרים שער מאוחר ששלח את המשחק להארכה.
במהלך הארכה מכבי ת"א הייתה עדיפה, מנגד קריית שמונה חיכתה לפנדלים על מנת לנסות להכריע את ההתמודדות. בסיומה של ההארכה הגיע דו קרב הפנדלים המורט עצבים בו דז'וגאס ברטקוש היה קרוב פעמיים לעצור את הכדור אך, הכדורים חמקו מתחת לידיו ונכנסו. שכמנגד, בבעיטה השנייה מוחמד שכר החמיץ ואף על פי שמדובר בהחמצה היחידה זה הספיק למחזיקת הגביע להכריע את ההתמודדות.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 9: קריית שמונה עלתה ליתרון 1-0!!! כבר בהזדמנות הראשונה במשחק מצאה המארחת את הרשת. סמואל בראון הגביה כדור מצוין לרחבה כשמורגן פרייר נגח מצוין אל הפינה התחתונה כדור שנעצר רק ברשת.

דקה 12: מכבי ת'"א איזנה את התוצאה ל1-1, בהזדמנות הראשונה שלה במשחק ניצלה האורחת כיסוי לא טוב ברחבה על מנת לאזן את התוצאה. הגבהה של סבוריט לרחבה מצאה את חוזז שהוריד בנגיעה לעדן שמיר החופשי שבעט משבעה מטרים הישר לרשת, שמיר לא חגג את השער עקב כך שגדל במחלקת הנוער של קריית שמונה.

דקה 30: החמצת ענק מצד האורחת, כדור עומק חכם של מתן חוזז מצא את אוסמה חלאיילה החופשי שבעט בסיבוב מעשרה מטרים גבוה גבוה מעל לשער, החמצת ענק.

מחצית שנייה:
דקה 52: הזדמנות ראשונה לאורחת במחצית השנייה, חילופי מסירות בין טל בן חיים לאופיר דוידזאדה הסתיימו במסירת רוחב של האחרון אל עדן שמיר שניסה לכבוש בעקב אך, ברטקוש בהצלה הירואית הרחיק לקרן.

דקה 61: קריית שמונה הוליכה בשנית 2-1!!! חילופי מסירות מרהיבים בין רועי קהת לאיתמר שבירו הסתיימו במסירת רוחב של הראשון כשמי שמגיע ראשון לכדור היה מורגן פרייר שנגח משלושה מטרים כדור שנהדף מאחורי קו השער, לפי החלטת שופט המשחק.

דקה 76: מזל גדול באותן דקות לקריית שמונה, חניכיו של קרסטאיץ' לחצו על שערה של המארחת. חלאיילה הותיר את קניקובסקי במצב טוב ברחבה אך, שוב היה זה ברטקוש בהצלה הירואית שמר על התוצאה. כשאת הריבאונד הרחיק גיא מזרחי מקו השער.

דקה 85: מכבי ת"א מאזנת את התוצאה ל2-2, התקפה של הצהובים הסתיימה בהרחקה רעה של מרכז ההגנה ועל הריבאונד עט אבי ריקן שבבעיטה אדירה מהאוויר בעט היישר אל בין החיבורים והותיר את ברטקוש חסר אונים וקבע שיוויון מאוחר ששלח את המשחק להארכה.

הארכה:
דקה 96: חניכיו של קרסטאיץ' לחצו על השער על מנת להימנע מפנדלים, חילופי מסירות בין צמד המחליפים קוואס ופריצה הסתיימו בנגיחה של האחרון אך, שוב ברטקוש היה במקום.

דקה 107: הפעם היה זה ברנדלי קוואס שבעט מחוץ לרחבה אך, ברטקוש היה במקום וקלט את הכדור.

דקה 113: שוב הייתה זו מכבי ת"א שאיימה על השער, בעיטה נהדרת של גבי קניקובסקי נהדפה מצויין על ידי ברטקוש לקרן.

דקה 117: כמעט הכרעה מאוחרת, בעיטה של דן ביטון מסף הרחבה חלפה סנטימטרים ספורים מקורת שערו של ברטקוש.

דו קרב פנדלים:
בעיטה ראשונה: עידן נחמיאס אקס ק"ש בעט כדור שטוח שהיה חייב להיעצר על ידי ברטקוש אך, הכדור חמק מתחת לידיו ונכנס לרשת. מנגד, נדב נידם אקס מכבי ת"א כבש בקלילות ובסיום הסיבוב הראשון התוצאה 1-1.

בעיטה שנייה: אבי ריקן ניגש לבעוט שני ובעט חזק בעוצמה לפינה אחת ברטקוש זינק לפינה השנייה. מנגד, מוחמד שכר ניגש לאזן את התוצאה אך הבעיטה שלו נהדפה על ידי דניאל פרץ. מכבי ת"א מוליכה 2-1.

בעיטה שלישית: דן ביטון היה הבועט השלישי של הצהובים וגם הוא זרק את ברטקוש וקבע 3-1. מנגד, רוצ'ט לקח את האחריות ובצ'יפ כבש וצימק ל3-2.

בעיטה רביעית: עוד אקס ק"ש לקח אחריות הפעם היה זה עדן שמיר שבעט בעוצמה כמו שני חבריו קודם לכן וגם הוא בעט לפינה אחת ברטקוש זינק לפינה השנייה וקבע 4-2. מנגד, איתמר שבירו ניגש על מנת להשאיר את קבוצתו במשחק ובפנדל מושלם לחיבור צימק ל4-3.

בעיטה חמישית: סטיפה פריצה ניגש לבעוט ולנסות להכריע את ההתמודדות, ברטקוש יידע כי רק עצירה שלו תשאיר את קבוצתו בתמונה. למרות פנדל רע של פריצה ברטקוש שוב רק נגע בכדור (שהיה חייב לעצור) שפגע בקורה וחדר לרשת. מכבי ת"א מעפילה לרבע הגמר.

כאמור, קריית שמונה סיימה את דרכה במפעל גביע המדינה אך, כבר ביום ראשון הקרוב 16.1.22 היא תארח את בית"ר ירושלים בשעה 20:00 במסגרת הליגה שם יש לה משימה חשובה לנסות להעפיל לפלייאוף העליון.

 

כתב: דור ביטון