,

סיקור המשחק: הפועל באר שבע נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) אצל הפועל ב"ש ל"דרבי" קצוות גאוגרפיים הצפונית ביותר נגד הדרומית ביותר, וקיוותה לעשות לשנייה בטבלה מה שעשתה למוליכה רק לפני 6 ימים אך, בתום קרב עיקש ושקול השתיים נפרדו בתוצאת תיקו מאופסת. הפעם האחרונה בה סיימה הקבוצה בתוצאת תיקו ללא שערים הייתה אי שם בנובמבר 2020, לפני 15 חודשים. בתוך כך, לאחר התיקו הערב במאזנם של האריות הכחולים יש 29 נקודות כשנותרו 3 מחזורים לסיום העונה הסדירה, המרחק מכרטיס לפלייאוף העליון עומד על כ-4 נקודות לפני תום המחזור, משימה קשה לכל הדעות.

המשחק נפתח עם לחץ של הפועל ב"ש שהשתלטה על כר הדשא אך, לא השכילה להגיע מצבים מסוכנים ליד שערו של ברטקוש. ככל שחלפו הדקות חניכיו של דראפיץ' יצאו קדימה אך רק חוסר ריכוז והצלה אחת גדולה של גלזר מנעו את היתרון מהאורחת. עד לסיום המחצית התנהל המשחק בצורה שקולה ולמחצית ירדו ללא שערים. המחצית השנייה נפתחה באותה צורה כשהפעם השליטה המקומית הובילה גם למספר מצבים מסוכנים שהסתיימו שוב ושוב אצל ברטקוש ששמר על סטטוס קוו. מנגד, קריית שמונה הגיעה מספר פעמים לרחבה אך, התמהמהות יתר בתוך הרחבה הובילה לאיבוד מצבים טובים ליד שערו של גלזר.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 5: הבעיטה הראשונה במשחק הייתה שייכת לרמזי ספורי שניסה לבחון את ערנותו של ברטקוש מחוץ לרחבה, האחרון היה במקום וקלט ללא בעיה.

דקה 14: הזדמנות ראשונה ממשית במשחק לזכות הקבוצה המארחת, פריצה סוחפת של דנילו אספרייה באגף השמאלי ודהר עד לרחבת האורחת שם העביר כדור רוחב מסוכן אך, למזלה של קריית שמונה אף שחקן באר שבעי לא היה במקום כדי לדחוק מקרוב והגנה הצליחה להרחיק.

דקה 23: איום ממשי ראשון גם לזכות האורחת, בעיטה אדירה של נדב נידם מ-25 מטרים סחטה הצלה הירואית מגלזר שבקצות האצבעות הרחיק לקרן.

דקה 42: החמצת המשחק! התקפת מתפרצת נהדרת מצד חניכיו של סלובודאן דראפיץ' הסתיימה בפריצה פנטסטית של ידין לוגסי לתוך הרחבה שם חלף על פני שני שחקנים והתמהמות קלה בבעיטה סחטה הצלת ענק מאלחמיד שהרחיק ברגע האחרון לקרן לפני שהכדור פוגש את הרשת. החמצת ענק מצד לוגסי.

מחצית שנייה:
דקה 54: המחצית השנייה נפתחה בלחץ באר שבעי על שערו של ברטקוש, ההזדמנות הראשונה הגיעה כעבור תשע דקות כשהגבהה של אביב סולומון מצאה את איתי שכטר שנגח חלש לידיים של ברטקוש שהיה במקום.

דקה 59: החמצה גדולה מצידו של איתי שכטר, ספורי העביר כדור רוחב נפלא לרחבה שם מצא שכטר הפנוי וזה בעט בנגיעה לחוץ משבעה מטרים, מזל גדול לק"ש.

דקה 66: רמזי ספורי ניסה את מזלו שוב מחוץ לרחבה אך כמו בפעם הקודמת גם הפעם הכדור חלף מעל למשקוף השער.

דקה 73: הזדמנות גדולה למוחמד שכר לעלות את קבוצתו ליתרון, הגבהה לרחבה מצאה את פרייר המחליף שהוריד בראש לשכר שנותר חופשי וזה במקום לבעוט לשער ניסה לעבור שחקן הגנה נוסף שהצליח להרחיק את הכדור. פספוס גדול עבור האורחת.

דקה 82: הזדמנות נוספת טובה לזכות חניכיו של רוני לוי, הפעם צמד המחליפים היו אחראים על ההזדמנות. דור מיכה מצא בהגבהה את ניקיטה רוקאביצה שנותר חופשי משמונה מטרים וזה נגח לידיו הבטוחות של ברטקוש, עוד החמצה גדולה.

תוצאת סיום: הקבוצות נפרדו בתוצאת תיקו מאופסת.

כאמור, בעקבות התוצאה הערב הקבוצה תישאר במקום התשיעי בטבלה כשבמאזנה 29 נקודות כשנותרו שלושה מחזורים לסוף העונה הסדירה (הפועל ירושלים בבית, מכבי נתניה בחוץ ומ.ס. אשדוד בבית). הפער מהקו האדום צומק ל-10 נקודות בעקבות הניצחון של הפועל ירושלים הערב על מ.ס. אשדוד. המשחק הבא של הקבוצה יפגיש אותה עם הפועל ירושלים במשחק ביתי בתאריך 27.2.22 בשעה 19:00 בערב במשחק שעלול לחרוץ גורלות, מצד אחד להתקרב לפלייאוף העליון ומצד שני הפסד והקבוצה מתקרבת מאוד לקו האדום.

 

כתב: דור ביטון