,

סיקור המשחק: הפועל נוף הגליל נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) באצטדיון 'גרין' אצל הפועל נוף הגליל למשחק סופר חשוב בו ניצחון מזניק את הקבוצה חזק אל מאבקי הצמרת ואילו הפסד והקו האדום מתקרב. כמו כן, היה זה דרבי פרטי בין שני המאמנים שלראשונה בקריירה שלהם שיחקו זה מול זה לאחר שמונה שנים של עבודה משותפת. בסיומו של ערב גדול מצד האריות הכחולים בו השיגו את ניצחונם הגדול בכל הזמנים במסגרת הליגה הבכירה כשהביסו את יריבתם 6-2, ניצחון שהזניק את הקבוצה עד למקום ה-5 בטבלה כשנותרו עוד משחקים לסיום המחזור. אך, כבר כעת ניתן לומר שבסיומו הקבוצה תהייה בין שש המקומות המובילים לפלייאוף העליון.

המחצית הראשונה נפתחה בסערה מצד חניכיו של דראפיץ' שכעבור 9 דקות בלבד הוליכו כבר 2-0 משערים של מורגן פרייר ורועי קהת. בדקה ה-16 המארחת צימקה את התוצאה ועשתה קולות של חזרה אך, כעבור 12 דקות בלבד הבלם המקומי דויד אקווה חבט בפניו של קהת ברחבה ולאחר התערבות ה-var, נשרק לזכות קריית שמונה פנדל ואילו אקווה ספג צהוב שני והורחק, את הפנדל תירגם חבשי לשער נוסף, וקבע את תוצאת המחצית 3-1.
המחצית השנייה התנהלה רובה ככולה בשליטה של שחקני הקבוצה ובדקה ה-64 כבשה את שערה הרביעי לאחר שבעיטה של נידם פגעה בשחקן מקומי וחדרה לרשת. כעבור 5 דקות בלבד היה זה המחליף גיא בן לולו שבשער היפה במשחק קבע 5-1 גדול. שלוש דקות לסיום נוף הגליל עוד צימקה את התוצאה אך, המילה האחרונה במשחק הייתה של קריית שמונה כשאדריאן רוצ'ט הוותיק קבע 6-2 מוחץ ואת תוצאת המשחק. זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה בה הקבוצה כובשת למעלה מארבעה שערים במשחק רשמי בליגת "הבורסה לניירות ערך".

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 5: הזדמנות ראשונה במשחק נפלה לזכות המארחת כשבעיטה של קוואן פרייטר מצאה את ברטקוש מוכן שקלט ללא בעיה.

דקה 6: קריית שמונה עלתה ליתרון 1-0!!! כעבור דקה אחת בלבד מההזדמנות למארחת, היה זה מורגן פרייר שקיבל מסירה משחקן הרכש יוליוס זוקה, וזה מזווית קשה בעט כדור נהדר אל בין חיבורי הקורות הרחוקות וקבע 1-0 מהיר.

דקה 9: קריית שמונה עלתה ל2-0!!!! הפעם פרייר היה בתפקיד המבשל כשהגבה שלו מצאה את רועי קהת שבנגיחה פנטסטית אל בין חיבורי הקורות קבע יתרון כפול ומהיר. שבוע שני ברציפות שקהת מוצא את הרשת.

דקה 16: נוף הגליל צימקה את התוצאה ל2-1, כדור קרן הוביל לבלבול בהגנה האורחת ואילו קפטן נוף הגליל ברקמן ניצל כיסוי לא טוב של זוקה ודחק מקרוב לרשת.

דקה 28: נוף הגליל נותרה בעשרה שחקנים! הגבהה לתוך הרחבה המקומית מצאה את קהת שנגח למרכז הרחבה אך, דיוויד אקווה חבט בפניו של קהת ללא כדור ולאחר התערבות מוצדקת של ה-var, הורה שופט המשחק עידן לייבה על הנקודה הלבנה ואילו אקווה ספג צהוב שני תוך 10 דקות וסיים את המשחק.

דקה 29: קריית שמונה עלתה ליתרון 3-1!!! עאיד חבשי הפנדליסט הקבוע לקח את האחריות גם הפעם ובקלילות זרק את השוער המקומי מרינוביץ' לפינה אחת ואת הכדור לפינה השנייה וקבע יתרון כפול בפעם השנייה במשחק.

דקה 40: פרייטר קיבל צ'אנס ענק להחזיר את קבוצתו למשחק, כשהגבהה מצד שמאל לתוך הרחבה מצאה את פרייטר שהתרומם מעל ראשו של דרורי וזה נגח מחמישה מטרים בסמוך לקורת השער, מזל גדול עבור קריית שמונה.

מחצית שנייה:
דקה 56: המחליף סמואל בראון רצה להשתתף בחגיגה ולאחר התקפה יפה והשתחררות עוד יותר יפה שלו בתוך הרחבה, בעט בסיבוב אל הפינה הרחוקה אך, הכדור הלך גבוה מעל לשערו של מרינוביץ'.

דקה 64: קריית שמונה עלתה ליתרון 4-1!! השליטה המוחלטת בכר הדשא הניבה שער נוסף. בעיטה של נדב נידם מחוץ לרחבה פגעה בשחקן מקומי אלעד שחף, וזה שינה כיוון וחדר לרשת.

דקה 70: קריית שמונה ביתרון 5-1!!!! השער היפה במשחק היה שייך למחליף גיא בן לולו. חילופי מסירות יפים מצד שחקני הקבוצה הסתיימו במסירה קצרה של רוצ'ט לבן לולו שהשתחרר יפה מהבלם, ובעט חזק אל המשקוף ופנימה, בפעם הראשונה בהיסטוריה הקבוצה כבשה חמישה שערים.

דקה 87: נוף הגליל צימקה ל5-2. כדור קרן נוסף הוביל לסגירה רעה פעם נוספת וגם הפעם המארחת מצאה ממנו את הרשת, כשמי שנגח מקרוב הוא המחליף סתיו נחמני.

דקה 90: קריית שמונה עלתה ליתרון 6-2!!!! המילה האחרונה במשחק הייתה שייכת איך לא לקבוצה האורחת. כשמי שהתכבד בשער האחרון במשחק הוא אחד אדריאן רוצ'ט (בעל מספר ההופעות הגדולות בהיסטוריה במועדון) שבעט מחוץ לרחבה כדור שמצא רק את הרשת. ובשערו הראשון בשנתיים האחרונות קבע את הניצחון הגבוה בהיסטוריה של המועדון.

כאמור, עד לפני תום המחזור הקבוצה ניצבת במקום החמישי בטבלה עם 24 נקודות ומאזן שערים של 22-22. והיא תסיים את המחזור במקום המוביל לפלייאוף העליון בתום העונה הסדירה. הפנים של האריות הכחולים הם כבר אל עבר יום שלישי הקרוב בו יארחו את מכבי ת"א במסגרת שלב שמינית גמר גביע המדינה.

 

כתב: דור ביטון