,

סיקור המשחק: עירוני 'איתוראן' קריית שמונה נגד הפועל חיפה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (שבת) את הפועל חיפה וקיוותה להמשיך לבסס את מעמדה בראשות הפלייאוף התחתון על מנת לנסות להבטיח את מיקומה שם בסוף העונה. בתום 90 דקות של כדורגל מצויין מצד חניכיו של סלובודאן דראפיץ' השיגו עוד שלושת נקודות לאחר שהביסו 4-0 את יריבתם. בתוך כך, כל השערים נכבשו במחצית הראשונה. המחצית הראשונה הפורה ביותר בהיסטוריה של הקבוצה בליגת "הבורסה לניירות ערך".

המשחק נפתח בבליץ' מקומי וכעבור רבע שעה בלבד של כדורגל המארחים הוליכו 3-0 מהדהד. כמו כן, עד לסיום המחצית הגיעו האריות הכחולים לעוד מספר מצבי הבקעה טובים אך, השכילו לכבוש עוד שער אחד מרגלי מוחמד שכר שכבש צמד. בתוך כך, המחצית השנייה הייתה לפרוטוקול בלבד בה הריבו המאמנים לבצע חילופים כששחקניו של דראפיץ' יכלו שוב להגדיל את התוצאה אלמלא מספר החמצות ממצבים נוחים. בשער עמד השוער השני נדב זמיר שהציג יכולת טובה והדף מספר כדורים מסוכנים ורשם לראשונה בקריירה הקצרה שלו על שער נקי במסגרת הליגה.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה ראשונה: קריית שמונה עולה ליתרון 1-0!! כעבור דקה אחת בלבד של כדורגל באיצטדיון העירוני בקריית שמונה, המארחת כבר עלתה על לוח התוצאות לאחר שהגבהה של גיא מזרחי מצאה את ראשו של איתמר שבירו שמתוך הרחבה נגח מצוין לקורה ופנימה.

דקה 5: קריית שמונה עולה ליתרון 2-0!!! כעבור ארבע דקות בלבד על השעון חניכיו של סלובודאן דראפיץ' מצאו שוב את הרשת. הפעם מוחמד שכר לקח כדור חופשי במרחק של עשרים וחמש מטרים אלכסונית משערו של בומשטיין. הכדור הסתובב מעל לכל שחקני ההגנה ומשם חדר היישר אל הרשת.

דקה 8: כמעט וזה היה השני של שבירו והשלישי של הקבוצה, התקפה מתפרצת מצוינת הסתיימה בחילופי מסירות בין קהת לשבירו, כשהאחרון בעט חזק משפת הרחבה אך, בומשטיין היה במקום וקלט בקצות אצבעותיו רגע לפני שהכדור פגש את הרשת.

דקה 14: קריית שמונה עולה ליתרון 3-0!!! היתרון הגדול ביותר ומהיר ביותר שהיה לקבוצה בליגה הראשונה כעבור רבע שעה בלבד של כדורגל. שוב היה זה המגן הימני גיא מזרחי הפעם הגבייה לתוך הרחבה אך, הגנת הפועל חיפה הרחיקה רע ועל הריבאונד עט סמואל בראון שהניף את רגלו ממרחק של עשרים מטרים ומצא רק את הרשת בפינה הרחוקה של בומשטיין שלא יכל להושיע.

דקה 36: הזדמנות ראשונה ממשית של האורחת, כשהקשר מתיאה לואיץ' ניסה את כוחו בבעיטה על שפת הרחבה אך, זמיר היה במקום והדף מצוין. שחקני הפועל חיפה השתלטו על הריבאונד כשהפעם היה זה גל אראל שניסה לסובב מהקצה השני של הרחבה אך שוב מצא את זמיר במקום שקלט ללא קושי.

דקה 45: קריית שמונה עולה ליתרון 4-0!!! אחת המחציות הגדולות ביותר של הקבוצה בליגה הראשונה. כשהיא מוצאת את הרשת לא פחות מ-4 פעמים. קפטן הקבוצה סמואל בראון הכניס כדור עומק מעל להגנת הפועל חיפה ומצא את מוחמד שכר חופשי, וזה חדר לרחבה ובבעיטה אדירה מצא את בין חיבורי הקורות הקרובות ומשם רק רשת.

מחצית שנייה:
דקה 60: הזדמנות ראשונה למי משתי הקבוצות, כשזו שאיימה על השער היא האורחת מחיפה. כדור חופשי של מתיאה ליואיץ' סחט הצלה יפה מזמיר שהיה ערני.

דקה 61: כעבור דקה אחת בלבד מההזדמנות של חיפה, היה זה מורגן פרייר המחליף שהיה חייב לכבוש. החלוץ האנגלי מצא עצמו באחד על אחד מול בומשטיין אך, בעט באיחור ואיפשר לשוער לסגור את הזווית ולהדוף לקרן.

דקה 66: כמעט מוחמד שכר כבש את השלושער הראשון שלו בקריירה, כשבסיומה של התקפה מתפרצת משולשת בין מורגן פרייר, ידין לוגסי ומוחמד שכר. הסתיימה בנגיעה קטנה של לוגסי לשכר וזה משפת הרחבה בעט חזק כדור שזיעזע את משקוף השער ומשם יצא לחוץ.

דקה 88: הזדמנות טובה נוספת לזכות המארחת, כשחטיפה של רועי קהת הגיעה לרגלי מורגן פרייר וזה בעט חזק מרחבת ה-16 כדור שחלף סנטימטרים ספורים ליד קורת השער.

בעקבות הניצחון הנאה חניכיו של סלובודאן דראפיץ' ביססו את מעמדם חזק מאוד בראשות הפלייאוף התחתון (המקום השביעי) כשבמאזנם 43 נקודות והפרש שערים של 5+. הפער מהמקום השני בפלייאוף התחתון (המקום השמיני) שם ניצבת הפועל חדרה לה משחק חסר, עומד על 4 נקודות והפרש שערים של 12+.
בתוך כך, במחזור הבא תצא הקבוצה למשחק חוץ באיצטדיון הי"א אצל מ.ס. אשדוד.

 

כתב: דור ביטון