,

סיקור המשחק: הפועל חיפה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) אצל הפועל חיפה באיצטדיון 'סמי עופר' במסגרת המחזור השלישי של גביע הטוטו. הקבוצה קיוותה להשיג ניצחון רשמי ראשון לעונה שישמור אותה חזק במאבקי העלייה לחצי הגמר במפעל השלישי בחשיבותו אך, הציגה משחק חלש ונרפה בו מיעטה לאיים על שערה של יריבתה ונכנעה 1-0. תוצאה זו הופכת את סיכויי ההעפלה לאפסיים וכל שיישאר ככל הניראה הוא מאבק על מיקומים בבתים שכן ככל שהקבוצה תסיים גבוה יותר כך, תזכה במענק כספי גבוה יותר.

המחצית הראשונה התנהלה בשליטה ברורה של הפועל חיפה שניצלה פעם אחר פעם חורים ובלבול בין שחקני ההגנה של קריית שמונה אך, לא השכילה למצוא את הרשת באותם מצבים פרט לשער היתרון של תורג'מן בדקה ה-14. בתוך כך, המחצית השנייה התאפיינה בהרבה חילופים מצד שתי הקבוצות, כששתיהן ממעטות לייצר מצבי הבקעה ליד השערים.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 10: הזדמנות ראשונה במשחק למי משתי הקבוצות, כשהאורחת היא זו שאיימה על שערה של הפועל חיפה, הגבהה של מוחמד שכר לרחבה מצאה את שליו דסטה הצעיר שהמשיך בנגיחה אחורנית לפינה אך, לויטה קלט ללא קושי.

דקה 14: הפועל חיפה עולה ליתרון 1-0, בהתקפה הממשית הראשונה של הקבוצה המקומית ניצלה חור ענק של המגן השמאלי ניר דרורי באגף , כשחנן ממן העביר רוחב לאלון תורג'מן שניצל בלבול נוסף בין שחקני הקבוצה וזה בעט מקרוב כדור חזק שניתז מרגלו של ברטקוש אל הרשת העליונה.

דקה 31: שוב הפועל חיפה מגיעה להזדמנות טובה כשחילופי מסירות יפים בין השחקנים באדום הסתיימו בבעיטה חזקה של לירן סרדל מתוך הרחבה אך, הבעיטה הלכה גבוה מעל למשקוף השער, מזל גדול לקריית שמונה.

דקה 37: קבוצה אחת הופיעה למחצית הראשונה וזו היא הקבוצה המארחת, החלוץ אלון תורג'מן השתלט על כדור ברחבה חלף על פני ההגנה ושיחרר בעיטה אדירה אל בין חיבורי הקורות של ברטקוש אך, האחרון בהצלה הירואית הדף את הכדור לקרן. הצלת ענק של השוער הליטאי.

מחצית שנייה:
דקה 55: הזדמנות ראשונה לאורחת במחצית השנייה כשמוחמד שכר ניסה את כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה שנקלטה בקלות אצל אוהד לויטה.

דקה 63: ממן הוציא כדור רוחב שכמעט והגיע אל החלוץ הצעיר של הפועל חיפה איתי בוגנים אך, הגנת קריית שמונה הרחיקה את הכדור לקרן. מזל גדול מאחר ובוגנים היה נותר מול רשת חשופה.

תוצאת סיום: הפועל חיפה מנצחת 1-0 את עירוני 'איתוראן' קריית שמונה.
כאמור, הקבוצה שיחקה הערב את משחקה השני בשלב הבתים ותפגוש ביום שלישי הקרוב 10.8 באיצטדיונה הביתי את הפועל חדרה בשעה 20:00 למשחק נוסף במסגרת שלב הבתים של גביע הטוטו.

 

כתב: דור ביטון