,

סיקור המשחק: עירוני קריית שמונה נגד הפועל חיפה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (מוצ"ש) את הפועל חיפה וקיוותה לשוב אל מסלול הניצחונות לאחר ההפסד המעצבן במחזור הקודם אך, היא תסתפק בנקודה אחת לאחר שנפרדה מיריבתה בתוצאה 2-2 בתום משחק קצבי ומרתק.

פתיחת המשחק בישרה טובות עבור האריות הכחולים שכבר לאחר 14 דקות עלו על לוח התוצאות משער מרהיב של רועי קהת אך, ארבע דקות להפסקה איבוד כדור מיותר מצד המארחים הוביל למתפרצת יחיד בראשותו של אלן אוז'בלוט שאיזן את התוצאה ולהפסקה ירדו הקבוצות בשוויון 1-1.
המחצית השנייה נפתחה בדיוק כפי שהראשונה הסתיימה התקפה רודפת התקפה, כל קבוצה יצאה קדימה על מנת למצוא את שער היתרון ובדקה ה-61 הפועל חיפה השלימה מהפך מרגליו של נס זמיר. קריית שמונה לא נשברה ערכה 3 חילופים ששינו את המשחק וכעבור 8 דקות בלבד איזנה את התוצאה מרגליו של מלך שעריה העונה איתמר שבירו שרשם את שערו ה-6 לעונה. עד לסיום שתי הקבוצות המשיכו במגמה לצאת קדימה ולהכריע את המשחק דבר שלא רואים הרבה מקבוצות הליגה, כל קבוצה יכלה להכריע את ההתמודדות אך, החמצות גדולות מצד שני הצדדים קבעה חלוקת נקודות צודקת בסיומו של משחק מרתק ומהנה לצפייה.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 1: הקשר אובידיו ביק מתח את שריר הירך האחורי לאחר תנועה לא טובה ונאלץ לרדת מכר הדשא כשאת מקומו תפס אדריאן רוצ'ט.

דקה 12: לאחר שליטת מוחלטת מצד שחקני קריית שמונה למן פתיחת המשחק הגיעה ההזדמנות הראשונה, כשעאיד חבשי נגח כדור שהוגבה לתוך הרחבה אך, הנגיחה הלכה מעל למשקוף שערו של לויטה.

דקה 14: דקתיים מאז המצב הראשון חלפו והפעם זה כבר נכנס, קריית שמונה עלתה ליתרון 1-0!!! כדור עומק חכם של רוצ'ט מצא את סמואל בראון שבכדור רוחב גאוני בישל לרועי קהת שנותר לא מכוסה ומהאוויר בעט בעיטת יעף שנעצרה רק ברשת, וכבש את שערו הראשון לעונה.

דקה 37: איתמר שבירו היה חייב להכפיל את התוצאה, הגנת הפועל חיפה ניסתה להרחיק כדור, הרחקה שלא צלחה אל הכדור הגיע שבירו שנותר באחד על אחד מול לויטה, והראשון בעט היישר אל גופו של השוער שבעצירה גדולה מצידו הותיר את התוצאה בעינייה.

דקה 41: איבוד כדור מצד המארחת באגף ימין, הוביל למתפרצת מצד אלן אוז'בלוט שחלף על פני שלושה שחקנים בקלילות ובעט משפת הרחבה חזק הישר אל הרשת ואיזן את התוצאה בהזדמנות הראשונה של קבוצתו במשחק.

מחצית שנייה:
דקה 51: שש דקות בלבד מפתיחת המחצית השנייה הגיעה ההזדמנות הראשונה לאחת הקבוצות, כשהפעם האורחת סיכנה ראשונה. החלוץ הסלובני אוז'בלוט שוב מצא עצמו חופשי על שפת הרחבה אך, הפעם בניגוד למחצית הראשונה בעט ברשלנות לחוץ, מזל גדול.

דקה 60: בדקות אלו הפועל חיפה השתלטה על המגרש, ומהפך שלה ריחף באוויר. לירן סרדל קיבל כדור בתוך הרחבה ובנגיעה בעט חזק אל הפינה אך, ברטקוש היה במקום ובעצירה גדולה מנע מהפך.

דקה 62: דקתיים לאחר מכן, הפועל חיפה הצליחה לבצע מהפך! כדור חופשי של דודי טויטו שהוגבה לרחבה לא הצליח להיות מורחק על ידי הגנת קריית שמונה, ונס זמיר שנותר חופשי בצד עט על הכדור ומשלושה מטרים בעט מהאוויר לפינה הקרובה וקבע מהפך.

דקה 69: קריית שמונה משווה את התוצאה ל2-2!!! התקפה יפה מאוד מצד חניכיו של סלובודאן דראפיץ' הסתיימה במסירת רוחב נהדרת של גיא מזרחי המצוין, הכדור הגיע אל מוחמד שכר המחליף שניסה לבעוט לפינה הרחוקה אך, הכדור לרגליו של איתמר שבירו שמול שער ריק גלגל לרשת החשופה וקבע שוויון.

דקה 88: מדקה זו ראינו התקפה רודפת התקפה לשני הצדדים עם החמצות מסמרות שיער, ההזדמנות הראשונה להכריע את ההתמודדות הייתה של הפועל חיפה. גל אראל בכדור רוחב מצא את חנן ממן שבעט בנגיעה כדור שעשה את דרכו לרשת אך, זיו מורגן בהצלת ענק הרחיק לקרן ברגע האחרון.

דקה 90: הפעם היה זה תורה של קריית שמונה להכריע את ההתמודדות, התקפת מתפרצת נהדרת הסתיימה אצל גיא בן לולו שעבר את דור מלול ובעט ברשלנות לחוץ, ממצב קורץ מתוך הרחבה.

דקה 90+2: חנן ממן החמיץ קודם הזדמנות בטוחה וקיבל צ'אנס להחזיר לקבוצתו אך, שוב החמיץ הפעם החמצה ענקית! שוב היו אלה צמד המחליפים אראל וממן שעשו צרות להגנה הכחולה, חנן ממן השכיב שחקן ראשון ובאחד על אחד מול ברטקוש בעט היישר לידיו של השוער שבהצלת ענק מצידו מנע הפסד ודאי.

דקה 90+3: כפי שחנן ממן החמיץ פעמיים כך גם גיא בן לולו. התקפה מתפרצת נוספת מצד קריית שמונה הסתיימה באחד על אחד של בן לולו מול דור מלול שוב היה זה הראשון שחלף על פני האחרון. ובעוד הזדמנות גדולה בעט שוב ברשלנות לחוץ בהעתק של המהלך הראשון.

תוצאת סיום: תיקו 2-2 מרתק בין עירוני 'איתוראן' קריית שמונה להפועל חיפה, שהציגו מצידן משחק 41 ברציפות ביניהן בו נכבש לפחות שער אחד.

כעת, לפני תום המחזור הקבוצה מדורגת במקום השביעי בליגה עם 21 נקודות ומאזן שערים של 20-16, ייתכנו שינויים במיקום עד לסיום המחזור. כמו כן, הקבוצה מרוחקת כעת נקודה אחת בלבד מהמקום שמוליך לפלייאוף העליון ו-8 נקודות מהקו האדום (לפני משחקה של נוף הגליל ביום ראשון מול מ.ס. אשדוד).
בתוך כך, במחזור הבא תצא הקבוצה למשחק חוץ סופר חשוב אצל הפועל נוף הגליל שנמצאת מתחת לקו האדום נכון לכתיבת שורות אלה.

 

כתב: דור ביטון