,

סיקור המשחק: מכבי תל אביב נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) באצטדיון 'בלומפילד' אצל מכבי ת"א. בתקווה לשים סוף לרצף ההפסדים אך, לצערה נחלה הפסד שלישי ברציפות לאחר שנכנעה 1-0 לחניכיו של מלדאן קרסטאיץ' שהיו עדיפים בהרבה מול חניכיו של דראפיץ' שהגיעו בסגל חסר מאוד.
בתוך כך, למרות ההפסד ראוי לציין את משחק הלחימה וההקרבה של הקבוצה שהגיעה בסגל חסר למדי אך, נלחמה עד הדקה האחרונה ונכנעה רק למהלך חכם ויפה אחד מצד שחקני המארחת.

המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות כשלאחר כמה דקות המארחים השתלטו על המשחק וחיפשו את שער היתרון אך, ללא הועיל. לקראת סיום המחצית הראשונה הצהובים החלו בבליץ' מאסיבי אך, ברטקוש בכמה הצלות גדולות הותיר את התוצאה בעינייה.
בפתיחת המחצית השנייה המגמה נמשכה כשכעבור 2 דקות מפתיחתה שחקני מכבי ת"א דרשו כדור עונשין מ-11 מטרים אך, לאחר בדיקת var הוחלט שאין מקום לשריקה (בצדק). בדקה ה-68 המחליף ג'ורג'ה יובאנוביץ' שעלה כמחליף כמה דקות קודם לכן מצא את הרשת במשחק הבכורה שלו בקבוצה. עד לסיום ניסו האריות הכחולים למצוא את השיוויון אך, לא הגיעו להזדמנות ממשית וספגו הפסד מינימלי.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 16: לאחר רבע שעה של משחק הגיעה ההזדמנות הממשית הראשונה למי מהקבוצות, כשמי שזכתה בהזדמנות זו האורחת.גיא מזרחי העביר כדור רוחב מצד ימין לתוך הרחבה ואל הכדור הגיע נידם שנותר חופשי בתוך הרחבה אך, בעט בנגיעה כדור רע שיצא לחוץ.

דקה 19: הזדמנות ראשונה לזכות המארחת, החלוץ טל בן חיים הפעלתן סידר לעצמו מצב טוב בתוך הרחבה אך, בעט כדור חלש לידיו של ברטקוש שקלט ללא קושי.

דקה 27: כדור חופשי לזכות מכבי ת"א לאחר עבירה של הגנת קריית שמונה במרחק של 22 מטרים מהשער, את הכדור החופשי בעט דן ביטון אך לא מצא את המסגרת.

דקה 39: שוב היו אלה חניכיו של קרסטאיץ' עם ההזדמנות הפעם היה זה סטיפה פריצה שניסה את כוחו בבעיטה מסף הרחבה אך, גם הוא בעט חלש היישר לידיו הבטוחות של ברטקוש.

דקה 42: הזדמנות רודפת הזדמנות בדקות אלה עבור המארחים. תחילה היה זה פריצה שחטף כדור מידין לוגסי ובעט בעוצמה מ-18 מטרים אך, ברטקוש בהצלת ענק הרחיק לקרן מהחיבורים. כדור הקרן הוביל להזדמנות נוספת עבור הצהובים, כשהגנת קריית שמונה לא הסתדרה עם ההרחקה. מי שמצא עצמו חופשי הוא טל בן חיים שמזווית בה היה חייב לכבוש סחט הצלת ענק נוספת מברטקוש שהותיר את קבוצתו במשחק.

מחצית שנייה:
דקה 47: שתי דקות מפתיחת המחצית הגיע רגע של מחלוקת. הצהובים טענו לבעיטת עונשין מ-11 מטרים לאחר הכשלה של זיו מורגן. אך, דוד פוקסמן שופט המשחק בצדק הורה להמשיך לשחק. גם לאחר בדיקת ה-var הפסיקה לא שונתה בצדק.

דקה 68: מכבי ת"א עלתה ליתרון 1-0, המחליף ג'ורג'ה יובאנוביץ' עלה כמחליף רק 8 דקות לפני כן למשחק הבכורה שלו וכבר מצא את הרשת. יובאנוביץ' סיים התקפה נאה מצד המארחים כשחילופי מסירות בין פריצה, דן ביטון ויובאנוביץ' נגמרו ברשת.

דקה 74: שוב היה זה יובאנוביץ' שדהר לרחבה וניסה את מזלו מזווית קשה אך, הכדור הורחק לקרן.

דקה 78: הזדמנות טובה לזכותה האורחת לאזן את התוצאה, איתמר שבירו ניסה את כוחו בבעיטה מסף הרחבה אך, הגנת הצהובים בלמה כדור טוב שהלך למסגרת השער.

בסיום: מכבי ת"א מנצחת 1-0 את עירוני 'איתוראן' קריית שמונה.

כאמור, בעקבות ההפסד הקבוצה תישאר במקום העשירי בטבלת ליגת "הבורסה לניירות ערך" כשבמאזנה 25 נקודות והפרש שערים של 4-. האריות הכחולים במרחק של תשע נקודות מהקו האדום והם יקוו כי הקו לא ייתקרב אליהם על מנת לא להסתבך חזק במאבקים כנגד הירידה.
במחזור הבא תארח עירוני 'איתוראן' קריית שמונה את מכבי חיפה ביום שני ה-14.2 בשעה 20:15 באיצטדיונה הביתי בתקווה לשים סוף לשרשרת ההפסדים שעומדים על 3 במספר.

 

כתב: דור ביטון