,

סיקור המשחק: עירוני קריית שמונה נגד בית"ר ירושלים

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה אירחה הערב (ראשון) את בית"ר ירושלים וקיוותה לחבר ניצחון שני ברציפות במסגרת הליגה ולהידבק חזק אל הצמרת העליונה ולפתוח פער של 4 נקודות מהמקום השביעי בטבלה, ולבסס את מעמדה בפלייאוף העליון. אך, בסיומו של משחק מותח ובעל תהפוכות נפרדה הקבוצה בתיקו 2-2 מהיריבה מעיר הבירה ופספסה הזדמנות גדולה להגדיל את הפער בטבלה.

המשחק נפתח רע מאוד עבור חניכיו של סלובודאן דראפיץ' שכעבור 4 דקות בלבד נקלעו לפיגור מפתיע לאחר שלירן רוטמן ניצל טעות ענק בהגנה ובאחד על אחד מול ברטקוש מצא את הרשת. לאורך כל המחצית הראשונה האריות הכחולים לחצו על שערה של בית"ר ירושלים אך, החמצות גדולות מנעו את השוויון.
המחצית השנייה נפתחה בסערה וכעבור 7 דקות סמואל בראון בשערו הראשון העונה איזן את התוצאה בצדק. ההמשך היה שייך למארחת שבמשחק חד צדדי לחלוטין הצליחה להפוך את התוצאה בדקה ה-78 מרגליו של זיו מורגן. הקבוצה יצאה קדימה לחפש את השער השלישי שיגמור את המשחק אך, החמצת ענק של מוחמד שכר הותירה את התוצאה בעינייה. בדקה ה-90 האורחת זכתה בכדור קרן מיותר לחלוטין וכתוצאה ממנו אופיר קריאף איזן את התוצאה לאחר עוד טעות בהגנה שלא יצאה לנבדל ונתקעה על קו השער. עד לסיום חניכיו של יוסי מזרחי היו יכולים עוד להפוך את התוצאה אך בשתי החמצות גדולות הותירו את התוצאה בעינייה ודאגו לחלוקת נקודות לא צודקת, מאחר ולאורך 90 דקות הייתה קבוצה אחת על כר הדשא.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 2: הזדמנות ראשונה במשחק לזכות המארחת, כשבעיטה חופשית של גיא מזרחי נהדפה היטב על ידי שוער בית"ר ירושלים.

דקה 4: בית"ר ירושלים עלתה ליתרון 1-0, בעיטה סתמית של תמיר עדי למעלה הובילה לבלבול גדול בין צמד הבלמים ומי שעט על המציאה היה לירן רוטמן שבאחד על אחד מצא את הרשת ועלה את קבוצתו ליתרון לאחר טעות ענק בהגנה.

דקה 15: הזדמנות מעולה למורגן פרייר לאזן את התוצאה, זה קיבל מסירה טובה בתוך הרחבה אך, בעט באיחור ואופיר קריאף בגלישה הירואית הרחיק לקרן.

דקה 24: הזדמנות ענק נוספת למארחת לאזן את התוצאה. כדור רוחב מצא את סמואל בראון שהגיע ראשון לכדור אך, זה נדחף מאחור ואל הריבאונד הגיע פרייר שבעט חזק כדור שהורחק מקו השער על ידי ההגנה. טעות גדולה של השופט ושל צוות ה-var שלא שרקו לפנדל לאחר עבירה ברורה על סמואל בראון.

מחצית שנייה:
דקה 48: חניכיו של דראפיץ' היו בטוחים שמצאו את שער השוויון. לוגסי המחליף חטף כדור במרכז המגרש ומצא את שבירו שבנגיעה מצא את הרשת אך, השער נפסל בעקבות נבדל צודק של שבירו.

דקה 52: קריית שמונה איזנה את התוצאה ל1-1!! הפעם אף אחד לא לקח מהאריות הכחולים את השוויון. הגבהה של דרורי הגיעה לפרייר שהוריד לסמואל בראון שהגיע מאחור ומקרוב בעט חזק אל הרשת העליונה וקבע שיוויון סופר צודק.

דקה 61: הזדמנות נדירה לזכות האורחת, מיכאל אוחנה שלח כדור עומק לירדן שועה שגבר על זיו מורגן ומזווית קשה בעט לפינה הרחוקה כדור שחלף בסמוך לקורה וייצא לחוץ.

דקה 78: מהפך!! קריית שמונה עלתה ליתרון 2-1!! כדור קרן של גיא מזרחי הוביל לערבוביה ברחבה ועל הכדור עט הבלם זיו מורגן שבעט חזק אל הפינה הימנית ומצא רק את הרשת, והעלה את קבוצתו ליתרון סופר חשוב.

דקה 81: כמעט שיוויון בזק, גלאופילו האסלביינק המחליף נשלח לאחד על אחד מול ברטקוש אך, האחרון בהצלת ענק הותיר את התוצאה בעיניה.

דקה 85: התקפה מתפרצת מצויינת של הכחולים, הסתיימה במסירת רוחב של רועי קהת שמצא את מוחמד שכר וזה בעט בסיבוב מחמישה מטרים הישר לידיו של דלויה שבהצלה גדולה מצידו הציל את קבוצתו. הריבאונד הגיע לשבירו שבעט בסיבוב כדור שחלף בסמוך לקורת השער, החמצת ענק שיכלה לגמור את המשחק:

דקה 89: בית"ר ירושלים משווה ל2-2, כדור קרן סתמי ומיותר כתוצאה מהרחקה רעה הוביל לשער שיוויון מעצבן ומכעיס. כדור קרן של אורן ביטון הוביל לערבוביה ברחבה והמחליף דוד דגו מצא את אופיר קריאף חופשי ליד השער וזה כבש מקרוב לאחר טעות של רועי קהת שנתקע על קו השער ולא ייצא קדימה ובכך שבר את קו הנבדל, כמה חבל!

דקה 90+2: האורחת עוד יכלה לגנוב את מלוא הנקודות, המחליף הצעיר דוד דגו קיבל הזדמנות מעולה לנצח עבור קבוצתו את המשחק כשקיבל כדור מצוין בתוך הרחבה, ומ-13 מטרים בעט ברשלנות גבוה מעל למשקוף השער, מזל גדול.

כאמור, בעקבות איבוד שתי הנקודות היקרות הקבוצה מעלה את מאזנה ל-25 נקודות ומסיימת מחזור נוסף באחד מששת המקומות הראשונים המוליכים לפלייאוף העליון. עוד בטרם הסתיים המחזור האריות הכחולים ניצבים במקום החמישי בטבלה עם 25 נקודות ומאזן שערים של 24-24 כלומר יחס שערים מאופס. לפני תום המחזור הפער מהמקום השביעי עומד על כ-2 נקודות בלבד.

במחזור הבא תצא הקבוצה למשחק חוץ סופר חשוב באיצטדיון בנתניה כשתתארח אצל הפועל חדרה שחולמת גם היא על פלייאוף עליון. המשחק יתקיים ביום שבת ה-22.1.22 בשעה 18:00 שידור ישיר בספורט 5 לייב.

 

כתב: דור ביטון