,

סיקור המשחק: בית"ר ירושלים נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) למשחק סיום העונה באיצטדיון 'טדי' אצל בית"ר ירושלים וקיוותה לסיים את העונה בטעם מתוק וללא הפסד בפלייאוף התחתון אך, הצליחה חלקית כשסיימה בתיקו 3-3 דרמטי עם קאמבק הירואי וצמד שערים בתוספת הזמן ובכך סיימה ללא הפסד לכל אורך משחקי הפלייאוף.
סלובודאן דראפיץ' ערך הערב את משחק הפרידה שלו מהמועדון, לאחר שקיבל את הקבוצה במקום האחרון הוביל אותה היישר אל המקום השביעי וסיימה את העונה כאלופת הפלייאוף התחתון

המשחק נפתח בצורה רדומה למדי שכן היה ניראה עד לדקה ה-20 ששתי הקבוצות רק מחכות לשריקה לסיום העונה אך, לאחר ששערו של מוחמד שכר נפסל. התעורר משהו במשחק הרדום והאורחת הייתה זו שהחזיקה יותר בכדור אך, דווקא המארחת הייתה זו שסיכנה יותר את השער ובסיום ה-45 דקות הראשונות ירדו השתיים בשיוויון 1-1 צודק להפסקה לאור העובדה כי לא הייתה קבוצה אחת דומיננטית יותר.
המחצית השנייה נפתחה בסערה מצד חניכיו של יוסי אבוקסיס ששלטו כמעט לכל אורכה בה הגיעו למספר מצבים קורצים מהם הצליחו לכבוש רק פעמיים כשהיו צריכים יותר. ובסיום ספגו קאמבק ענק מרגלי חניכיו של סלובודאן דראפיץ' שהצליחו להשוות עמוק בתוך תוספת הזמן.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 20: לאחר עשרים דק' ללא מצבים ממשיים ליד השערים, הגיעה ההזדמנות הראשונה במשחק לזכות האורחת. הגבהה של גיא מזרחי חלפה על פני כל הגנת בית"ר ירושלים ומי שהיה במקום הוא מוחמד שהשתלט על הכדור וכבש מקרוב. אך, לרוע מזלו השופט הבחין בנגיעת יד בזמן ההשתלטות ופסל את השער (שער שלישי שנפסל לשכר בשתי המשחקים האחרונים).

דקה 23: הזדמנות נוספת במשחק הפעם לזכות המארחת שלראשונה בהתמודדות סיכנה את שערו של נדב זמיר, גלאופילו האסלביינק ניסה לסובב מתוך הרחבה אל הפינה הרחוקה אך, הכדור חלף בסמוך לקורת השער ויצא לחוץ.

דקה 34: חצי הזדמנות לזכות בית"ר ירושלים כשלירן רוטמן נותר חופשי על מפתן הרחבה והתמהמה עד לבעיטה לשער וכשהחליט לבעוט הכדור פגע בחבשי ויצא לקרן.

דקה 36: החמצה גדולה של האסלביינק, החלוץ הסורינאמי קיבל הגבהה משועה שמצאה את ראשו ומשבעה מטרים נגח לחוץ ממצב נוח בו איש לא הפריע לו.

דקה 40: בית"ר ירושלים עלתה ליתרון 1-0, איתי בן שבת איבד כדור ברשלנות והוביל למתפרצת יחיד בראשתו של האסלביינק שבעט חלש לשער אך, הכדור פגע בחבשי והטעה את זמיר וחדר לרשת.

דקה 45+2: קריית שמונה משווה את התוצאה!!! כעבור 5 דקות בלבד התקפה יפה של האורחת הסתיימה בשער נאה של שבירו. מסירת עומק של מזרחי מצאה את קהת שהשאיר בעקב לשכר, הגנת בית"ר ניסתה להרחיק אך, הכדור פגע בשכר וממנו הגיע היישר לשבירו שהשתלט בנגיעה אחת ובנגיעה השנייה בעט מהאוויר לפינה הרחוקה ומצא את הרשת מיד עם השריקה להפסקה.

מחצית שנייה:
דקה 45: כעבור 10 שניות בלבד מפתיחת המחצית השנייה המארחת כמעט עלתה שוב ליתרון כשהגבהה טובה של זריהן חלפה סנטימטרים מעל ראשו של רוטמן אך, מי שכן הגיע לכדור היה תמיר עדי שבעט מהאוויר מזווית קשה כדור שהלך מעל למשקוף.

דקה 59: בית"ר ירושלים עלתה ליתרון 2-1, דריבל אישי של ניב זריהן באגף ימין כתוצאה מאיבוד כדור רשלני של נדב נידם וסגירה רעה של ניר דרורי הוביל לבעיטה של הראשון מתוך הרחבה והוא מצא את הרשת והעלה את קבוצתו ליתרון בפעם השנייה במשחק.

דקה 71: בית"ר ירושלים עלתה ליתרון 3-1, עוד מתפרצת מצד המארחים ששוב מנצלים טעות בהגנת האורחת כשהפעם היה תורו של זיו מורגן לאבד כדור ודוד דגו המחליף פרץ לרחבה וניצל סגירה רעה של דרורי שוב וזה העביר כדור רוחב אותו בנגיעה כבש האסלביינק כשהשלים צמד.

דקה 75: ההזדמנות הזו כמעט הובילה לתבוסה אך, למזלה של קריית שמונה האסלביינק השתלט רע כל כדור בתוך הרחבה אך, הצליח לבעוט בגליץ' כדור שנשק לקורת שערו של זמיר וייצא לחוץ.

דקה 79: חניכיו של סלובודאן דראפיץ' היו בטוחים שחזרו למשחק לאחר שאיתמר שבירו מצא בפעם השנייה במשחק את הרשת אך, לאחר התערבות ה-var השער נפסל בטענה לנבדל קטנטן אך מוצדק.

דקה 90+3: קריית שמונה מצמקת את התוצאה ל3-2!! כדור קרן לזכות האריות הכחולים יצא בקרן קצרה וחזר לשכר שהשתחרר מחוץ לרחבה מ-20 מטרים לערך שיגר פצצה שנעצרה רק ברשת העליונה של דלויה והחזיר את קבוצתו בשער אדיר למשחק.

דקה 90+9: קריית שמונה מאזנת את התוצאה ל3-3 הירואי!!!! המחליף אדריאן רוצ'ט חדר לרחבה והוכשל על ידי אוראל דגני תחילה שופט המשחק הורה להמשיך אך, לאחר התערבות ה-var בהחלטה צודקת הורה על בעיטת עונשין מ-11 מטרים, את האחריות לקח הקפטן הותיק אדריאן רוצ'ט ובצ'יפ ענק הקפיץ מעל לשוער בית"ר ירושלים ואיזן את התוצאה מיד עם השריקה לסיום.

כאמור, הקבוצה סיימה הערב באופן רשמי את עונת המשחקים 2021/2022 בליגת "הבורסה לניירות ערך" אותה היא מסיימת במקום השביעי , כאלופת הפלייאוף התחתון עם 50 נקודות במאזנה (4 נקודות יותר מאשר השיגה בכל העונה שעברה בה שיחקה 3 משחקים יותר). מאזן שערים של 39-48 נאה לכל הדעות.
כעת הקבוצה תצא לחופשה ותשוב לאימונים בחודש יוני לקראת חידוש הליגה.
נתראה בעונה הבאה!!

 

כתב: דור ביטון