,

סיקור המשחק: מ.ס אשדוד נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (שבת) באצטדיון הי"א אצל מ.ס אשדוד למשחק במסגרת המחזור ה-20 בליגת 'ONE ZERO'.

החבורה של ניר ברקוביץ' הגיעו למשחק לאחר הפסד כואב במחזור האחרון 1:0 נגד הפועל חיפה בדקה ה-91' כשהיא נמצאת עמוק בתחתית הטבלה ומתחת לקו האדום המוביל לליגה השנייה. המטרה של קריית שמונה הייתה ברורה, לשכוח מההפסד הכואב במחזור הקודם ולצאת איכשהו לדרך חדשה עם 3 נקודות שיתנו להם מעט שקט ואוויר במאבקי התחתית הסוערים.

מנגד, החבורה של רן בן שמעון הגיעו למשחק כאשר הם נמצאים במומנטום נהדר לאחר 2 ניצחונות רצופים ושהם ממוקמים בחלק העליון של הטבלה ולנסות לקחת את 3 הנקודות על מנת להמשיך במומנטום הטוב ולהיצמד לחלק העליון של הטבלה המוביל לפלייאוף העליון.

המשחק היה מאוד קצבי ורווי מצבים מצד 2 הקבוצות שהגיעו להילחם. החלק הראשון של המשחק נפתח בצורה נהדרת כאשר בדקה ה-9 מוחמד כנעאן הפיל את עצמו ברחבה ושופט המשחק קנה זאת ושרק לכדור עונשין מ-11 מטרים אבל ה-VAR התערב והפך את ההחלטה. בדקה ה-16 הגיע רגע שנוי במחלוקת, איתמר שבירו קיבל כדור נהדר מנועם כהן וניער מעליו את אלעד שחף, השתחרר ובעט לפינה הרחוקה והכניע את ג'ראפי, מסתבר שהחגיגות של הכחולים היו מוקדמות מידי ושופטי המשחק וה-VAR פסלו את השער בטענה לעבירה של שבירו על השומר שלו. תסכול גדול בקריית שמונה משום שהשער שנפסל היה חוקי למהדרין. בדקה ה-72 הגיע השער של של מוחמד שכר לאחר מבצע קבוצתי ענק. קריית שמונה הלכה מעט לאחור, ובדקה ה-93' אלעד שחף שבר את הלב לכחולים עם שער דרמטי ממש 3 דקות בתוך תוספת הזמן.

 

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

דקה 9' – מוחמד כנעאן הפיל את עצמו ברחבה, שופט המשחק ניב שטייף שרק לפנדל, אך ה-VAR עשה צדק והתערב והפך את ההחלטה.

דקה 16' – איתמר שבירו קיבל כדור אחרי הגבהה של נועם כהן, החלוץ ניער מעליו את אלעד שחף ובעט לפינה הרחוקה של ג'ראפי, ה-VAR ושופט המשחק ביטלו את השער בטענה לעבירה של שבירו על שחף. השער עצמו היה חוקי למהדרין.

דקה 23' – מצב ראשון ענק לקריית שמונה. ידין לוגסי חתך את הגנת אשדוד ונתן כדור נהדר למוחמד שכר שבנגיעה בעט הישר לגופו של יואב ג'ראפי.

דקה 27' – עוד הזדמנות נהדרת לקריית שמונה. מוחמד שכר הגביה נהדר ורועי קהת נגח מ-6 מטרים החוצה.

דקה 45+1' – שוב הזדמנות ענקית לכחולים מהצפון. סמואל בראון השאיר כדור ענק למוחמד שכר באגף ימין אך האחרון בעט לא מדויק והכדור שרק בסמוך לקורה.

 

מחצית שנייה

דקה 51' – המצב הראשון הטוב במחצית השנייה והראשון במשחק של המארחת. יעקב בריהון דהר לבד באגף ימין ובעט אבל הבעיטה לא הייתה חזקה וברטקוש עצר.

דקה 72' – עירוני 'איתוראן קריית שמונה עלתה ל-1:0! מבצע קבוצתי אדיר של קריית שמונה הסתיים בבעיטה נהדרת של מוחמד שכר לפינה של ג'ראפי ונתן לקריית שמונה את ה-1:0

דקה 90+3' – מ.ס אשדוד חזרה למשחק! אלעד שחף קיבל כדור אחרי ערבוביה ברחבה ובעט חזק למשקוף ופנימה. 1:1 בין אשדוד לקריית שמונה!

דקה 90+7' –  השופט ניב שטייף שרק לסיום. 1:1 בין מ.ס אשדוד לעירוני 'איתוראן' קריית שמונה.

 

בשבוע הבא תארח עירוני 'איתוראן' קריית שמונה את בית"ר ירושלים למשחק לא פשוט במסגרת המחזור ה-21 בליגת 'ONE ZERO' (שבת 4.2, שעה 19:30).

 

כתב: אושר כהן