,

סיקור המשחק: מ.ס אשדוד נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה התארחה הערב (ראשון) באיצטדיון הי"א באשדוד וקיוותה להמשיך במונמנטום החיובי בו היא נמצאת מאז נפתח הפלייאוף בו היא צברה טרם המשחק לא פחות מ-10 נקודות מתוך 12 אפשריות וחשוב מכך לשמור על מקומה בפסגה. חניכיו של סלובודאן דראפיץ' הציגו משחק נוסף יכולת מצויינת ורשמו ניצחון גדול 3-1 על מ.ס. אשדוד ובכך רשמה הקבוצה את ניצחונה הרביעי ברציפות וביססה את מעמדה במקום הראשון בפלייאוף.

המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות כשמ.ס. אשדוד החזיקה יותר בכדור עם פתיחת המשחק אך, זו שהגיעה להזדמנויות הממשיות היא הקבוצה הצפונית שסיכנה את שערו של סהר חסון פעם אחר פעם ובדקה ה-26 באה על שכרה עם שער יפהפה של מוחמד שכר שכבש משחק רביעי ברציפות. אך, כעבור 5 דקות בלבד המארחת איזנה את התוצאה מרגליו של גל קטעבי, להפסקה ירדו השתיים בשיוויון 1-1.
בתוך כך, במחצית השנייה האריות הכחולים היו חדים יותר ומתוך מצבים רבים אליהם הגיעה מצאה פעמיים את הרשת מרגליהם של איתמר שבירו שכבש משחק חמישי ברציפות, ובדקה האחרונה המחליף גיא בן לולו שחזר מפציעה ארוכה בשבוע שעבר כבש מקרוב וקבע את תוצאת המשחק.
נקודה מעניינת ששווה לשים אלייה לב היא שצמד הכובשים הראשונים גם בישלו אחד לשני את שני השערים שכבשו.

מהלך המשחק:
מחצית ראשונה:
דקה 2: הזדמנות ראשונה ממשית כעבור דקותיים בלבד, ערבוביה מכדור קרן הותירה את רועי קהת לבד מול סהר חסון וזה ניסה להכניע את השוער בנגיחה מקרוב אך, חסון היה במקום והדף את הכדור.

דקה 8: החמצה גדולה של איתי בן שבת, איתמר שבירו הכניס כדור רוחב מצויין לבן שבת שנותר חופשי משבעה מטרים וזה בעט נגיעה כדור חלש שנקלט אצל חסון.

דקה 26: קריית שמונה עולה ליתרון 1-0!!! שבירו הוציא מתפרצת קטלנית ובכדור עומק נהדר הותיר את שכר לבד מול הגנת אשדוד וזה היתל בהם וכשחדר לרחבה חלף על פני השוער וגלגל מול רשת חשופה פנימה.

דקה 31: מ.ס. אשדוד השתווה את התוצאה ל1-1, התקפה ממשית ראשונה מצד המארחת הסתיימה בנגיעה רכה של יעקב בריהון לדל קטעבי וזה בעט בנגיעה מתוך הרחבה הישר אל הרשת וקבע שיוויון.

דקה 41: כמעט האריות הכחולים מצאו את הרשת בשנית, הגבהה לרחבה הובילה ליציאה רעה של סהר חסון והכדור הגיע אל רועי קהת שהופתע מהכדור ונגח מקרוב לחוץ.

מחצית שנייה:
דקה 47: דקותיים בלבד מפתיחת המחצית השנייה הזדמנות טובה עבור מ.ס. אשדוד, נאור סבג מצא עצמו בתוך הרחבה ובעט חזק מקרוב אך, זמיר היה במקום והדף לקרן בעזרת רגלו.

דקה 50: שוב הייתה זו אשדוד שהגיעה להזדמנות טובה, הפעם היה זה יעקב בריהון שניסה את כוחו מתוך הרחבה אך, לרוע מזלו הכדור פגע בקורת השער ומשם הורחק על ידי ההגנה.

דקה 61: קריית שמונה עולה ליתרון 2-1!!! איתמר שבירו מצא את הרשת בפעם ה-12 העונה. כדור שהוגבה לרחבה הורחק לא טוב על ידי ההגנה המקומית ומי שעט ראשון על המציאה הוא שבירו שבעט חד מתוך הרחבה היישר אל הרשת.

דקה 74: החמצת ענק של מוחמד שכר! שכר קיבל כדור נהדר מנדב נידם וזה שנותר חופשי נגח משני מטר לשער אך, סהר חסון בקצות אצבעותיו הדף למשקוף ולקרן. כדור שהיה חייב לפגוש את הרשת.

דקה 82: מתפרצת מסוכנת מצד חניכיו של רן בן שמעון הסתיימה בבעיטה של מוטי ברשצקי המחליף אך, זה סחט הצלה טובה מאוד מנדב זמיר ששוב היה במקום.

דקה 90+3: קריית שמונה עולה ליתרון 3-1!!! גיא בן לולו שהיה פצוע בחודשים האחרונים ושב למגרשים רק בשבוע שעבר מצא את הרשת כבר במשחקו השני מאז חזר. המהלך ההחל בבעיטה מזווית אפס של מורגן פרייר שסחט הדיפה רעה מצד חסון והכדור הגיע לראשו של נידם שמול שער ריק נגח לקורה ועל הריבאונד עט בן לולו ודחק מקרוב אל הרשת החשופה וקבע את תוצאת המשחק.
תחילה השער נפסל על ידי צוות השיפוט אך, ה-var תיקן בצדק ואישר את השער.

כאמור, בעקבות הניצחון הקבוצה מתבססת במקום הראשון בפלייאוף עם 46 נקודות והפרש שערים של 7+. והיא במרחק של 4 נקודות מהמקום השני בפלייאוף שם נמצאת הפועל חדרה כשבקופה נותרו 6 נקודות בלבד.
במחזור הבא ייפגשו האריות הכחולים למשחק הבית האחרון לעונה את הפועל נוף הגליל בידיעה כי כל תוצאה פרט לניצחון של היריבה יוריד אותה אל הליגה הלאומית בתום ההתמודדות.

 

כתב: דור ביטון