זוכרים היסטוריה | ראיון אישי עם אחמד עאבד

התאריך 2.4.12 נחקק עמוק עמוק בזכרונם וליבם של אנשי ואוהדי עירוני 'איתוראן' קריית שמונה, ויתרה מכך תאריך אשר נרשם בדפי ההיסטוריה של המועדון לאחר שביום זה זכתה הקבוצה באליפות המדינה היסטורית והיחידה בתולדותיה. היום, עם ציון שמונה שנים לרגע ההיסטורי והמדהים ההוא, ערכנו במיוחד עבורכם ראיון קצרצר ומיוחד עם שחקן הקבוצה בהווה ואחד מכוכבי אותה עונה החלוץ אחמד עאבד.

איך זה מרגיש לראות את התמונות הללו אחרי 8 שנים? ואיזה תחושות עוברות בך כרגע?
(אחרי שאחמד עאבד צפה בסרטון הזכייה באליפות): "התרגשתי מאוד שראיתי את התמונות מהזכייה באליפות, זה משהו שחסר לי מאוד בתקופה האחרונה. אלה זכרונות שאני אקח אותם איתי לכל החיים, מדובר בהישג היסטורי עונה מדהימה ובלתי נשכחת, מרגש מאוד".

קח אותנו לרגע שהשופט שרק לסיום במשחק ההכתרה ותשתף אותנו מה חווית באותם רגעים?
"במשחק נגד הפועל ת"א שזכינו רשמית באליפות , הייתי אמור להיכנס כמחליף אבל אחד השחקנים נפצע וסאלח חאסרמה נכנס במקומו. התבאסתי קצת שלא שיחקתי במשחק הזה , רציתי מאוד להיות על הדשא ברגע הזה. אבל איך שהשופט שרק לסיום רצנו כולם לתוך המגרש וחגגנו כולם ביחד עם האוהדים שמילאו את המגרש מפה לפה. גם מחוץ למגרש היו מלא אוהדים שחגגו את ההישג האדיר הזה ביחד איתנו. הלוואי שיחזור".

מתי היה הרגע במהלך אותה עונה, שהבנת שהולך לקרות משהו היסטורי שידברו עליו עוד שנים, ושאת האליפות הזו אף אחד לא ייקח מכם?
" את האמת בהתחלה באתי לקריית שמונה מאחי נצרת, ולא האמנתי בכלל שניקח אליפות או חלמתי על דבר כזה. אבל תוך כדי העונה חיברנו 25 משחקים ללא הפסד כשאת רובם ניצחנו, וידענו שאנחנו הולכים עד הסוף ושאף אחד לא יכול לקחת את התואר ההיסטורי הזה מאיתנו".

מה לדעתך היה כל כך מיוחד באותה קבוצה שגרם להישג ההיסטורי הזה?
" אני חושב שעירוני 'איתוראן' קריית שמונה זה מועדון מאוד מיוחד. לא בכדי זכינו בכל התארים האפשריים בארץ ואף השתתפנו בשלב הבתים של הליגה האירופית. סוד ההצלחה של המועדון הזה בכלל זה חדר הלבשה בריא כולם ביחד- שחקנים, צוות מקצועי, הנהלה ובעלים כולנו משפחה אחת. שחקנים גרו בעיר וכל היום היינו ביחד מסתובבים ביחד ואת רוב הזמן היינו מבלים בחדר כושר, באימונים עבדנו חזק פיזית וגם מנטלית. וזה מה שהיה כל כך מיוחד במועדון הזה שכולם תמיד נמצאים ביחד ושומרים על חדר הלבשה חזק".

איזה משחק הכי זכור לך מעונת האליפות ומדוע?
"שני המשחקים שהכי זכורים לי מעונת האליפות הם: המשחק הראשון מול מכבי תל אביב שנכנסתי כמחליף וכבשתי את השער השני שקבע מהפך וניצח עבורנו את המשחק, וזה היה שער בכורה שלי בליגת העל ככה שלעולם אני לא אשכח את המשחק הזה. והמשחק השני הוא המשחק השני נגד הפועל תל אביב שהוכתרנו בו כאלופים ואלה שני משחקים שאני לעולם לא אשכח ונחרטו בליבי וזכרוני לעד".

כתב: דור ביטון