בעיני המתבונן: סיקור משחק מנקודת מבטו האישית של כתב האתר בצלאל חבובה

בעיני המתבונן: סיקור משחק מנקודת מבטו האישית של כתב האתר בצלאל חבובה

ניצחון בטעם גן עדן

2-0 לקריית שמונה בבית על האחרונה בטבלה מכבי חיפה, במסגרת המחזור השביעי בליגת העל.
מי שציפה שהקריה תוריד את הרגל מהגז, אחרי הכדורגל הנהדר שהציגה במחזור הקודם בחוץ מול הפועל חיפה. קיבל את קריית שמונה התקפית ומסוכנת. מחזיקה בכדור. ושולטת במשחק עם הרבה איומים על השער. ומצד שני עבודת הגנה מצוינת.

מכבי חיפה הגיעה למשחק עם הגב לקיר. אין להם כבר לאן לרדת, מקום אחרון בטבלה. לחץ עצום מהאוהדים. הם צריכים דבר אחד קטן אבל קשה להוציא מכאן: נקודות. לנסות לחבר ניצחון שני ברצף. אך מנגד עמדה הקבוצה שלנו במבצר הביתי, והקשתה על מכבי לנהל את המשחק באופן בו היא רוצה.

צילום: אורי ושדי

צילום: אורי ושדי

המשחק החל בשליטה של קריית שמונה, אך ההזדמנויות הראשונות היו דווקא של מכבי חיפה. שני הזדמנויות שהגיעו לידיים הבטחות של חיימוב.
ואז הגיעה החמצת המשחק. דויד מנגה המצויין התחיל במהלך, כדרר יפה, העביר לאור אוסטוינד, שמסר כדור רוחב נהדר לאקסברד שמול שער ריק בעט לידיים של השוער. הקהל נשאר פעור פה. ממקום כזה זה שער בטוח.
10 דקות מאוחר יותר ושוב היה זה אור אוסטוינד שמ 25 מטרים בעט חזק השוער התעופף והציל.

מחצית במשחק ללא שערים משחק טוב של קריית שמונה עד עכשיו.
13 דקות בתוך המחצית השנייה ושוב הזדמנות טובה לקריית שמונה. מנגה מצא את ברונו שנכנס במחצית במקום אקסברד. הברזילאי בעט, הכדור פגע בשחקן חיפה והתגלגל לקרן.
בדקה ה75 הגיע המצב הכי מסוכן של מכבי חיפה, כאשר בניון עבר את חיימוב וגלגל לשער. אך בהגנה עומד קאסיו פרננדס הבלם הקשוח של הקרייה. שגולש ומציל מהקו.
ואז לאחר 80 דקות שכבר חשבנו שנלך הביתה בלי לראות שערים. הגיע השער של קריית שמונה.

צילום: אורי ושדי

צילום: אורי ושדי

ומי אם לא עדן שמיר, הקשר הצעיר שלנו מתמקם בקרן בפינת השער. אחמד עאבד מרים כדור לרחבה, הסטה של קאסיו ומקרוב עדן יורה עם הברך לרשת העליונה. 1-0 לקריית שמונה. הקבוצה באה על שכרה בשער סוף סוף.
ואז החלה ההתפרקות של חיפה. איתי שכטר שנכנס שתי דקות לפני כן, פוגע ללא כדור בוובה בראון, רואה את הכרטיס האדום ויוצא מהמשחק. מכבי חיפה נשארת בעשרה שחקנים. ולא רק זה, אייל משומר נשכב לפתע על הדשא לא יכול להמשיך. הוא מפונה מהמגרש, מכבי חיפה ב9 שחקנים.

תוספת זמן של 5 דקות. וקריית שמונה לא עוצרת. 3 דקות בתוך תוספת הזמן, אופיר מזרחי שנכנס חילוף במהלך המחצית השנייה, מקבל כדור מעדן שמיר בין ה(אין) הגנה של מכבי חיפה, ובאחד על אחד מול השוער מגלגל לפינה של השער. 2- לקריית שמונה, שחותמת משחק נהדר עם ניצחון חשוב.

הניצחון הזה לא רק 3 נקודות, ולא רק חשוב למורל ולדרך. הוא גם מקנה לנו זמנית את המקום השני בטבלה. ואת האופציה להתברג בצמרת ולהישאר קרוב למוליכה מכבי תל אביב.

לסיכום, משחק מצוין של קריית שמונה שאף שמרה על שער נקי. הציגה כדורגל טוב והתקפי. והראתה לכולם שבמבצר הביתי שלנו קשה לנצח. שער ובישול לעדן שמיר, שממשיך בכיבושים שלו משחק שני ברצף, וגם ביכולת הטובה שלו מתחילת העונה. ומצטרף לשאר השחקנים בקבוצה שפשוט עבדו קשה הגנתית והתקפית להשיג את הנקודות.

אה ומילה על הקהל, כשהקהל של קריית שמונה מגיע בהמוניו הוא ייתן לשחקנים את התחושה הכי ביתית שיש. והפעם הקהל לא אכזב, יציע מלא של קריית שמונה ותצוגת נוכחות יפה של הקהל שהגיע לתמוך בקבוצה וללוות אותה. חיכו בסבלנות 80 דקות עודדו את השחקנים  ואף קיבלו שער.

צילום: אורי ושדי

צילום: אורי ושדי

ויש לציין רוב הקהל הביתי שלא מיהר לעזוב את האצטדיון בסוף המשחק, התפנק לקינוח בעוד שער עמוק בתוספת הזמן. בסיום המשחק ניגשו השחקנים ליציע של קריית שמונה והודו לקהל על התמיכה, שמצדו החזיר לשחקנים במחיאות כפיים על הניצחון והנקודות.

זהו זה, הפנים למשחק הבא שלנו מול בני יהודה בחוץ. להמשיך ברצף הניצחונות.

יאלה קריית שמונה!

 

כתבתו של בצלאל חבובה