לקראת המשחק: מכבי תל אביב נגד עירוני איתוראן קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תתארח הערב (20:00, שידור ישיר בספורט 3) באיצטדיון 'בלומפילד' אצל מכבי תל אביב בתקווה לשים סוף לשרשרת ההפסדים הארוכה שעומדת על רצף של ארבעה במספר. כמו כן, שרשרת זו הביאה את הקבוצה עד כדי מרחק ארבע נקודות בלבד מהקו האדום דבר שמחייב את חניכיו של קובי רפואה לצאת הערב מהמשחק עם נקודות על מנת לא להסתבך כבר בשלב זה בתחתית הצפופה.

מנגד, מכבי ת"א מגיעה אף היא לאחר שלא ניצחה בצמד המשחקים האחרונים שלה וכשהיא מרוחקת מאוד ממטרותיה לעונה. אך, הדבר המשמעותי ביותר שאירע מבחינת הקבוצה הוא פיטוריו של מאמנם יורגוס דוניס על אף ההצלחה בזירה האירופית, מהלך זה היה באוויר בשבועות האחרונים לאור יחסיו העכורים על שחקניו. מי שצפוי לעמוד על הקווים הוא פטריק ואן לוון המנהל המקצועי של מחלקת הנוער והיה האיש שהדריך את הקבוצה בתחילת העונה לפני מינויו של דוניס.

בתוך כך, מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס למשחק הערב ואמר "זה לא סוד שהתקופה האחרונה לא היטיבה עימנו אבל אני יודע שגם במשחקים שלא הלך השחקנים שלי עבדו קשה על המגרש. למרות התוצאות במשחקים האחרונים אנחנו נעשה את הכל כדי לנסות ולצאת עם תוצאה טובה מהמשחק הזה. "

בצד הכחול, הקבוצה יצאה בשעות הבוקר המוקדמות אל בית מלון שם היא שוהה עד ליציאתה אל האיצטדיון. מבחינה מקצועית, מסגל הקבוצה ימשיך להיעדר החלוץ אופיר מזרחי שטרם החלים מהפציעה בשריר הירך האחורי ממנה הוא סובל. כמו כן, הקשר סאקו טורה נמצא בספק בעקבות הפציעה שבגינה הוחלף כבר במחצית הראשונה במשחק ההפסד לבני סכנין. יחד עם זאת, הקשר סמואל בראון שנפצע אף הוא החלים וייכלל בסגל הקבוצה. כמו כן, הקשר האחורי יואב הופמייסטר סוחב ארבעה כרטיסים צהובים ובמידה ויספוג צהוב הערב יחמיץ את המפגש מול מ.ס. אשדוד.

בצד הצהוב הכחול, התכוונו להגיע לקרב על משרתו של יורגוס דוניס אך, התפנית בעלילה אירעה אמש (רביעי) עם פיטוריו של האחרון, מהלך שלא זכור בקריית שלום זמן רב. יחד עם זאת, יש לציין כי הדבר יגרום לעודף מוטיבציה אצל השחקנים על מנת להוכיח כי הבעיה אכן במאמן ולא בהם בייחוד לאור היחסים הלא טובים בלשון המעטה בין שתי הצדדים. מבחינה מקצועית, מאחר ומי שיעמוד על הקווים הערב לא ערך אימון אחד עם השחקנים לקראת התמודדות טרם ברור באיזה מערך ובאיזה הרכב תעלה הקבוצה למשחק הערב.

כתב: דור ביטון