לקראת המשחק: מכבי תל אביב נגד עירוני "איתוראן" קריית שמונה

לאחר צמד ההפסדים הרצופים תצא הערב (מוצ"ש , 17:30) עירוני 'איתוראן' קריית שמונה לאיצטדיון 'בלומפילד' להתארח אצל מכבי ת"א, בתקווה לשים סוף לרצף ההפסדים ולשוב למסלול צבירת הנקודות על מנת לא להתקרב אל הקו האדום שנמצא במרחק תשע נקודות בלבד ערב המחזור.

כאמור, חניכיו של סלובודאן דראפיץ' מגיעים להתמודדות עם שתי הפסדים רצופים שהרחיקו את הקבוצה עד כדי 4 נקודות מהפלייאוף העליון והורידו את הקבוצה אל המקום העשירי בטבלה.
מנגד, חבורתו של מלדאן קרסטאיץ' מגיעה להתמודדות עם צמד ניצחונות רצופים בכל המסגרות אחד בליגה ואחד בגביע המדינה באמצע השבוע והיא תקווה להמשיך במומנטום החיובי שלה ולהמשיך לבסס את מעמדה במקום השלישי המבטיח מקום לאירופה בעונה הבאה, ערב המחזור הצהובים ניצבים במרחק שתי נקודות מהמקום הרביעי.

בצד הכחול, הקבוצה יצאה אמש (שישי) לאחר האימון המסכם אל מרכז הארץ לבית מלון בו היא שוהה עד ליציאה למשחק. אמש, ערכה הקבוצה ארוחת שישי משותפת כמנהגה הכללה קידוש קבוצתי ואף ערכה אסיפה קבוצתית מסכמת לקראת התמודדות. בתוך כך, במועדון מבינים את חשיבות המשחק שכן הפסד נוסף עלול לסבך את הקבוצה עמוק במאבקי התחתית הקשים נגד ירידת הליגה וביקשו מהשחקנים השבוע, להביא את רוח הקרב, והלחימה שאייפנה את הקבוצה בתקופה הטובה.
מבחינה מקצועית, הקבוצה תחסר מספר שחקנים משמעותיים עקב הרחקות ופציעות. מי שייעדרו הם הבלם עאיד חבשי ייעדר עקב כרטיסים צהובים, המגן עלא ג'עפר שהורחק בהפסד לבני סכנין ייעדר אף הוא. בנוסף, החלוץ מוחמד שכר ירצה אף הוא עונש השעייה עקב כרטיסים צהובים. קפטן הקבוצה סמואל בראון נפצע באחד באימוני הקבוצה והוא ייעדר מהסגל הערב. לעומת זאת, הבלם החדש שהגיע ביומו האחרון של חלון ההעברות ארז איסקוב ייכלל בסגל הקבוצה.

בצד הצהוב של מכבי ת"א, רוצים להמשיך במומנטום החיובי ולקבע את מעמדם במקום השלישי המוביל לכרטיס לאירופה. במועדון היו שמחים מהצעד הגדול לעבר חצי גמר גביע המדינה באמצע השבוע. בנוסף, בליגה הדברים פחות מסתדרים לצהובים עד כה, והם רוצים לחבר שתי ניצחונות ליגה ברציפות לאחר מספר מחזורים לא מבוטל. מבחינה מקצועית, ביומו האחרון של חלון ההעברות ביצעה הקבוצה שתי החתמות משמעותיות בדמותם של החלוץ ג'ורג'ה יובאנוביץ' שעשוי להיכלל בסגל כבר הערב. ובדמותו של הבלם ז'וסוואה סה הבלם שככל הניראה לא ייכלל בסגל. המאמן שנתן להרכב הפותח שלו לנוח במשחק גביע המדינה מול מכבי קיבליו יפו באמצע השבוע צפוי לשוב אל ההרכב עימו פתח במחזורים האחרונים.

כתב: דור ביטון