לקראת המשחק: מכבי חיפה נגד עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק: מכבי חיפה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני איתוראן קריית שמונה תצא היום (16:00 , שידור ישיר בספורט 3 ערוץ 53) לסמי עופר למפגש צפוני עם מכבי חיפה המתאוששת. כאמור המשחק מול הירוקים מהכרמל יינעל את הסיבוב הראשון בליגת העל. לאורך ההיסטוריה נפגשו השתיים 31 פעמים כשהמאזן עומד על 14 ניצחונות לק"ש , 13 ניצחונות למכבי חיפה ו4 תוצאות תיקו בלבד.

עבור חניכיו של סילבס מדובר בהתמודדות חשובה מאוד שכן הקבוצה נמצאת במומנטום שלילי וסופרת שלושה הפסדים ברציפות. כשלעומתם מכבי חיפה מגיעה להתמודדות לאחר התהדמה שהוכתה בה במהלך השבוע האחרון במהלכו הודיע במפתיע אלי גוטמן על עזיבתו את המועדון עקב סיבות רפואית, מחינת התוצאות הקבוצה רשמה שני ניצחונות משלושת המשחקים האחרונים שלה. אך , יחד עם זאת, לאורך כל ששת המשחקים האחרונים מכבי חיפה מפסידה בבית ומנצחת בחוץ לסירוגין במידה וקריית שמונה תצא עם ידה על העליונה הירוקים ירשמו הפסד רביעי רצוף בביתם דבר שלא קרה מעולם.

בצד המקצועי, סילבס ימשיך לחפש פתרונות לבעיה  ההתקפית ממנה סובלת הקבוצה בתקופה האחרונה שכן גם הערב ייעדרו מסגל הקבוצה שלושת החלוצים שמעון אבוחצירה, יואל אבוחצירה ולוי גרסיה. כמו כן, לא מן הנמנע כי הצוות המקצועי ייבחר לבצע פעם שלישית ברציפות שינויים ב-11 מאלה שפתחו במשחק שלפניו. במועדון מודיעים היטב לחשיבות המשחק וכי תוצאה חיביות תסייע רבות על מנת למנוע את הגל השלילי אל תוך הסיבוב השני. אנקדוטה קטנה, פעם אחרונה בה ספרה הקבוצה שלושה הפסדים רצופים הייתה בדצמבר אשתקד כלומר לפני שנה בדיוק.

מנגד, הירוקים מהכרמל יגיעו למפגש לאחר ניצחון משכנע בחוץ על בני סכנין, מי שימשיך לאמן את מכבי חיפה גם במשחק מול הקבוצה הצפונית הוא איתי מרדכי. בתוך כך, מי שישוב אל הסגל ואף ייתכן להרכב הראשון הוא הקשר הקמרוני ג'ורג' מנדז'ק. לעומתו, מי שנמצא בספק רב למשחק הוא החלוץ ניקיטה רוקאביצה הסובל ממתיחה בשריר הירך האחורי. כמו כן, מרדכי צפוי להמשיך לתת את הקרדיט לרוב ההרכב שפתח בניצחון על בני סכנין לפני כארבעה ימים.

 

כתב: דור ביטון