לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי נתניה

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי נתניה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תשוב הערב (שני , 19:00 שידור ישיר בספורט 5 לייב ערוץ 58 בשלט) אל המגרשים לראשונה מזה שבועיים. לאחר שהחלה התפשטות נגיף 'הקורונה' בקבוצה שהביא להידבקותם של כ-12 שחקנים ואיש צוות ולאחר שפעילות המועדון הופסקה על ידי משרד הבריאות.
כאמור, הערב חניכיו של קובי רפואה ייארחו את מכבי נתניה במסגרת המחזור ה-21 של ליגת "הבורסה לניירות ערך".

בתוך כך, מדובר במשחק סופר חשוב עבור שתי הקבוצות ואם תרצו קרב ישיר על הכרטיס לפלייאוף העליון, מאחר ושתיהן ניצבות צמודות זו לזו בטבלת הליגה כשמכבי נתניה ממוקמת במקום ה-6 בטבלה ומנגד האריות הכחולים נמצאים מקום אחד מתחת (מקום שביעי). כשהפער בין הקבוצות עומד ערב המשחק על שתי נקודות בלבד ולזכות קריית שמונה 2 משחקים חסרים שעשויים להשפיע רבות על מצב הטבלה.

מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס למשחק הערב ואמר "אחרי תקופה ללא פעילות אנחנו שמחים לחזור למגרש, לעבוד קשה ולהמשיך לנסות להגשים את היעדים שלנו. למרות הקורונה והפסקת הפעילות קריית שמונה תחזור קבוצה חזקה יותר."

בצד הכחול, במועדון עברו שבועיים לא קלים בלשון המעטה שהחלו בשרשרת הידבקות המונית שהביאה לעצירת פעילות מוחלטת דבר ממנו יש חשש מאחר ועומס המשחקים הצפוי הינו רב ביותר בייחוד לאור העובדה שאין לדעת את מצבם הפיזי של שחקני הקבוצה לאחר החלמתם מנגיף 'הקורונה'. אם לא די בכך, שלשום נפרד המועדון מאיש המשק אלברטו ישראל שליווה את המועדון שנים רבות, לאחר שנכנע לסיבוכי הקורונה והלך לעולמו בגיל 68. הערב, תערוך הקבוצה דקת דומיה במהלכה יוקרן קליפ קצר לזכרו של אלברטו (הידוע כאבא של שחקנים רבים שעברו במועדון) ובנוסף יענדו שחקני הקבוצה סרטים שחורים לאורך כל המשחק.
מבחינה מקצועית, במועדון מבהירים כי הם בטוחים שהפגרה לא תפגע בהם ואף עזרה לחלק מהשחקנים לשוב אל המסלול כשיתרה מכך, הקבוצה תגיע בסגל מלא לחלוטין למשחק הערב. כמו כן, הקשר האחורי הצעיר מייקל אמאנגה שהובא לקבוצת הנוער הוחתם כחלק מסגל הקבוצה הבוגרת ועשוי להיכלל בסגל למשחק.

בצד של הקבוצה מעיר היהלומים, הביעו אכזבה רבה לאחר שנחלו הפסד כואב 2-1 לבית"ר ירושלים בשבוע שעבר הפסד שסיבך את הקבוצה במאבקים על הכרטיס לפלייאוף העליון. בתוך כך, מאמן הקבוצה ריימונד אטפלד הורחק בהפסד האחרון ולא יוכל לעמוד על הקווים הערב ואת המשחק ינהל עוזרו דן רומן. מבחינה מקצועית, אטפלד מתכנן לא פחות מחמישה שינויים בהרכב הפותח כשאקס קריית שמונה שיר צדק שחתם לאחרונה בנתניה ייפתח לראשונה מאז הגיע לקבוצה על חשבונו של קיליאן ואן דר קאפ. כמו כן, פרננד גורי כובש השער המצמק במחזור האחרון ייפתח על חשבונו של קוואן פרייטר. בנוסף , צמד המגנים רותם קלר ועידו וייר יפנו את מקומם לכארם ג'אבר וזלאטן שחוביץ' שהורחק במפגש הקודם בין הקבוצות. אם לא די בכך, גם לאמק בנדה ישוב ל-11 על חשבונו של אילון ירושלמי.
יחד עם זאת, מי שעשוי להמשיך להיעדר הוא חן עזרא שעבר ניתוח ביד וזאת על אף שערך אימון מלא השבוע וביקש להיכלל בסגל בקבוצה ככל הנראה לא ייסכנו אותו.

כתב:דור ביטון