לקראת המשחק: מכבי יפו נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

לקראת המשחק: מכבי יפו נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני ׳איתוראן׳ קריית שמונה תרצה לעשות צעד נוסף לעבר העפלה רשמית לליגת העל כשתתארח היום (שישי, 16:00) באצטדיון בנס ציונה אצל מכבי יפו במסגרת המחזור ה-35 של הליגה הלאומית.

כידוע, למשחק הערב מגיעים חניכיו של שי ברדה כשהם ניצבים בפסגת הטבלה עם 67 ונקודות ובמרחק של ארבע נקודות מהמקום השלישי ממנו לא עולים ליגה. בתוך כך, האריות הכחולים יקוו להמשיך במומנטום לאחר הניצחון מול עירוני טבריה במחזור האחרון שניתן לקבוצה אוויר לנשימה.

מנגד, היריבה מיפו תקווה מצידה לעצור את הידרדרות הגדולה שלה בשמונת המחזורים האחרונים בהם צברה נקודה בודדת מתוך 24 אפשריות שדרדרו את הקבוצה למקום החמישי בטבלה, ועל הדרך ינסו לקלקל לקריית שמונה את חגיגות העלייה.

בתוך כך, לאריות הכחולים יש אפשרות להעפיל כבר הערב באופן רשמי אל ליגת העל והתסריט הוא פשוט מאוד. בראש ובראשונה יצטרכו חניכיו של שי ברדה לגבור על אלו של דויד מרטן ולקוות להפסד של טבריה להפועל נוף הגליל דבר שיגדיל את הפער לשבע נקודות כשבקופה יישארו שש בלבד.
כמו כן, אפשרות נוספת שתעניק את העלייה באופן מעשי אך, לא רשמי היא ניצחון כחול בתוספת תיקו טברייני יגדיל את הפער לשש נקודות כשבקופה יישארו שש נקודות אך, בעקבות הפרש שערים עדיף בהרבה העלייה תהייה ודאית אך, לא רשמית!

בנושא אחר, אנקדוטה מעניינת שתהיה סמלית למועדון הצפוני במידה והעלייה אך, תתרחש הערב היא, שכן בפעם האחרונה ששיחקה הקבוצה בליגה הלאומית (עונת 2009/10) עלתה הקבוצה לליגת העל באצטדיון בנס ציונה לאחר שגברה על הקבוצה המקומית, גם אז כפי שיכול לקרות היום הניצחון באיצטדיון הנ"ל לא רק הבטיח עלייה אלא גם את ראשות הטבלה.

בצד הכחול, דאגו במהלך היומיים האחרונים לשני דברים עיקריים, הראשון הוא להוריד את השחקנים לקרקע לאחר הנצחון הגדול בשלישי ולהבהיר את המסר כי המאבק טרם הסתיים והכל עדיין פתוח ועד שלא יוכרע באופן רשמי הם מצפים מכולם לדריכות וריכוז שיא ולא להיכנס לשאננות ברגעים קריטיים אלו של העונה. בנוסף, לאושש את השחקנים בפן הפיזי והמנטלי כשהצוות המקצועי בצוותא עם הצוות הרפואי דאג להכין אותם ל- ״גמר גביע״ נוסף. שכן תוצאה טובה גם אם לא תקבע את העלייה באופן רשמי, היא תהווה צעד ענק אל עבר המטרה.

בפן המקצועי לרשותו של מאמן הקבוצה שי ברדה יעמוד סגל כמעט מלא, מה שיגרום לו כאב ראש חיובי בבחירת ההרכב הפותח והסגל. מי שכן שייחס הוא שי בן דוד, שכאמור הורחק במשחק האחרון מול עירוני טבריה.

בצד השני של מכבי יפו, מגיעים חניכיו של מרטן למשחק לאחר ארבעה הפסדים רצופים בפלייאוף העליון, ולאחר שמונה משחקים רצופים בהם לא רשמו ניצחון כשהפעם האחרונה שלקחו אליהם את מלוא הנקודות הייתה במרץ האחרון כשהביסו 5-1 את סקציה נס ציונה, לאור עובדה זו ולאור העובדה שהובסו פעמיים בתוצאות 5-1 ו5-0 לעירוני קריית שמונה העונה, יבואו מכבי יפו בתקווה להשיג נקמה ספורטיבית על הקבוצה מהצפון ואף לרשום נקודות ראשונות בפלייאוף העליון.

המשחק יועבר בשידור מלא בערוץ ספורט 5 פלוס, לעוד עדכונים עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם הרשמיים!

כתב: עוז בן שבת