ראיון עם איתמר ניצן

ראיון עם איתמר ניצן

ראיון אישי של כתב האתר הרישמי ירין שושן עם איתמר ניצן.

פגשתי את שוער וקפטן עירוני קריית שמונה איתמר ניצן לראיון אחד על אחד רגע בסיום הפגרה ורגע לפני בני יהודה בשבת.

1. הקבוצה עברה שינוי משמעותי בקיץ, איך אתה מרגיש את השינוי שעברה הקבוצה עד כה?
נעשו הרבה שינויים ברוב העמדות, ההגנה התייצבה משמעותית, מבחינה קבוצתי התחברנו מצוין, אנחנו משתפרים מאימון לאימון וממשחק למשחק, בחלק ההתקפי אנחנו עדיין לא במקום טוב, היו חסרים לנו כמה שערים שהיו נותנים לנו עוד נקודות שהיו עוזרות לנו עוד במאבק על הפלייאוף העליון, ואנחנו מאמינים שנצליח לשפר את העניין.

2. האם החיזוק המשמעותי שעברה חוליית ההגנה בקיץ מוסיפה לך יותר ביטחון ושקט?
ללא ספק, יש לנו את אחת ההגנות היציבות בליגת העל, וקשה מאוד לקבוצות יריבות לעמוד מולה, מרכוס זיניז וקרלוס קוואיר שיחקו בליגות מאוד חזקות באירופה ויש להם ניסיון עשיר מאוד,אני מאוד שמח על חוליית ההגנה שיש לי ואני מרגיש את זה במשחק, בנוסף יש לנו את דין מימוני, איאד אבו עביד ועידן נחמיאס שגם הם שחקנים צעירים וכישרונים וזה מוסיף לנו הרבה כוח בהגנה.

3. לאחר עשרה מחזורים בליגת העל , לאן לדעתך עירוני קריית שמונה יכולה להגיע בטבלה בעונה הקרובה?
כמובן שאנחנו מכוונים לפלייאוף עליון זו המטרה העיקרית שלנו והיא אף פעם לא השתנתה, אבל יש הרבה מדרגות בדרך וכל פעם להסתכל רחוק לא יעשה לנו טוב, עכשיו להגיד מקום מסוים בסוף העונה אני לא מאמין בזה, אני מאמין בלבחון את הסיטואציה בכל שבוע מחדש, כמה גבוה שזה יהיה או כמה נמוך שזה יהיה מבחינתנו אנחנו צריכים להביא את עצמנו כל שבוע לסיטואציה חדשה מול כל קבוצה נגדה נשחק.

4. עירוני קריית שמונה לא הייתה בפלייאוף העליון כבר שנתיים ברציפות, האם העונה, עם הסגל הנוכחי, פלייאוף עליון זו מילה גסה עבור הקבוצה?
בווודאי שלא, אין שאלה כזו יש לנו מספיק זמן, משחקים ונקודות לצבור ובמהלך כל העונה נלחם על המקום שלנו בפלייאוף העליון זו המטרה שתמיד ניצבת מולנו ואנחנו לא נכנסים לפניקה מהמצב שאנו נמצאים בו כרגע, יש לנו קבוצה מספיק טובה על מנת להגיע לפלייאוף העליון.

5. בעונה שעברה עברת עונה מוצלחת בפן האישי, השנה קיבלת תפקיד נוסף ומשמעותי קפטן הקבוצה, איך אתה מרגיש עם התפקיד החדש עד כה?
אני מרגיש טוב עם התקפיד החדש, אני גם מרגיש שזה מהלך טוב גם מבחינתי וגם מבחינת הקבוצה, בין אם הייתי מקבל את סרט הקפטן ובין אם לא הייתי ממשיך לפעול באותה צורה שפעלתי עד עכשיו ואני מרגיש מצוין בתפקיד הזה ,אני לומד ממנו הרבה ומבצע אותו באהבה. ובנוסף לכך אני אחד השחקנים הבוגרים והמנוסים בסגל ואני אמשיך לעשות את העבודה שלי בצורה הטובה ביותר גם במגרש וגם מחוץ למגרש, יש לתפקיד אחריות לא קטנה אבל אני שמח לקחת את התפקיד.

6. מה הציפיות שלך והמטרות האישיות שלך להמשך העונה עם עירוני קריית שמונה
המטרות והציפיות שלי הן לעולם לא לשים לעצמי גבולות זאת אומרת שבכל משחק אני ארצה להוכיח שאני ראוי להיות בכל מה שיכול להיות, בין אם זה להיות שוער נבחרת ולקחת את הקבוצה הכי רחוק שאפשר, אני כל משחק וכל אימון אעשה את כל מה שאני יכול בשביל להוכיח את זה אבל המטרה הכי חשובה זה להצליח עם הקבוצה שלי ומשם מגיעים כל הבונוסים האישיים ומשם כל הדלתות יפתחו

7.עד כה אתה נמצא בעונה הטובה ביותר שלך בקריירה בפן האישי ,עם ממוצע הספיגות הכי נמוך בליגת העל האם נבחרת ישראל זו לא מילה גסה עבורך?
נבחרת ישראל מעולם לא הייתה מילה גסה עבורי, אני חושב שאני ראוי להיות בנבחרת, אני עובד מאוד קשה בשביל להוכיח את זה ואני מאמין שברגע שיגיע מאמן שיאמין בי, וירצה אותי ,אני אהיה בנבחרת ישראל.

8.מה השינוי שאיתמר ניצן עבר בשנים האחרונות שהביאו אותו להיות אחד מהשוערים הטובים בליגת העל?
אני חושב שסבלנות אצל שוער זה מילת המפתח, אני עובד מאוד קשה באימונים וגם מחוץ לאימונים, אימונים אישים ואקסטרות, אני מרגיש שכל שנה אני משתדרג ביכולות שלי ומאמין בעבודה קשה ולהשתפר עד סוף הקריירה.

9.האם אתה רואה בקריית שמונה אתגר מקצועי לשנים הבאות או שבשבילך זוהי רק "תחנת מעבר" לקבוצה גדולה יותר?
אני כרגע בשנה הרביעית במועדון, זה שאני נמצא בו הכי הרבה עונות, למרות שגלדתי במכבי הרצליה, עירוני קריית שמונה הפכה להיות הבית הראשון בשבילי ,אני חי פה ומרגיש שזה הבית, לגבי העתיד למדתי מהכדורגל אסור להסתכל יותר מידי רחוק אלה להסתכל על ההווה, אני לא מתעסק במה יהיה עונה הבאה, אני מאוד נהנה בקריית שמונה אני אוהב את המועדון ,האוהדים וזה מקום חם ומחבק, אני מסיים חוזה בסוף העונה ואני בטוח שיהיו לנו שיחות על החוזה , כרגע אני כל כולי עירוני קריית שמונה

10.אתה עובד כבר שנה שניה עם מאמן שוערים צעיר שהגיע מטוברוק, איך זה לעבוד עם מאמן שוערים צעיר ואיך הדינמיקה בניכם?
הדינמיקה מעולה, יש בנינו תיאום מלא, מעבר לעובדה שג'ניה מאמן שוערים מהטובים בארץ, הוא מאוד מודרני, מאוד מקצועי ונותן לי את כל מה שאני צריך בכדי להתקדם ולהצליח

לקראת המשחק ביום שבת נגד בני יהודה :
"אנחנו די במצב שכל משחק הוא צומת דרכים עבורנו, בגלל שעד כה לא הצלחנו לברוח לצמרת הטבלה כל משחק הוא מבחינתו פרשת דרכים עבורנו, זה משחקי מאני טיים שנמשכים לאורך כל העונה, הליגה העונה מאוד צמודה, אנחנו מאוד רוצים לנצח בבית שלנו ולהחזיר את ההרתעה הביתית שהייתה לנו בשנים האחרונות, אנחנו עובדים מאוד קשה בשביל לנצח את המשחק הזה ולקחת את הנקודות, שיעזרו לנו במאבקים על הפלייאוף העליון.