לקראת המשחק: מכבי פתח תקווה נגד עירוני קריית שמונה

סיקור המשחק - עירוני קריית שמונה נגד בני סכנין

לאחר שרשמה בשבוע שעבר את ניצחון הבכורה שלה לעונה שאינו במגרשה הביתי, תצא הערב (18:00) קריית שמונה שבוע שני ברציפות למשחק הפעם למפגש ב'מושבה' אצל מכבי פתח תקווה. הקבוצה יצאה כבר אמש (שישי) למרכז הארץ שם ערכה את אימונה המסכם ואף מתארחת במלון בכפר המכביה עד למשחק.

כאמור, חניכיו של סילבס ינסו לרשום לראשונה העונה ניצחון שני ברציפות אך, פשוט זה לא יהיה מאחר וקריית שמונה לא השכילה לנצח את הקבוצה ממלאבס במגרשה הביתי מאז אפריל 2015 שזה 7 משחקים ברציפות (6 הפסדים ותיקו בודד). יחד עם זאת, מכבי פ"ת מגיעה למשחק בכושר ירוד וכשהיא סופרת 4 משחקים ברציפות ללא ניצחון. במועדון הצפוני מבינים את חשיבות המשחק שכן ניצחון יבסס את מעמד הקבוצה חזק בצמרת הגבוהה.

בפן המקצועי, לא צפויים שינויים בסגל הקבוצה מהשבוע שעבר, כשמי שחזר לכשירות מלאה הוא החלוץ לוי גרסיה אך, טרם התקבלה החלטה האם לפתוח עימו או שמא להשתמש בו מהספסל. כמו כן, מי שימשיכו להיעדר ממצבת השחקנים הם הפצועים שמעון אבוחצירה, עידו דוידוב ויובל שפונגין.

קפטן הקבוצה עדן שמיר התייחס למשחק הערב ואמר " יוצאים למשחק חוץ קשה נגד קבוצה שלא ניצחנו בחוץ 7 משחקים ברציפות. אנחנו רוצים לחבר בפעם הראשונה העונה ניצחון שני רצוף, כמובן שאנחנו יודעים שמצפה לנו עבודה קשה מאוד.אם נמשיך באותה הגישה של המשחק בשבוע שעבר וניישם את הדברים שאנחנו רוצים להביא איתנו למשחק הקרוב אני מאמין שבעבודה קשה וצניעות נצליח לנצח ולחזור הביתה עם הנקודות".

מנגד, במכבי פ"ת יקוו לעצור את המומנטום השלילי  ולשוב אל מסלול הניצחונות לאחר ארבעה משחקים ברציפות דווקא מול חניכיו של סילבס שרושמים שיכולת טובה מאוד בשני המחזורים האחרונים. מבחינה מקצועית מאמן הקבוצה אלישע לוי ייאלץ להסתדר ללא נאור פסר המורחק שכן גם אקס קריית שמונה המגן עודד אלקיים נמצא בספק למפגש. יחד עם זאת, לוי ייקבל בחזרה את מנור סלומון הצעיר וחביב חביבו ששבו מפציעה ויכללו בסגל הקבוצה. כמו כן, המגן עיסא סיסוקו שרק חתם בפתח תקווה במהלך השבוע האחרון יכלל בסגל ואף לא מן הנמנע כי עשוי לפתוח ב-11.

ראיון עם בלם הקבוצה וקפטן הנבחרת הצעירה עידן נחמיאס:

איך אתה מסכם את פתיחת העונה עד כה, של הקבוצה ושלך באופן אישי: "מבחינה קבוצתית אני חושב שבמשחקי חוץ פתחנו את העונה פחות טוב, משהו היה בנו קצת נרפה בדקות האחרונות וזה עלה לנו בנקודות מאוד חשובות. אני שמח מאוד על הניצחון מול סכנין ובאנו מאוד מוכנים למשחק. מצד שני, במשחקי בית באנו מוכנים מהרגע הראשון וזה היה משחקים טובים מאוד עם תוצאות טובות. בפן האישי, אני חושב שבמשחקי גביע הטוטו התחלתי לא טוב, ואחרי זה בליגה המשכתי את העונה שעברה שאני חושב שהייתה לי עונה טובה".

איך אתה מסביר את השינוי במשחקי הבית מהעונה שעברה ובכך שהאיצטדיון הביתי חוזר להיות מבצרה של הקבוצה: " כשחקן בית אני יכול להגיד שבכל קבוצת גיל שהייתי בה, הבית הזה תמיד היה מבצר. לא משנה מול מי היינו תמיד ק"ש היה מקום שקשה לקחת בו נקודות ובקושי היינו סופגים שערים. בבוגרים בשלוש העונות האחרונות זה קצת אבד. העונה שמנו דגש מטורף על משחקי הבית, לפני כל משחק אנחנו מדרבנים אחד את השני. מבינים שהבית שלנו זה מקום שהנקודות צריכות להישאר פה ולא ללכת לשום מקום, ובאמת כולם מבינים שקריית שמונה זה הבית והאיצטדיון הזה הוא המבצר שלנו".

מאז חילופי השוערים ההגנה התייצבה ונחשבת לאחת ההגנות החזקות בליגה, איך קורה חיבור כזה מהיר עם שוער חדש ועוד זר: "אני יכול להגיד שברטקוש התחבר אלינו בצורה מטורפת ובמהירות גדולה, כבר מהאימון הראשון הרגשתי כאילו אני משחק איתו חודשיים. היה לנו כל שחקני ההגנה חיבור גדול איתו מהרגע הראשון. מדובר בשוער ברמה מאוד גבוהה, הוא שוער איכותי,  אם צריך להעיף כדור למעלה הוא מעיף, אלה דברים שנותנים ביטחון לחוליית ההגנה".

אתה השחקן הראשון שמשחק בק"ש ועונד את סרט הקפטן של אחת מנבחרות ישראל, מרגיש שמצייג גם את הקבוצה ולא רק את המדינה: "קודם כל זה כבוד ענק להיות קפטן נבחרת לא משנה אם מדובר בנבחרת הצעירה או כל נבחרת אחרת, זה משהו מיוחד מאוד מבחינתי. אני מרגיש שאני מביא הרבה כבוד לקבוצה".

מה הציפיות שלך העונה מבחינה קבוצתית והן מבחינה אישית: "מבחינה קבוצתית אני חושב שהציפיות הן לעשות עונה יותר טובה מהעונה הקודמת, אני לא אצא בהצהרות אבל רוצים לעשות עונה יותר טובה. באופן אישי, אני רוצה להמשיך במגמת עלייה ולהתקדם כמה שיותר, ללמוד מכמה שיותר אנשים שאני יכול ומקווה להגיע הכי רחוק שאפשר".

כשנשאל על מיעוט האוהדים הגיב "אין ספק שקהל תמיד מוסיף לשחקנים והוא כוח. במשחקים האחרונים חלה התעוררות ואנחנו מרגישים בזה, אבל אם ניקח את סוף העונה שעברה ותחילת העונה זה מבאס כשחקן לשחק מול מעט אוהדים. החלום שלי שיגיעו אוהדים, וימלאו את האיצטדיון. גם העונה יש קבוצה שכיף לראות אותה משחקת. אני יכול להגיד לאוהדים שבמיוחד במשחקי הבית אנחנו נותנים 400-500% שלנו למענם, כמובן שגם במשחקי החוץ אבל בבית כמובן שיש אקסטרה מוטיבציה, ועובדה שאנחנו הקבוצה שרצה הכי הרבה בליגה ומקיאים את הדם שלנו על המגרש".

האם יש לך שחקן שאתה שואב ממנו השראה: "סרחיו ראמוס, אני מנסה ללמוד ממנו להגיע למאני-טיים. אני לפעמים לפני משחקים אני רואה את הקליפ של הגולים שלו ומנסה ללמוד איפה הוא עומד במצבים נייחים ובקרנות".

מה החלום הכי גדול שלך: "שואף להגיע לרמות הכי גבוהות באירופה ולהישאר שם, לא רק להגיע"

לסיכום מה נאחל לעידן להמשך העונה: "להמשיך לשמור על רשת נקייה".

כתב: דור ביטון