לקראת המשחק: הפועל חדרה מול עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק

הרגע לו כולנו חיכינו למעלה מחודשיים וחצי של פגרה וליתר דיוק כ-32 ימים של ההכנות קפדניות, יגיע לסיומו הערב כשעירוני איתוראן קריית שמונה תפתח באופן רשמי את משחקיה לעונת 2019/2020, כשתתארח אצל הפועל חדרה במסגרת המחזור הראשון בגביע הטוטו (19:30, שידור ישיר בספורט 5 לייב, אפיק 58 בשלט). בתוך כך, הקבוצה יצאה הבוקר לבית מלון בנתניה שם שוהה כמנהגה עד יצאתה למגרש. בנוסף בבית המלון תערוך את ההכנות והתדרוך האחרון לפני המשחק.

כידוע, אשתקד שונה מבנה המפעל השלישי בחשיבותו במדינה כשהוחלט כי משחקי גביע הטוטו יהיו דחוסים על מנת לסיים את המפעל בטרם תיפתח הליגה באופן רשמי. בעקבות כך, החלטנו להזכיר למי מכם ששכח כיצד זה יעבוד- ישנם שתי בתים המכילות 5 קבוצות (כלומר בכל מחזור תהייה קבוצה אחת חופשית בכל בית) כשהקבוצה שתסיים במחזור הראשון בכל בית תעלה ישירות לחצי הגמר שם ימתינו מכבי ת"א והפועל ב"ש שכבר העפילו לאחר ניצחונות באלוף האלופים ובמשחק האירופאיות בהתאמה. כאן זה טיפה מסתבך, גם הקבוצות שיסיימו במקומות 2 עד 5 באותו בית לא יודחו אלא ישחקו נגד הקבוצה שסיימה באותו המיקום בבית המקביל , לדוגמא: מקום 3 בבית א' יפגוש את מקום 3 בבית ב' לקרבות על מיקום סופי במסגרת גביע הטוטו, ככל שהקבוצה תסיים גבוה יותר ככה המענק אותו תקבל ייגדל. אנו נשחק בבית א' הקרוי הבית הצפוני בו נפגוש את הפועל חדרה, מכבי נתניה, הפועל חיפה והפועל כפ"ס. בבית ב' ישחקו בית"ר ירושלים, הפועל ת"א, הפועל רעננה, נס ציונה ומ.ס. אשדוד.

בצד של קבוצתנו עירוני איתוראן קריית שמונה, מלבד מאמן הקבוצה מסאי דגו שיערוך הופעת בכורה על הקווים, יהיו מספר שחקנים נוספים שיזכו להופעת בכורה במדי הקבוצה והם שלושת הזרים החדשים ג'ון רואיז, ג'יימס אדניי, קיליאן שרידאן ושי גולן הצעיר שהגיע ממכבי ת"א. בתוך כך, מי שייעדרו מסגל הקבוצה הם המגן הימני איאד אבו עביד שנפצע במהלך מחנה האימונים כשקרע את השריר ברגלו והוא עשוי להיעדר לאורך כל מפעל גביע הטוטו אך, צפוי להיות כשיר למחזור הראשון בליגה. כמו כן, המגן השמאלי החדש אמיר בן שמעון ייעדר אף הוא עקב מתיחה קלה ממנה סובל אך, עשוי להיות כשיר למשחק ביום רביעי בו נארח את מכבי נתניה.

בצד של הפועל חדרה, נזכה לראות קבוצה חדשה לחלוטין מזו של אשתקד, כשהשינוי המשמעותי ביותר הינו על הקווים כשאורי גוטמן (בנו של אלי גוטמן) יערוך בכורה כמאמן ראשי (עד כה, שימש כעוזר מאמן בלבד) במקומו של ניסו אביטן. במצבת השחקנים נפגוש את אקס ק"ש המגן חגי גולדנברג ששוחרר מהקבוצה בסיום העונה שעברה. כמו כן, בסגל השחקנים של חדרה כידוע שישנם לא מעט שמות של שחקנים צעירים כשמבחינת הזרים בסגל ניתן למצוא כרגע כארבעה זרים, השוער אוסטין אג'ידה, החלוץ לוסיו מריאנו, הקשר האחורי ג'ורג' פוצ'יבה והקשר דיידיה קוגבניה שהצטרף לפני מספר ימים לקבוצה.

כתב: דור ביטון