מסאי דגו בראיון בלעדי לאתר הרשמי לקראת העונה החדשה

מסאי דגו בראיון בלעדי לאתר הרשמי לקראת העונה החדשה

מאמנה החדש של עירוני 'איתוראן' קריית שמונה מסאי דגו בראיון ראשון ובלעדי לקראת עונת 2019/2020. דגו, מדבר על מוכנות הקבוצה לקראת משחקי גביע הטוטו והליגה, התחושות לפתוח עונה ראשונה כמאמן ראשי בליגת "בורסה לניירות ערך" וכמובן מסיים עם מסר לאוהדי הקבוצה.

מה ידעת על קריית שמונה בטרם הגעתך למועדון:

" ידעתי שאני מגיע למקום חם מאוד. עשיתי את הבדיקות שלי כשבכולן גיליתי שמדובר במקום חם, עם אנשים טובים וחמים שנותנים הכל כדי שהמועדון יצליח. ידעתי, שמדובר בעיר שקטה עם אוהדים מסורים לקבוצה גם אם לא מדובר בכמות גדולה. ובמיוחד עיר שצמאה לחזור לראות את הקבוצה שבה להצליח".

איך אתה מסכם את ההכנות של הקבוצה לקראת העונה החדשה:

"ברור שרמת המוכנות שלנו ושל רוב קבוצות הליגה, בשלב הזה של העונה היא עדיין לא ב-100 אחוז וזה מובן. הזרים שלנו למשל הצטרפו אלינו ממש לקראת היציאה למחנה האימונים ויש דברים שמטבעם לוקחים קצת זמן. יחד עם זאת אני מאמין שנגיע למשחק הראשון בגביע הטוטו ונראה כקבוצה טובה שיודעת מה היא רוצה לעשות במגרש".

האם זהו הסגל שירוץ איתנו במהלך העונה:

"אני יכול להגיד בפה מלא שעד עכשיו כל מה שביקשתי מראשי המועדון וההנהלה קיבלתי. אני מבחינתי אוהב כמה שפחות לדבר וכמה שיותר לעבוד באימונים ועל המגרש. מבחינת הסגל אפשר להגיד שעקרונית זה אכן הסגל שאיתו נרוץ. כמובן שאם ניראה במהלך משחקי גביע הטוטו שלא נשחק טוב ואיזי ואני נחשוב שצריך להתחזק אז נעשה מה שצריך. יש פה קבוצה טובה מאוד, יש פה לא מעט ח'ברה צעירים שאהבתי לראות אותם במחנה אימונים ואנחנו נעשה הכל כדי לקדם אותם. אמרתי קודם אנחנו עדיין לא מוכנים במאה אחוז, אבל אני מבחינתי גם אם זה גביע הטוטו אני מתכונן כמו למשחק ליגה ורוצה לנצח את המשחק ולהיראות טוב על המגרש".

 

ספר על  החיבור שלך עם המועדון:

"אני מטבעי לא אוהב לדבר על אנשים אבל אני יכול להגיד שבשיחה הראשונה שלי גם עם איזי, יוסי ועדי הבנתי שאלו שלושה אנשים שעושים את הכל במועדון אז החיבור היה מיידי. שלושתם עשו בשבילי ימים כלילות בין אם זה בנושא השחקנים שרציתי גם ישראלים וגם זרים ולדאוג להם לצרכים שלהם. אני מבחינתי למצוא דירה בעיר ולעזור לי מא' ועד ת'. מבחינתי היה חיבור מייד ואני מאוד מקווה שאנחנו נצליח ביחד והחיבור הזה יימשך להרבה זמן".

האם יש שוני בין המועדונים הקודמים שאימנת בהם לבין קריית שמונה, ואם כן במה מתבטא השוני:

"ברור שיש שוני, רוב הקבוצות שאימנתי היו בליגה לאומית ככה שאין מה להשוות בכלל אם זה בתנאים, בדרישות של המועדון ממני וגם מהשחקנים. אפשר להגיד שהמועדון קריית שמונה מתנהג כמו קבוצה גדולה ויש פה את כל התנאים להצליח וזה גם מה שאני מנסה להטמיע אצל השחקנים. אין פה דבר אחד שחסר כדי להצליח בין אם זה מקצועית ובין אם זה בתנאים שמחוץ לכדורגל, המועדון נותן לי את הכל כדי להצליח. המחנה אימונים האדיר שהיינו בו המתקן (אקס ביוניק) היוקרתי, שמתאמנות בו קבוצות כמו פנרבחצ'ה הטורקית ועוד שמות של קבוצות גדולות באירופה שבאות אליו למחנה אימונים. רק שהגעתי הבנתי במה מדובר אף על פי שסיפרו לי לפני היציאה רק דברים טובים. קיבלנו תנאים של קבוצת טופ אירופה."

 

על כך שלראשונה פותח עונה כמאמן ראשי בליגת "בורסה לניירות ערך" והאם ישנה התרגשות:

"אני יודע שמצפים ממני להרבה בייחוד שזו פעם ראשונה שאני בונה קבוצה בליגה הבכירה אבל אני לוקח את העניין לכיוון חיובי וכאתגר. אני מאוד שמח שאיזי נתן לי באמת לבנות את הקבוצה, לבחור את הזרים. כמובן שהתייעצתי איתו בהכל אבל באמת שהוא נתן לי את כל הגב שרק יכולתי לבקש. אני מבחינתי פחותה רוצה לדבר, אלא לעבוד קשה. באתי לקריית שמונה באמת בשביל להיות פה כמה שנים ולעבוד הכי קשה שאפשר ולרדת לפרטים הקטנים ביותר. אני מאוד מקווה שאחזיר לאיזי ולמועדון על האמון שנתנו בי ובגדול."

 

אשתקד, נקודת התורפה של הקבוצה הייתה החלק הקדמי ולמרות החיזוק המאסיבי בחוליית ההתקפה בעיקר בזרים, הקבוצה כבשה שער אחד בלבד במשחקי ההכנה. האם זה משהו שמדאיג אותך לפני המשחקים החשובים באמת:

"אני לא מודאג בכלל, אני יודע שהזרים צריכים זמן וזה לא רק הם, גם הישראלים לא כבשו. במחנה אימונים עבדנו קשה מאוד, באנו קצת עייפים למשחקים אבל זה לא תירוץ אני רוצה לנצח בכל משחק. הבאתי דווקא את הזרים בחלק ההתקפי כדי שתהייה תחרות טובה. מבחינה הגנתית בשלוש העונות האחרונות הקבוצה תמיד מסיימת בין ארבע-חמש קבוצות עם הכי מעט ספיגות. אז חשבתי על רעיון של לחזק את החלק הקדמי, אני מאוד מקווה שזה האיזון שהמקום היה צריך. אני תמיד שההתקפה מתחילה דווקא בחלק האחורי ולא רק משחקני ההתקפה. אני שכל השחקנים יהיו מעורבים במשחק ההתקפה מהשוער דרך הבלמים והקישור ועד לחלוצים. בסופו של דבר אם אנחנו נהייה קבוצה חזקה ודומיננטית אני מאמין שגם השערים יבואו."

ספר לנו קצת על ה"אני מאמין" של מסאי דגו:

"האני מאמין שלי ברובו זה להאמין בשחקים עם רצון עז להצליח, עם רצון עז להעריך את המקום שהם נמצאים בו. אני פחות מאמין בשמות ובשחקנים שעשו בעבר אלא מאמין בעכשיו, לבוא כל בוקר לכל אימון לתת את המאתיים אחוז. לבוא לכל משחק בלי קשר לניצחון או הפסד ולהשאיר את הלב על המגרש, לכל אוהד שקונה מנוי או כרטיס למשחקים שלנו מגיע לראות קבוצה דינאמית עם תשוקה לכדורגל. את כל שאר העקרונות שלי אני מכניס לדגשים האלה שציינתי, כי בלי אגרסיביות ובלי תשוקה ודינאמיות אנחנו לא יכולים להצליח."

מסר לאוהדים?

" בראש ובראשונה אני חייב להגיד שהופתעתי מהמהלך שהמועדון עשה בעניין המנויים, זה דבר מבורך שגם מצביע על כמה המועדון צמא שאוהדים יחזרו למגרש. אני תמיד יודע שבכדורגל הישראלי כדי שהקהל יגיע הקבוצה חייבת לחזור להיות הקבוצה שהייתה לפני כמה שנים, שכל קבוצה שמגיעה לשחק כאן בעיר הייתה יורקת דם בשביל לצאת מכאן עם הנקודות. אני כשחקן ששיחקתי באשדוד והפועל ת"א היינו מגיעים יום לפני לבית המלון והיינו יודעים שאם לא "נקיא דם" לא ננצח וזה מה שאני רוצה לעשות ולבנות השנה. כמו שאמרתי האוהדים יחזרו אם הם יראו קבוצה עם זהות, תשוקה ושלא משנה מי היריבה עושה הכל כדי לנצח. אני מאמין שאם נבוא ונעשה את זה גם התוצאות יגיעו ואז הקהל יחזור. מכאן אני קורא לכולם לבוא ולהתאחד כי רק ביחד נוכל להצליח. אני אומר מכל הלב האוהדים לא יודעים מה אנשים בההנהלה עוברים ביום יום ועושים בשביל שהקבוצה הזאת תצליח, באמת שלא יודעים. אם זה איזי, יוסי ועדי שנמצאים 24/7 סביב הקבוצה דבר שאני אישית לר נתקלתי בו בכל הקבוצות שעבדתי בהן. באתי לעזור מקצועית ולתת כל שביכולתי בשביל שהמועדון הזה יחזור לימים היפים שלו."

כתב: דור ביטון