,

לקראת המשחק: מ.ס צעירי טייבה נגד עירוני ק"ש – גביע המדינה | סיבוב ח'

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תחל מחר (שישי,13:00) את דרכה במפעל גביע המדינה כשתפגוש במסגרת סיבוב ח' את מ.ס. צעירי טייבה מליגה א' צפון. המשחק יועבר בשידור ישיר אך, משולב כחלק מערוץ הקיבוץ בספורט 5 (ערוץ 55 בשלט).
ראוי לציין, כי במגרש בטייבה אין תשתיות ניקוז משמעותיות שכן ישנו תרחיש ריאלי לחלוטין כי במהלך הלילה הגשמים הרבים עלולים להציף את המגרש ובמצב שכזה עשוי המשחק להידחות. כמו כן, חשוב מאוד לציין מדובר בתרחיש בו אף איש מבין שני המועדונים מעוניין, וכי יעשו הכל על מנת לקיים את המשחק בכל מחיר.

כאמור, בשלוש השנים הקודמות הודחה הקבוצה כבר בשלבים מוקדמים ושהמכנה המשותף לכולן הוא הדחה במשחק חוץ על ידי קבוצה מליגה נמוכה יותר. הפעם האחרונה בה פגשו האריות הכחולים קבוצה מליגה א' במסגרת גביע המדינה זה נגמר בהדחה בשמינית הגמר אצל מ.ס. כפר קאסם.

מאמן הקבוצה סלובודאן דראפיץ' התייחס אמש (רביעי) למשחק מול צעירי טייבה ואמר "כולם כבר יודעים שבגביע אין משחקים קלים. כמובן שאנחנו מגיעים כדי לנצח ולעלות שלב אבל יש לנו כבוד ליריבה שלנו שנמצאת בפורמה טובה בליגה שלה אחרי ניצחון מול הפועל הרצליה ומשחקת בביתה. יחד עם זאת כפי שציינתי אנחנו מגיעים למשחק הזה כדי לעשות את המוטל עלינו ולנצח."

בצד הכחול, הקבוצה ערכה הבוקר את אימונה המסכם במגרשה הביתי לאחריו שוחררו השחקנים אל ביתם למנוחה קלה. בשעות אחה"צ המוקדמות יצאה יחד אל בית מלון במרכז הארץ בו היא שוהה עד למשחק. בתוך כך, בבית המלון צפוי דראפיץ' לערוך את האסיפה המסכמת.
כמו כן, במועדון לוקחים את המשחק בשיא הרצינות וישנה דריכות רבה לקראתו כשעצם היציאה לבית מלון מוכיחה עד כמה ההכנה חשובה לצוות המקצועי. בקבוצה רוצים לעבור שלב על מנת להגיע הכי רחוק שאפשר במפעל היוקרתי.
מבחינה מקצועית, ייתכן ומאמן הקבוצה יערוך מספר שינויים בהרכב הפותח אך, לא מדובר במהפכה משמעותית. מי שימשיך להיעדר הוא החלוץ מוחמד שכר שחזר לאימונים חלקיים אך, טרם כשיר לשחק.

מנגד בצד של צעירי טייבה, ישנה תכונה של ממש מצד אנשי המועדון ואוהדי הקבוצה או כמו שתיארו זאת במועדון הצנוע אווירת חג עבור קבוצתם שלראשונה בהיסטוריה ייפגשו למשחק רשמי קבוצה מליגת העל.
הקבוצה נמצאת במקום ה-8 בליגה א' צפון עם 20 נקודות במאזנה לאחר 15 מחזורים. חניכיו של יגאל אנטבי שבו לנצח במחזור האחרון (שהתקיים ביום שלישי האחרון) לאחר ארבעה מחזורים כשהפתיעו בחוץ את הפועל הרצליה המדורגת שנייה בטבלה.
במהלך השבוע האחרון צורפו לקבוצה שני שחקנים משמעותיים הקשר ההתקפי טל איילה (הגיע ממ.ס. דימונה) והמגן ליאור אסמארה (הגיע מעירוני טבריה) שניהם אף כבשו בניצחון על הרצליה.

 

כתב: דור ביטון