,

לקראת המשחק: איחוד בני שפרעם נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תשוב הערב (שני, 19:00 שידור ישיר בערוץ 5STARS, אפיק 555 בשלט) למשחקיה בליגה הלאומית שנעצרו לפני למעלה מחודש בעקבות המלחמה הקשה שעוברת מדינת ישראל בימים אלה.
כאמור, הליגה התחדשה כבר ביום שישי האחרון ממשחקי המחזור ה-8 בדיוק היכן שנעצרה, וכעת גם האריות הכחולים ישובו לכר הדשא כשיתארחו באצטדיון 'טוטו' בעכו אצל העולה החדשה איחוד בני שפרעם.

בתוך כך, לאור המצב הביטחוני המעורער למדי באזור הצפון, החליטה ממשלת ישראל על פינוי העיר קריית שמונה דבר שאילץ גם את המועדון לנדוד מהמגרש הביתי אל מגרשי אימונים שונים במרכז הארץ, שם מתאמנת הקבוצה מזה כשלושה שבועות ועורכת משחקי אימון.
אמש (ראשון) לפני האימון המסכם של הקבוצה הגיע נשיא המועדון מר איזי שירצקי למתחם האימונים בשפיים על מנת לשוחח עם שחקני הקבוצה ולהחדיר בהם מוטיבציה ולהסביר להם את חשיבותם דווקא בימים אלה כמקור שמייצר קצת 'אסקפיזם' עבור האוהדים והתושבים וכי דרך משחקי הקבוצה הם יכולים לגרום לחיוך אצל אנשים. בנוסף, בסיומה של השיחה נערכה ארוחת גיבוש יחד עם כלל אנשי המועדון.

 

מאמן הקבוצה שי ברדה מסר מספר מילים לתושבי קריית שמונה ואוהדי הקבוצה בפרט: "אלו ימים קשים מאוד במדינתנו, ראינו והזדעזענו ממראות קשים וזוועות שאי אפשר לתאר, במהלכם גם נאלצנו השחקנים הצוות המקצועי וההנהלה לעזוב ולהתפנות מהבתים שלנו, אומנם במחזורים הקרובים לא תוכלו להיות איתנו ביציע אך כולכם תהיו אצלנו עמוק בתוך הלב ובראש כדי שנשחק בשבילכם."

בצד הכחול , חניכיו של שי ברדה ינסו לשוב מהפגרה המאולצת ברגל ימין ולשוב אל המקום הראשון בטבלה דבר שיושג במידה וישכילו לגבור על יריבתם הערב. כמו כן, מבחינה המקצועית, הצוות המקצועי ייאלץ להסתדר עם סגל חלקי. כשמי שצפוי לערוך הופעת בכורה וייכלל בסגל לראשונה הוא הרכש החדש , הקשר האחורי ג'ורג' מנדז'ק שכזכור שיחק לפני מספר עונות במדי מכבי חיפה.
לעומת זאת, שלושת שחקני הקבוצה שייעדרו מסגל השחקנים הערב הם: החלוץ סטפן אלפרדו שנמצא עם נבחרת פנמה במסגרת משחקי נבחרתו. אליו מתווסף הקשר אופיר בנבנישתי שסובל מפציעה. ובנוסף, החלוץ מוחמד אבו רומי שטרם החלים מהפציעה ממנה סובל מפתיחת העונה בעקבותיה גם נאלץ לעבור ניתוח.

 

מנגד, בצד של העולה החדשה משפרעם יקוו כי העצירה של הליגה השפיעה על הקבוצה דווקא לטובה, כשרגע לפני עצירת הליגה ביצע המועדון זעזוע בעמדת המאמן על הקווים כשהחליף את עודד קוטר שפתח את העונה, בפיראס מוגרבי שהיה אמון על עליית שתי הליגות בשתי העונות האחרונות וזאת לאור ארבעת ההפסדים הרצופים.
בתוך כך, גם סגל שחקני הקבוצה עבר שני שינויים משמעותיים מאוד, כשהראשון הוא עזיבתו של קפטן הקבוצה בשנים האחרונות והברומטר המרכזי שלה עלי חטיב. ואילו מאידך, השכילה הקבוצה להשלים את העברתו של הקשר/חלוץ אנס דאבור שפתח את העונה בהפועל עכו ועזב אותה לאור חילוקי דעות בינו לבין ראשי המועדון (הפועל עכו), דאבור צפוי לערוך הערב את הופעת הבכורה שלו במדי קבוצתו החדשה.

 

 

כתב: דניאל בוחניק