,

לקראת המשחק: מכבי בני ריינה נגד עירוני 'איתוראן' קריית שמונה

עירוני "איתוראן" קריית שמונה תתארח הערב (ראשון, 19:00) באיצטדיון 'גרין' אצל מכבי בני ריינה למשחק סופר חשוב, במה שכינו במועדון משחק על 16 נקודות ולא על 6 נקודות כמאמר הקלישאה. כמו כן, המשחק יועבר בשידור ישיר החל מהשעה 18:50 בספורט 5 live ערוץ 58 בשלט.

כאמור, ערב פתיחת מחזור שתי הקבוצות נמצאות יחידיו מתחת לקו האדום שכשפער של 3 נקודות מפריד בין השתיים. בתוך כך, שתי הקבוצות מודעות היטב לחשיבות של המשחק עבורן שכן חניכיו של ניר ברקוביץ' יודעים כי על מנת שהליגה לא תברח הם חייבים להשיג ניצחון ראשון לאחר 15 משחקים ללא ניצחון.
מנגד, החבורה הצנועה מריינה שלא רשמה ניצחון כבר ארבעה משחקים ברציפות בכל המסגרות כולל הדחה באמצע השבוע האחרון מגביע המדינה ואף לא ניצחה במסגרת הליגה בשבעה המחזורים האחרונים מודעת לעובדה כי הפסד נוסף יוריד אותה למקום האחרון בטבלה ויעמיק את המשבר.

במועדון הכחול ישנה דריכות סופר גבוהה לקראת ההתמודדות הערב, כשחשיבות המשחק ידועה לכולם דבר אשר גרר מהשחקנים מוטיבציה גבוהה מתמיד הן באימונים והן בשיחות בינם לבין עצמם.
בצוות המקצועי היו מעודדים מאוד מהיכולת אותה הציגה הקבוצה במחזור האחרון בו הוציאה תיקו חשוב מול מכבי ת"א ומקווים כי היכולת הזו תבוא לידי ביטוי גם במשחק הנוכחי על מנת לשוב אל מסלול הניצחונות לראשונה מאז מחזור פתיחת העונה דבר אשר יוציא את הקבוצה לדרך חדשה.
בתוך כך, לאחר אימון הבוקר ביום שישי זכו שחקני הקבוצה ביחד עם הצוות המקצועי וההנהלה לארוחת בוקר מפנקת על מנת לשמור על המורל הגבוהה ולשמר את גיבוש הקבוצה.
מבחינה מקצועית, לרשותו של מאמן הקבוצה ניר ברקוביץ' יעמוד סגל כמעט מלא לחלוטין לראשונה מזה פרק זמן לא קצר.
כידוע שלושת הזרים החדשים, הקשר האחורי ג'יאן מרטינס, הקיצוני מרלון דוס סנטוס והחלוץ איוואן בכר, צפויים להיכלל בסגל הקבוצה לראשונה. בנוסף, החלוץ סנין סבאי ישוב אף הוא לסגל לאחר שסיים לרצות עונש השעייה בגין חמישת כרטיסים צהובים. יחד עם זאת, מי שטרם חזר לסגל הוא קשר הקבוצה רועי קהת שמחלים מהפציעה ממנה סובל.

בצד של הקבוצה מריינה עברו שבוע לחוץ למידי לאור איבוד היתרון הכפול בתוספת הזמן במחזור האחרון מול הפועל חדרה ובייחוד לאור ההדחה בגביע המדינה מול הפועל פ"ת מהליגה הלאומית.
בעלי הקבוצה סעיד בסול שוחח בשבוע האחרון מספר פעמים עם קבוצתו כשדאג להרים את קולו שוב ושוב ולהביע את מורת רוחו מהיכולת החלשה אותה מציגה הקבוצה לאחרונה שדרדרה את הקבוצה עד מתחת לקו האדום.
מבחינה מקצועית, הרכש החדש גוסטבו מרמנטיני צפוי להיכלל בסגל לראשונה ואף לקבל דקות משחק. כמו כן, השוער אריק ינקו שנח במשחק הגביע ישוב אל בין הקורות. בנוסף, הבלם סמביניה והמגן מופלאח שלעאטה סיימו לרצות עונש הרחקה וישובו אף הם לסגל הקבוצה. לעומת זאת, מי שייעדר בוודאות הוא מלך שערי הקבוצה החלוץ שלומי אזולאי שסובל מפציעה. בתוך כך, החלוץ אוסמה חלאיילה בספק למשחק מאחר ומצבו בריינה אינו ברור ורצונו לעזוב משפיע ישירות על שיתופו במשחקי הקבוצה.

 

כתב: דור ביטון