,

לקראת המשחק: הפועל רעננה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תתארח הערב (בשעה 20:00 , שידור ישיר בספורט 5 stars) באצטדיון ר"ג אצל האחרונה בטבלה הפועל רעננה. כאמור, חניכיו של קובי רפואה מגיעים להתמודדות לאחר שבשבוע שעבר השיגו 3 נקודות חשובות וראשונות בפלייאוף התחתון והיא תקווה להמשיך לצבור נקודות שייחלצו אותה ושיתנו לה מרחב אוויר לנשימה. מנגד, חניכיו של אייל לחמן רשמו צמד הפסדים בשני מחזורי הפתיחה של הפלייאוף והם נמצאים במרחק של תשע נקודות מהקו האדום.

לאור המצב הבעייתי בו הקבוצה נמצאת בטבלת הליגה החלטנו לערוך לכם מעט סדר לפני כל מחזור וכך נעשה גם היום. כידוע, האריות הכחולים נמצאים במקום ה-12 במאזנם עם 25 נקודות והפרש שערים עדיף בהרבה משאר יריבותיה לתחתית (10-). כמו כן, היריבה המרכזית בקרב כנגד הירידה סקציה נס ציונה שומרת על המקום ה-13 בטבלה עם אותו מספר נקודות זהה לקריית שמונה אך, הפרש שערים גרוע (22-) בהשוואה אלינו דבר אשר מקנה לנו יתרון משמעותי במצב של שוויון נקודות כפי שקורה בשבועיים האחרונים. יחד עם זאת, נס ציונה תתארח הערב באצטדיון הי"א אצל מ.ס. אשדוד שטרם הבטיחה את הישארותה באופן סופי ועל מנת לא למצוא עצמה מסובכת תהייה חייבת לצאת עם נקודות אף היא.
בתוך כך, יריבתנו הקרובה הפועל רעננה שנמצאת עמוק במקום האחרון עם 16 נקודות בלבד ומרחק של תשע נקודות מהקו האדום, יודעת כי הפסד הערב לקריית שמונה וכבר בסיומו של המשחק היא יורדת אל הליגה הלאומית באופן רשמי מאחר ופער הנקודות יעמוד על 12 והפרש שערים עדיף בצורה ניכרת. כך, שלקבוצה צפוי קרב על שש נקודות מבחינתה.

בצד הכחול, הקבוצה יצאה הבוקר (שבת) בשעות המוקדמות אל בית מלון במרכז הארץ בו היא מעבירה את השעות הקרובות עד לפתיחת המשחק החשוב. בתוך כך, מבחינה מקצועית לזכותו של קובי רפואה יעמוד סגל מלא לחלוטין כשהוא יקבל בחזרה את הקשר סמואל בראון שסיים לרצות את עונש ההשעייה בגין צבירת כרטיסים צהובים. ואף את החלוץ הצעיר גיא בן לולו שהתאושש מהפציעה בברכו ממנה סבל.

בצד של הפועל רעננה, הקבוצה יודעת היטב כי הפסד נוסף הערב והיא יורדת לליגה הלאומית באופן רשמי. אך, במועדון מהשרון מסרבים להרים ידיים ואומרים כי הם באים להילחם עד השנייה האחרונה ולעשות הכל בכדי להשאיר את סיכויי ההישרדות בחיים שבוע נוסף. מבחינה מקצועית, לחמן צפוי להמשיך עם אותו הרכב ומערך שפתח בהפסד להפועל כפ"ס. יחד עם זאת, החלוץ הצעיר ומלך שערי הקבוצה יואב תומר ימשיך להיעדר.

 

כתב: דור ביטון