,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד סקציה נס ציונה

העונה של עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תגיע הערב (20:15 שידור ישיר בספורט 3 ,ערוץ 53) לנקודת רתיחה שטרם ידעה הקבוצה שנים רבות כשהיא תארח את סקציה נס ציונה לקרב ישיר על הזכות לשחק בליגת "הבורסה לניירות ערך" בעונה הבאה. כל העונה שעברה על הקבוצה תתנקז הערב לתשעים דקות מותחות, מורטות עצבים כשהיא יודעת שכל תוצאה פרט לניצחון יוריד אותה אל הליגה הלאומית לאחר למעלה מעשור.
מנגד, סקציה נס ציונה ששבה אל הליגה רק אשתקד לאחר 51 שנה תנסה לשמור על מקומה מעל לקו האדום בו היא נמצאת לראשונה מזה חודשים רבים ותנסה לקלקל לקריית שמונה את התוכניות ולצאת עם נקודה אחת לפחות שתהייה שווה עבורה עונה נוספת עם סנסציה אדירה עבור הקבוצה הצנועה.

התסריטים האפשריים להתמודדות הערב: כאמור, זמן רב לא היה מקרה כזה ששתי הקבוצות שמתמודדות על הירידה נפגשות לקרב ישיר ביניהן במחזור האחרון שכל אחת מהן תלויה בעצמה ואף הפרש שערים עשוי להיות זה שיכריע את הכף לאחד הצדדים.
מה צריכים האריות הכחולים כדי לשרוד בליגה? התשובה היא פשוטה מאוד וחשוב מכך היא תלויה רק בעצמה, ניצחון הערב בכל תוצאה שלא תהייה והיא תבטיח לעצמה עונה נוספת בליגה בגלל הפרש שערים עדיף בהרבה.
מה צריכה נס ציונה כדי לשרוד? גם כאן התשובה היא פשוטה מאוד וגם היא תלויה אך ורק בעצמה , כל תוצאה בה היא לא מפסידה לקריית שמונה הערב והיא נשארת כנגד כל הסיכויים עוד עונה בליגה הבכירה.

בצד הכחול, במועדון למודי ניסיון ממקרה דומה אשתקד בו גם אז הקבוצה הייתה חייבת ניצחון במחזור הסיום אך, דאז היו עוד קבוצות במאבק. בתוך כך, במהלך הימים האחרונים עבדו עם השחקנים בעיקר על הצד המנטלי והבהירו לי כי יש בהם אמונה שלמה וחשוב מכך הכל תלוי רק בהם כשניצחון במשחק והם מסיימים את העונה עם טעם מתוק וכרטיס לליגת "הבורסה לניירות ערך".

בצד הכתום של נס ציונה, ישנה דריכות רבה בקבוצה עקב הסיכויי לשרוד עונה נוספת בליגה דבר שאיש במועדון לא האמין שאפשרי כשנשמעה שריקת הפתיחה לעונה, ואף איש לא האמין כי הכל יהיה תלוי רק בהם. עקב כך, יצאה הקבוצה כבר אמש (רביעי) אל בית מלון בכפר בלום לאחר האימון המסכם בו היא שוהה עד ליציאתה למגרש. בצוות המקצועי החליטו לתת לשחקנים את השקט כדי להתמודד עם המתח הרב כשהאסיפה המסכמת תתקיים בבית מלון רגע לפני יציאת הקבוצה אל המגרש. מבחינה מקצועית, נס ציונה תקבל בחזרה את הקשר ההתקפי אלעד שחף שחוזר מעונש השעייה בעקבות כרטיסים צהובים. יחד עם זאת, מי שנמצא בספק הוא החלוץ הניז'רי מוסא מאזו שסובל מכאבי בטן חזקים בימים האחרונים ולא מן הנמנע כי הוא לא ייכלל בסגל הקבוצה למשחק הקריטי הערב. בנוסף, אמש בשעות הבוקר התבשרו בנס ציונה כי עוזר המאמן נכנס לבידוד יזום לאחר שבנו בא במגע עם חולה קורונה מאומת וייתכן כי אינו יוכל להגיע אל המגרש.

 

כתב: דור ביטון