,

לקראת המשחק: מ.ס. אשדוד נגד עירוני קריית שמונה

לקראת המשחק: מ.ס. אשדוד נגד עירוני קריית שמונה

לאחר היעדרות בת שש שנים תפתח הערב (18:45 , שידור ישיר בספורט 5 לייב ערוץ 58 בשלט) הקבוצה את משחקיה במסגרת הפלייאוף העליון של ליגת "הבורסה לניירות ערך" כשתתארח אצל השלישית בטבלה מ.ס. אשדוד באצטדיון הי"א.

כאמור, חניכיו של קובי רפואה יגיעו להתמודדות מהמקום הרביעי בטבלה כשהפער בין השתיים עומד על 5 נקודות בלבד, ובמועדון יודעים כי על מנת להיאבק על כרטיס לאירופה עליהם לצאת עם נקודות מהמשחק ולא לאפשר לחבורתו של בן שמעון לברוח ולקבע את מעמדה עוד יותר במקום השלישי ממנו זוכים בכרטיס ישיר לאירופה.
בתוך כך, הקבוצות נפגשנו העונה כבר שלוש פעמים ובשלושת המקרים היו אלה האריות הכחולים שיצאו עם ידם על העליונה (פעמיים במסגרת הליגה, ופעם אחת במסגרת משחקי הדירוג בגביע הטוטו).

מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס למשחק הערב ואמר "אנחנו מגיעים למשחק חוץ קשה מול אחת הקבוצות הטובות בליגה. יחד עם זאת, גם אנחנו הוכחנו כבר השנה שאנחנו קבוצה חזקה ונעשה את הכל כדי לפתוח את הפלייאוף ברגל ימין".

בצד הכחול, לאחר שחגגו העפלה הירואית אל הפלייאוף העליון, זכו השחקנים לחגוג את המאורע בערב גיבוש מוצלח מאוד שכלל ארוחת שף וצמד זמרי אורח שדאגו לאווירה חמה ושמחה לאורך כל אורכו.
יחד עם זאת, בשבוע האחרון החליט הבעלים איזי שרצקי ומאמן הקבוצה קובי רפואה על פרידה בסיום העונה אך, כמו כן דאגו להבהיר במועדון לא אחת כי המאמן וצוותו מחוייבים למשימותיה של הקבוצה עד שריקת הסיום של העונה והם יעשו הכל בכדי לסיים במיקום הכי גבוה שרק ניתן. בנוסף, רפואה עצמו דאג להבהיר את המסר הזה גם לשחקניו באחת מהאסיפות הקבוצתיות במהלך השבוע החולף.
כמו כן, הקבוצה יצאה כבר אמש (שישי) אל מרכז הארץ שם היא ערכה את האימון המסכם לקראת המשחק ולאחריו הגיעה אל בית המלון בו היא שוכנת עד ליציאתה אל האצטדיון.
מבחינה מקצועית, לרשותו של הצוות המקצועי יעמוד סגל מלא לחלוטין למעט היעדרות אחת, והיא של הקשר האחורי יואב הופמייסטר שירצה עונש השעייה בגין כרטיסים צהובים.

בצד של הקבוצה מעיר הנמל סימנו לעצמם שתי מטרות אחרונות ומרכזיות עד לסיום העונה והם: השגת הכרטיס לאירופה לראשונה בתולדות המועדון וזכייה בגביע המדינה. בקבוצה של רן בן שמעון יודעים כי המאבק על הכרטיס לא יהיה פשוט ועליהם לפתוח את הפלייאוף העליון בניצחון על הקבוצה שנחשבת העונה ל'כבשה השחורה' מאחר ורשמו נגדה שלושה הפסדים בשלושה משחקים.
מבחינה מקצועית, לצוות המקצועי כאב ראש לא מבוטל לאחר שהחלוץ הפותח פאהד באיו נפצע במשחק נבחרתו והוא ייעדר בתקופה הקרובה עקב מתיחה בשריר הירך האחורי. בתוך כך, באיו התווסף לאוגדני הנוסף בסגל הבלם טימותי אוואני שסובל אף הוא מפציעה ולא יוכל ליטול חלק במשחק הערב. אם לא די בכך, אחד מהשחקנים המרכזיים בקבוצה העונה ואיש המפתח של רן בן שמעון לאחרונה הקשר שלומי אזולאי ייעדר אף הוא מאחר וירצה עונש השעיה בגין כרטיסים צהובים.

 

כתב: דור ביטון