,

לקראת המשחק: מכבי פתח תקווה נגד עירוני קריית שמונה

עירוני 'איתוראן' קריית שמונה תפתח הערב (שבת, 19:00) את משחקיה במסגרת ליגת "הבורסה לניירות ערך" לעונת 2021/22 כשתתארח באצטדיון 'המושבה' אצל מכבי פתח תקווה, שידור ישיר בספורט 5 לייב (ערוץ 58 בשלט).
כאמור, שתי הקבוצות נפגשו בשבוע שעבר במסגרת משחקי הדירוג בגביע הטוטו אז הקבוצה ממלאבס הייתה זו שיצאה עם ידה על העליונה כשגברה 3-0 ללא קושי על האריות הכחולים שינסו מצידם להוכיח כי היה מדובר במעידה חד פעמית וכבר הערב לצאת עם תוצאה טובה לפתיחת העונה.

מאמן הקבוצה עמיר נוסבאום התייחס אמש (שישי) בכמה מילים למפגש הערב כשאמר "אין ספק שיש התרגשות גדולה לפתוח עונה. אני חושב שהמשחק האחרון יושב לנו בראש וברור לנו שהיינו צריכים לתקן הרבה דברים, עבדנו הרבה השבוע על הטעויות שלנו גם בצד ההגנתי וגם בצד ההתקפי. אני בטוח שניראה קבוצה שונה לגמרי במשחק הערב".

בצד הכחול, במועדון קיבלו בצורה קשה את התבוסה במשחק האחרון בייחוד לאור היכולת החלשה למדי אותה הציגו שחקני הקבוצה ומכמות הטעויות הרבות שנרשמו במשחק. לאורך כל השבוע האחרון עבד הצוות המקצועי רבות עם השחקנים על אותן הטעויות כשישנה תקווה שלאור ההפסד הצורם הדבר ידרבן את השחקנים יותר לקראת ההתמודדות הערב ואף ייתן מוטיבציה נוספת להוכיח כי היה מדובר במעידה חד פעמית בלבד. בתוך כך, הקבוצה יצאה אמש (שישי) לאחר האימון המסכם לבית מלון במרכז הארץ בו היא שוהה עד לפתיחת המשחק. מבחינה מקצועית, לרשותו של מאמן הקבוצה עמיר נוסבאום יעמוד סגל כמעט מלא לאחר שסטפן אקה התאושש מהפגיעה בקרסול אותה ספג במשחק האחרון בגינה נאלץ גם לפנות את מקומו. בנוסף, המגן זיו מורגן ישוב אל הסגל לאחר שהתאושש מהפציעה. יחד עם זאת, מי שימשיך להיעדר הוא הקשר סמואל בראון.

בצד של מכבי פ"ת הביעו שביעות רצון רבה מיכולת הקבוצה בייחוד לאור העבודה כי שבוע שעבר ניצחו את קריית שמונה בקלילות דבר שהוסיף רבות לביטחון השחקנים. אך, יחד עם זאת ציינו גורמים במועדון כי "לאור העובדה שרק בשבוע שעבר ניצחנו אותם, והם ראו את הדברים שעשינו על כר הדשא יגרמו לכך שיגיעו מוכנים יותר למשחק הערב דבר שעשוי להקשות עלינו בניגוד למשחק האחרון". מאמן הקבוצה גיא לוזון ציין הפעם בניגוד לשבועות האחרונים כי מבחינתו קבוצתו מוכנה לפתיחת הליגה. מבחינה מקצועית, מסתמן כי גיא לוזון ימשיך עם אותו הסגל שניצח בשבוע שעבר כשבהרכב הראשון הוא עשוי לבצע שינוי בודד והוא הכללתו של החלוץ לאמק בנדה ב-11 לאור היכולת הטובה שהציג במשחק האחרון. בנוסף, מי שיכלל לראשונה בסגל הוא החלוץ הסלובקי ירסולב מיכאליק.

 

כתב: דור ביטון