,

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי פתח תקווה

לקראת המשחק: עירוני קריית שמונה נגד מכבי פתח תקווה

לאחר הניצחון הסופר חשוב על בני סכנין במחזור האחרון תשוב הערב (רביעי, 19:00 שידור ישיר בספורט 5 לייב) עירוני 'איתוראן' קריית שמונה לאיצטדיונה הביתי על מנת לפגוש את מכבי פתח תקווה למשחק השלמה מהמחזור ה-19 בליגת "הבורסה לניירות ערך", ואולי חשוב מכך מדובר בלא פחות מקרב ישיר עבור שתי הקבוצות על הכרטיס לפלייאוף העליון.

חניכיו של קובי רפואה ניצבים כעת במקום השביעי בטבלה עם 31 נקודות ומשחק חסר כשהיא במרחק של נקודה אחת בלבד מהמקום שמוליך לפלייאוף העליון בתום העונה הסדירה. ואילו מנגד, חניכיו של גיא לוזון נימצאים במקום הרביעי בטבלה עם 36 נקודות ומשחק חסר בידיעה כי ניצחון הערב יבטיח להם באופן סופי את הכרטיס המיוחל ויקלקל רבות ליריבתה את התוכניות.

מאמן הקבוצה קובי רפואה התייחס אמש למשחק הערב ואמר "מעטים המשחקים במהלך העונה שיש להם חשיבות כל כך מכרעת על עונה שלמה. מחר זה משחק מהסוג הזה. אנחנו פוגשים קבוצה איכותית שנמצאת במומנטום טוב אבל גם אנחנו קבוצה חזקה ונעשה את הכל כדי להשאיר את הנקודות בבית."

בצד הכחול, הגדירו את המשחק הזה כמשחק הערב כ'קריטי' ביותר שנותר עד לתום העונה מאחר וזה משחק השלמה שנקודות בו עשויות להכריע את הכף לטובת האם הקבוצה תסיים בין ששת הראשונות. בקבוצה יש מתח חיובי רב לקראת התמודדות ומקווים כי השחקנים ידעו להביא את היכולת הטובה ולהשאיר את הנקודות בבית.
מבחינה מקצועית, מי שייעדר הערב מהסגל הוא המגן השמאלי זיו מורגן שירצה עונש השעייה בגין כרטיסים צהובים. כמו כך, הקשר סאקו טורה נמצא בספק רב עקב המתיחה בשריר הירך האחורי. יחד עם זאת, המגן השמאלי אמיר בן שמעון סיים לרצות את עונש השעייה וישוב אל הרכב הפותח במקומו של מורגן המוצהב.

בצד של הקבוצה ממלאבס, מגיעים להתמודדות שבעי רצון לאור היכולת הטובה אותה הציגה הקבוצה במהלך הניצחון הגדול במחזור האחרון על מוליכת הטבלה דאז מכבי חיפה. אך, יחד עם זאת מאמן הקבוצה גיא לוזון הבהיר לשחקניו כי מבחינתו המשחק הערב חשוב הרבה יותר, ועליהם לתת הכל מהשנייה הראשונה כדי להבטיח את הכרטיס לפלייאוף העליון באופן סופי. בתוך כך, הקבוצה יצאה כבר אמש (שלישי) לאחר האימון המסכם אל בית מלון באזור בו היא שוהה עד לפתיחת המשחק. זאת על מנת להימנע מנסיעה צפונה ביום של משחק לשוב מאוד עבורה.
מבחינה מקצועית , ייתכן וניראה שינוי יפתיע מאוד ב-11 כשחלוץ הרכש הבריטי מורגן פרייר תורגל בהרכב על חשבונו של אבדיאל ארויו והוא צפוי לפתוח גם במשחק. כמו כן, מסתמן כי הקשר ארד בר הפצוע ייעדר מהסגל ואת מקומו יימלא קפטן הקבוצה גיא חדידה.

 

כתב: דור ביטון